Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit tudnék még tenni a köldök...

Mit tudnék még tenni a köldök piercingemmel?

Figyelt kérdés
Kb másfél hete lett szúrva, egészen most szerdáig semmi baj nem volt, nem volt se piros se felfagadva se semmi.Octenisepptel kezeltem végig mindig tiszta kézzel,melóban is 1 nap töbször meg leragasztom munkában félig,hogy ne kerüljön szösz a pólóról bele, de kedden elmentem,hogy megpróbálok futni este aztán éreztem,hogy feszül a köldökben az ékszer mozgásra igy hàt abbahagytam,másnapra be is gyulladt, azóta szenvedek vele, a felső golyónál alul bevan duzzadva pirosan, de tegnap meg elötte már alul is egy kis genny jött ki meg felül is, ma meg az van reggel óta mikor lefujnám az ékszert,meg a lefújt fülpácikával lekezelném a szárát meg a gólyók peremét alul akkor érzem,hogy feszül a bőr ott és fáj picit..Kezelem octenisepttel,betadinnal meg már tetrán kenőccsel is.Semmilyen fémre nem vagyok allergiás.Olvastam,hogy ki is tud löködni a köldök pc, kilöködés alatt mit értsek,hogy képzeljem el?
2019. jún. 29. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hónapokig szenvedtem vele még a barátnőmnek akivel együtt csináltattam kB pár nap után teljesen jó volt. Mindenki más a másfél hét még amúgy sem sok idő amikor ha jól tudom a teljesen gyógyulási idő 6 hónap, javítsatok ki ha tévedek. Az izzadás meg nem jó neki az enyém is szerintem azért durrant be mindig mert nyáron csináltattam és izzadtam. Még ne stresszelj rá.
2019. jún. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Több probléma is van: nyár, meleg -> izzadás. Emellé még le is ragasztod, úgy pedig még annyira sem tud levegőzni. Nem kell leragasztani! Az edzés sem tett jót neki. Amikor én csináltattam, nekem azt mondták, hogy 3-4 hétig inkább pihentessem a dolgot, mivel a köldököd a tested közepén van, vagyis a szúrt sebed is folyamatosan mozgásban van. A kilökődés általában úgy néz ki, hogy kezd elvékonyodni a bőr.
2019. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor ne ragasszam le? Igazabol ugy ragasztom le h felul is meg alul is van hezag csak feltem h vlmi szosz belemegy a polomba ahogy izzadok.. mert multkor osszeszoszolt a polom ahogy megizzadtam
2019. jún. 29. 21:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne ragaszd le. Az edzést is hanyagold pár hétig. Kezeld ugyanúgy octenisepttel, esetleg jegeld kicsit a gyulladás miatt.
2019. jún. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
Hidrogén-peroxiddal pezsegtesd ki aztán inkább hanyagold az edzést egy kicsit.
2019. jún. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Es a tetran kremet is hanyagoljam? Sok helyen ajanlottak gyulladasra.
2019. jún. 29. 22:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tetrant sokan ajanljak, de az en tapasztalatom az, hogy a kremek nem olyan jok az ilyen jellegu sebekre. Octenisept a legjobb valasztas.
2019. jún. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt is hanyagold. Én egyik piercingemnél sem használtam. Nekem azt mondták, hogy az túl zsíros, ami nem tesz jót ezeknek a sebeknek.
2019. jún. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
100%
Tetránba bele tud ragadni a por meg a kosz, ez is vezethet gyulladáshoz.
2019. jún. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor tud gyógyulni a seb, ha levegőzik. A Tetran nagyon zsíros, így elzárja a levegő útját és a kosz is beleragad. Tisztítani is nagyon nehéz, mert ha ez a zsíros krém beszivárog a lyukba, nem tudod csak úgy kimosni onnan. A benne ragadó kosz többet árt, mint amennyit a kenőcs használ. Inkább folyékony fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő anyagokat használj (pl. Betadine, Octenisept). Ezeket nyugodtan fújd rá olyan mennyiségben, hogy a lyukba is jusson, de nem kell emiatt mozgatni az ékszert.

Mivel izzadsz, a baktériumok könnyen megtelepszenek ott, ezért érdemes naponta többször használni, és edzés után azonnal fertőtleníteni.


A ragtapasz is elzárja a levegőt, ráadásul feleslegesen piszkálod miatta a piercinget, ami nem tesz jót. Ha nem kenekenőcsökkel, egyáltalán nem ragad rá semmi. Vagy ha mégis, az a tisztításnál könnyen lejön és nem okoz gondot.


Friss piercingeknél a gyulladás és hasonló tünetek normálisak. Előfordulhat vadhús is sajnos, de ettől sem kell megijedned. A kilökődést fel fogod ismerni. A bőr vékonyodni kezd (egyébként is vékonyodik egy kicsit a gyógyulás folyamán, de ez nem jelentős), és egy idő után átlátszik rajta a fém. Közben fáj, viszket, gyulladt. Ez már nem visszafordítható, ezért az ékszert ki kell venni, hogy gyógyulni tudjon. De a tüneteid még nem utalnak erre, úgyhogy ne aggódj miatta.

2019. júl. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!