Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Egyetemista lányok! Mennyit...

Egyetemista lányok! Mennyit költötök a szépségápolásra egy hónapban? Jártok körmöshöz, kozmetikushoz? Hogyan sminkeltek ti? 20/L

Figyelt kérdés
2019. ápr. 24. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

3-4 havonta megyek kozmetikushoz, akkor kb 5-6 ezer forintot fizetek.

Kormoshoz nem jarok, ritkan sminkelek, akkor is csak korrektor es szempillaspiral. De ez mar a bulizos sminkem 😅

2019. ápr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem túl sokat, csak amit használok azt megveszem (pl szempillaspirál, szemceruza, ajakápoló, vattakorong, körömlakk ilyesmi). Havi szinten kb egy-kétezerre jön ki. Nem járok körmöshöz, mert jobban szeretem én kifesteni + így megspórolom az árát. :) Kozmetikushoz is ritkán, fodrászhoz általába évente 2x.
2019. ápr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

körmömet magamnak csinálom, kozmetikushoz nem járok, viszont sminkcuccokat szeretek venni, legalább havonta egyszer veszek pár új cuccot, és használom is őket. Szeretek sminkelni, új sminkekkel kísérletezni, minden reggel máshogy festem ki magam, ezért ezt é tulajdonképpen hobbiköltségnek számolom fel.

Természetesen dolgozom, abból finanszírozom ezt is, mint a többi hobbimat és extra kiadásomat.

2019. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Havi 1x a körmös 4000

2 havonta a fodrász 5-6000

Havonta-2 havonta sminkcucc 3-4000 körül

Kozmetikushoz nem járok csak gyantáztatni az havi 7000

+bioszappan, arckrém, sampon, hajvitamint is ide sorolnám stb.stb.

Természetesen saját keresetből

2019. ápr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Külföldön élek, nem tudom, mennyire lesz releváns.

Fodrászhoz járok egyedül, ez 2 havonta 6000Ft átszámítva.

Havi részletekre nehéz lenne lebontani, mivel minden termék legalább 3 hónapig elég.

De ha egyenlően szétosztom, akkor arcápolás 3000Ft per hó, a legtöbb termékem szépségápoláson belül valami arcápoló. Arckrém, szérum, habzó lemosó, fényvédő....

A hajápolók elég lassan fogynak, egy kis tégelyes hajpakolás akár fél évig is elég, holott minden mosásnál használom, és derékig ér a hajam. Olcsóbb vagy középategóriás márkák leginkább (Kallos, Imperity, Isana, Gliss Kur, Elseve...), így erre nem megy el sok. Sampon, olaj ugyanígy. Egyedül a hővédőm professzionális (Revlon), az körülbelül 5000Ft egy évre.

Szóval a hajápolás olyan 2000Ft lehet per hó.

Testápolás igazán nem tétel, a bőrradírom, testápolóm fél évig elég, csak tusfürdőt veszek havonta (3-600Ft), így legyen maximum 2000Ft per hó, beleszámolom a borotvát, dezodort is.

Smink 5000Ft per félév, szóval 1000Ft per hó (korrektor, BB, szempillaspirál).

Az olyan apróságok meg, mint vattakorong, kézkrém nem igazán tétel már.

Szóval, ha arányosan leosztom akkor 8000Ft/hó, fodrásszal együtt 11000Ft. Hm...még egész reális is, ha belegondolok, szoktam ennyit költeni.


25l

2019. ápr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Körmöshöz nem járok. Fodrászhoz nagyon ritkán de most akarok majd rászokni, hogy 3 havonta elmenjek. Sminkelni sem nagyon szoktam. Van egy burjois cc kremem, egy korrektor egy jó púder és egy szempillaspirál. Ezekkel elvagyok fél-egy évig.

