Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Első tetoválás előtt mik a...

Első tetoválás előtt mik a tudnivalók? Mennyire befolyásolja a tetkót a fogyás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném elkészíttetni az első tetoválásomat. Hogyan érdemes tetoválót keresni, mire kell odafigyelni? Mikor érdemes elkészíttetni?

A minta még nincs meg, feketét szeretnék és egy grafikus barátommal ötletelünk rajta. Nem gondoltam nagy mintára, maximum 5-6cm.

Arra lennék nagyon kíváncsi, hogy melyek azok a helyek a bőrön, amiket kevésbé befolyásol a fogyás? (pl. fül mögött, váll, boka környéke) Jelenleg diétázom, olyan augusztus környékére, augusztus utánra tervezem a dolgot, addigra valószínűleg lesz egy -10kg, és még utána 7-8 mínusz, többet nem szándékozok leadni. Érdemes inkább a jövő évre hagynom a tetoválást? Érdekelnének a talasztalataitok.

És persze az is, hogy hol szokott általában jobban fájni. Azt mondják a nőknek nagyobb a fájdalom küszöbük, szóval lányok, írjátok a talasztalataitokat!



2020. márc. 12. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon befolyásolja!
2020. márc. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tetoválót gondolom a környékeden keresel, én rákeresnél az összes jó értékelésű szalonra Googleben, majd megkeresném őket instagramon. A legszimpatikusabb művészt majd úgyis megtalálod a portfóliója alapján.

Minél kevesebb az esély a nyúlásra, annál kevésbé befolyásolja, főleg ha a fogyás lassabb tempójú. Az alkar nem szokott akkorát változni, a boka környék sem, fül mögött se (de ott csúnyán és hamar kopik) de igazából azt az évet még simán megvárnám, nem kell sietni, utána úgyis egy élteten át nézegeted.

A fájdalomküszöb egyéni, van, akinek a húsosabb részek fájnak jobban, nekem inkább a csontosak. Az alkarom belső fején egy 2 centis csíkban nagyon fájt, a felkar belsejét alig éreztem, a vádlinál majdnem elaludtam, a hátamon csak pár pontban fájt, egyedül a borda volt az, ahol majdnem összecsináltam magam, de nem bántam meg :)

Ha értesz angolul, keress rá Electric Linda youtube csatornájára, ő egy norvég tetováló és nagyon sok tippje és tanácsa van kezdőknek.

2020. márc. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

7-8 kiló fogyást (és hízást) még simán lekövet a tetoválás bármilyen deformáció nélkül szinte bármilyen testrészen. Nyilván a has kivétel, lányoknál a fenék is.


Ezen túlmenően vannak még kevésbé szerencsés területek, de a legelterjedtebb testrészeken (csukló, alkar, felkar, kulcscsont, mellkas, hát, comb elülső része, vádli, boka) szinte biztosan nem fog deformálódni minta, pláne kisebb méret esetén, amit említettél.


Általánosságban annál jobban fáj, minél csontosabb bőrfelületen zajlik a tetoválás. De minden ember más, van akinek egyáltalán nem fáj pl. vádlin, van akinek a legrosszabbak közé tartozik.


Mondjuk először nem ártana kitalálnod, hogy hova és nagyjából mit akarsz, és akkor konkrétabb választ is lehetne neked adni.


Az, hogy a nőknek nagyobb lenne a fájdalomküszöbök, ilyen formában nem igaz, úgyhogy ezzel feleslges nyugtatnod magadat.


Ha nincsen tetovált ismerősöd, aki tudna helyet és/vagy művészt ajánlani, akkor Facebookon nézz szét a közeledben lévő helyek körében. Általában mindenhol vannak értékelések és fotók, tudsz válogatni.


Mindenképpen szalonba menj, ne valamilyen sufnitetkós üzletbe. Ezen túlmenően lényegében semmire sem kell már figyelned. Neked teljesen felesleges konkrét tetoválót keresned név szerint.

2020. márc. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13%
inkabb varj meg egy kicsit,nez jobban utanna a dolognak,mert latom nem vagy a meg biztos a dolgodban
2020. márc. 13. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2020. márc. 13. 20:59
 6/6 A kérdező kommentje:
A minta még készül, de valamelyik vállamra tervezem pakolni. Viszont ez egy elég személyes minta, ezért addig tökéletesítgetjük, amíg megvalósul az elképzelés. Valószínűleg lesz benne szín. Mivel régóta tervezek már tetoválni, ezért van már két-három másik is, amit idővel szeretnék felvarratni, de lehet ezek hamarabb felkerülnek, mint az amit most tervezünk.
2020. márc. 13. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!