Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Magam szeretném elkészíteni a...

Magam szeretném elkészíteni a gél lakkozást. Mi az ami elengedhetetlen a lakk mellé?

Figyelt kérdés
UV lámpám van, bufferem van. Hallottam valami előkészítő folyadékról, de a körmös nem árulta el a részleteket, nem is értem miért :-)
2019. márc. 16. 15:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Gombaölő + lakk már elég, csak ne felejtsd el lemosóval letörölgetni a végén a ragadós réteget. Egyébként ami "kell" még az a alaplakk, és a fedőlakk, végülis ennyi.
2019. márc. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Lemosó alatt mit kell érteni? Tiszta alkohol is jó, vagy kell hozzá amit a Perfect Nail ajánl a szettben? Láttam az oldalukon amolyan kezdő csomagot, de van olyan érzésem, hogy a fele hókuszpókusz. Találtam egy videót, amiben beszél fixáló folyadékról, és említ olyant, hogy Nail Prep.
2019. márc. 16. 19:24
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
Sima körömlakklemosó, amivel lemosod a rendes lakkot. Itt arra kell, hogy a ragadós réteget eltávolítsd, feltéve, ha nem használsz fedőlakkot.
2019. márc. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
ja értem. Köszi, sokat segítettél. Akkor nem kell minden francot megrendelnem első körben amit ajánlanak hozzá. :-)
2019. márc. 16. 20:11
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Alap dolgok:

Bőrfeltoló-kaparó eszköz, amivel.geltolod.a.hátsó bőrredőt, majd lekaparod a letapadt bőrdarabokat a körömlemezről

Reszelő, amivel formázod a körmöd

Buffer, amivel mattítod a körömlemez felületét.

Nail prep/no buffer scrub, ami vízelvonó-zsírtalanító hatású előkészítő folyadék.

Alaplakk (base gel) alaprétegnek

Színes géllakk

Fedőfény. Lehetőleg olyan, ami szárazra köt (szaknyelven fixálásmentes). Ennek szebb a fénye, mint a fixálósnak, tartósabb is.

Lakklemosóval nem fixálunk, mert egyrészt nem erre való (a fixáló alkohol, míg a lemosó aceton), másrészt nem szedi le maradéktalanul a kicsapódott ragacsos réteget, és nem is lesz olyan fényes a kész köröm.

Eltávolításhoz aceton, vattapamacs és alufólia.

2019. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2019. márc. 17. 07:25
 7/16 anonim ***** válasza:
Ki a gyász pontozott le? Korrekt, amit írtam. Nem azt mondam, hogy más dolgok szükségtelenek, csak azt írtam, hogy mi a minimum, amivel már el lehet készíteni.
2019. márc. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Én nem pontozok le senkit, és kár foglalkozni ezzel. Lehet valakinek a körömlakklemosó ötlet szúrta a szemét, de létezik acetonmentes is. Sőt manapság olyan gyengéket gyártanak, hogy a sima lakkot is szenvedés vele lemosni. Régen olyanok voltak, hogy az embernek kifolyt a szeme is tőle mikor kinyitotta.

Tiszta szeszem van itthon, az is jó lehet? Én a dekor munkámhoz azt használom lemosásra a táblákhoz, konkrétan ragasztó réteget szoktam vele lemosni. pl. ilyeneket levisz, mint a ragacs, amit az előző fólia ott hagyott. Körömlakkot nem old.

Nem akarok feltétlenül garasoskodni amúgy, de pl. nem szeretnék megvenni csak azért drága pénzen egy szert mert xy márkanevű, aztán kiderül, hogy nem több mint szimpla szesz. :-)

2019. márc. 17. 20:17
 9/16 anonim ***** válasza:
43%
Én is acetonmentesre gondoltam, amikor írtam. De biztos működik másmilyen is, ha a sima lakkot le tudja mosni, akkor biztos. Nem tudom, a az alkohol leviszi-e, de egy próbát megér. :)
2019. márc. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

A gyengébbek kedvéért megismétlem... A fixáló ALKOHOL. Nem pedig lakklemosó.

De ha fixálásmentes fényt veszel, akkor nem kell fixálni.

2019. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!