A bőrápolásra viszont nagyon figyelek. De itt is igyekszem spórolni. Nem veszem meg a nagy márka 'mindemmentes' tusfürdőjét 5ezerért, mert ugyan ezt tudja a 600Ft-os dm/rossman saját márkás med ultra sensitive termékcsalád is. Nem veszem meg a 12 ezres szérumot, hanem megrendelem a the ordinary cuccát negyed annyiért.

Glamour napokon szoktam vásárolni, most 11ezret költöttem a gyógyszertárban micellás vízre, test/arcapoló tejre és fényvédőre. Ezek szerintem kihúzzak fél évig, a fényvédő 2 hónapig. Az ordinary-től 15ezerért rendeltem 2 hámlasztót, 2 szérumot és egy hidratálót. Legtöbbje egy évig is fog tartani szerintem.

2019. ápr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Havi szinten nem költök szépségápolásra, akkor költök, amikor elfogyott valami.

Van egy alap sminkcuccom, azt használom, csak akkor veszek újat belőlük, ha elfogynak. Van egy tégelyes tusom, szempillaspirálom, BB krémem, korrektorom, szájfényem, 2 ajakápolóm, egy szemhéjpúder palettám, egy szemceruzám, egy szemöldökformázóm. Ezeket mind elég rég vettem, de lassan korrektort és BB krémet vennem kell újat, a többiből még sok van.

A többi pipereholmit - tusfürdő, sampon, balzsam, hajápoló olaj, vattakorong, arclemosó, arckrém, testápoló - szintén akkor veszek, amikor elfogynak. Arclemosót tavaly augusztusban vettem, az most fogyott el, vattakorongot olyan 4-5 havonta veszek, arckrémet évente, hajolajat 1-2 évente.

Kozmetikushoz nem járok, fodrászhoz félévente, a körmömet magamnak csinálok, egyszer vettem egy szettet és azzal.


Sminkelésem: korrektor, szempillaspirál, ajakápoló, szemöldökformázás, ha kell, akkor BB krém, bár szerencsére alapból szép bőröm van, és még BB krémet is ritkán kell használnom.

Buliba a szememet szoktam kihúzni a tussal felül, alul szemceruzával.

2019. ápr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Rengeteg sminkem megmaradt gimibol amikor kb naponta vakoltam a fejem, igy azokat csak ritkan, glamour napokon veszek ha elfogynak.

Fodraszhoz max felevente jarok de hajmodellkent kepzesre igy nem is fizetek.

Neha veszek 1-2 kozmetikumot, pl arcolaj, arcmaszk, hamlaszto, szemceruza, de ezek inkabb ilyen “meglepem magam” valamivel amit epp talaltam kategoria.

Szempillaliftingre jarok az 1-2 havonta 8000ft, de csereben kb semmit sem sminkelek mert olyan mint a muszempilla, csak kenyelmesebb es nem hullik rondan.

4 hetente mukormos, kb 5-5,500ft.

Inkabb ruhara koltok de az is sajat penzbol.

2019. ápr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Körmöshöz járok, de mivel az unokatesóm az illető, ingyen van. :D

Kozmetikushoz nem járok, fodrászhoz nagyon ritkán a töredezett hajvégeket levágatni.

A kiadásaimat vezetem kategóriánként, szóval az elmúlt pár hónapban a kozmetikumokra, tisztálkodószerekre, szépségápolásra, ilyesmikre költött összeg:

- Január: 14.000 (bevásároltam sok kozmetikumból, ami olyan egy-másfél évig elég lesz... például a hajamra egyedül a BODY SHOP termékei váltak be, amik sajnos elég drágák, bár kitartanak nagyon sokáig, csak egyszerre nagy beruházás, de legközelebb csak jövőre kell a hajamra költenem)

- Február: 4.200

- Március: 1.200

- Áprilisban most 5.000-nél tartok, ebben benne van az is hogy a páromnak is bevásároltam már pár dolgot. :D

Smink: szempillaspirál + púder.

2019. ápr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszaitokat! :)
2019. ápr. 25. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!