Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Engem miért nem öregít meg a...

Engem miért nem öregít meg a smink?

Figyelt kérdés

Ez lehet fura kérdés lesz, de leírom.

Nem nagyon szoktam sminkelni, de néha eszembe jut, hogy kísérletezzek ezzel-azzal.

Egy átlag nap max alapozó, szempillaspirál meg ajakápoló van rajtam, vagy akár semmi.

Itthon szoktam próbálkozni rúzsokkal, szemhéjtussal, szemhéjpúderrel, szemöldök ceruzával meg ilyesmik.

Azt szokták mondani, hogy nem áll rosszul. Én viszont, mikor bele nézek a tükörbe, olyannak látom magam, mint egy kivakolt 10-12 évest.😅 Ami azért kicsit kínos, tekintve, hogy 17 vagyok. Ha valaki nem tudja a korom, mindig 14-nek tippel, és ez már 5 éve tart.

Csak azt nem értem, miért látom magam fiatalabbnak sminkben, mint egyébként, ha elvileg az erős sminknek öregítenie kéne.



2019. márc. 14. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen babaarcom van.

Igaz, alacsony is vagyok, de közel sem vagyok filigrán, kislányos alkatúnak nevezhető, mégis sokan azt hiszik, hogy 15 alatt vagyok, pedig jócskán be van vakolva a fejem minden áldott nap.

Érdekes, hogy 15 évesen, amikor még elhízott, “naturálisabb”, és kevésbé esztétikus voltam, illetve gátlásos lánykaként konzervatív, nagymamis cuccokat viseltem, mindenki 20-25 évesnek hitt, bárhová mentem - ergo, elég bizarr ebben a kettősségben élni.


A szempilláim is extra hosszúak, így amikor kifestem magam (ami 7 napból legalább 4-5 alkalommal megesik), mindenki azt mondja, hogy olyan vagyok, mint egy porcelán baba, pedig 20 éves vagyok.

Az erős, pl. szemhangsúlyos smink sok feketével nem feltétlenül öregít, sőt szerintem még jobban ráerősít a babás vonásokra és a cicaszemre, amit egyébként már kezdek megszeretni magamon.

Egy naturálisabb vonal szerintem jobban megteszi a hatását, ha idősebbnek szeretnél kinézni.

2019. márc. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert lehet, hogy alapból kislányos az arcod



22/nő

2019. márc. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, eléggé😅

A fejem olyan olykor, mint egy ovisnak😆😅

2019. márc. 19. 14:32
 4/7 anonim válasza:
53%
lehet hogy a sminkben van ojan öszetevö ami nem öregiti az arcot
2019. ápr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nemcsak te vagy így ezzel, 19 vagyok de akár mennyire is erősen sminkelek, mindig 14-15-nek néznek. Szóval pacsi.

De ennek örülj, mert ha idősebb leszel majd előnyödre válhat. Mondjuk annyiból tényleg rossz hogy egy idő után már idegesítő.

2019. aug. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja.

Senki sem hiszi el, hogy 18 leszek lassan😅

Az osztálytársaim, meg a rokonok, ismerősök is le vannak sokkolva, hogy, "jé, milyen ^öreg^ vagy"

Igazából nem annyira zavar, csak, mikor a valós koromat mondom valahol, úgy néznek rám, mintha hazudnék, és ki akarnának vizsgáltatni, hogy minden okés e velem😂

2019. aug. 31. 21:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele és annyi idős vagyok mint te! 13-14nek nézek ki, ha ki vagyok sminkelve mindenki néz h minek mikor még ilyen pici vagyok..Oké az vagyok de nem ennyire!! Én sem tudom mit tehetnék, ez van, legalább majd tovább leszek fiatal. Igazából elfogadtam, csak idegesítő, hogy mindig azt hiszik hazudok és ha vezetek leesik az emberek álla és megállít a rendőr

17/l

2019. szept. 3. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!