Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A patikában kapható alkohol...

A patikában kapható alkohol jó a sminkfertőtlenítéshez?

Figyelt kérdés
Lesz egy esküvő aminél megkértek, hogy sminkeljek ki több embert is(nem vagyok sminkes) viszont nyilván minden ember után fertőtleníteni kellene a felszerelést, hogy ne legyen gond, az ecseteim fertőtlenítésére ezt szoktam használni, de nem tudom hogy a konkrét termékre hogy hatna. Néztem egy külföldi videót ott a "rubbing alcohol" nevű szert ajánlják, de őszintén nem igazán tudom ennek pontosan mi lenne a magyar megfelelője. Valaki tud ebben segíteni?
2019. jún. 18. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
De jo,hogy fertotlenited minden ember utan! Tokrendes vagy! Ez igen!
2019. jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:
A rubbing alkohol neve nálunk denaturált szesz. Kb. ötödannyiba kerül, mint a gyógyszertári (1 liter 90%-os kb 1000 Ft). Emberi fogyasztáson kívül kb. minden másra ugyanúgy alkalmas, mint a tiszta alkohol, ez a lényege. (Nincs benne metanol sem, ami bőrön át megmérgezne.) Persze ha már megvan a gyógyszertári, az is jó lesz.
2019. jún. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Dm ben lehet venni eszközfertőtlenítőt.

Pont erre van, hogy külön fèle eszközöket fertőtlenítsünk vele.

Csak simàn ráfújod pl. az ecsetre ès megvàrod hogy megszàradjon.

2019. jún. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sminkfertőtlenítőt kifejetten nem akarok használni. Ahogy írtam a konkrét termékekre is használni akarom pl szemhéjfesték ilyesmi. A videóban azt mondta az illető(aki amúgy makeup artist) hogy az nem jó hozzá mert az tönkre teszi a sminket. Mindenesetre köszönöm a válaszokat. Hát igen a gyógyszertári alkohol nem volt olcsó, de nincs is olyan sok benne szóval ha elfogy mindenképp denaturált szeszt veszek majd :)
2019. jún. 18. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!