Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Volt már veletek olyan, hogy...

Volt már veletek olyan, hogy a munkáltatótok nem nézte jó szemmel, hogy tetoválást csináltattatok?

Figyelt kérdés
Tehát már X ideje dolgoztatok valahol és látható helyre varrattatok valamit, amit a főnökség nem tolerált?
2020. máj. 1. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Mert mi közük van hozzá?
2020. máj. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1%

1. Annyi köze van hozzá, hogy ahogy jelmezbáli maskarában sem mész dolgozni, hanem kulturált próbálsz maradni a külsődben, úgy látható helyre nem csináltatsz tetoválást sem. Minimális tisztelet a másik ember iránt, hogy nem nyúljelmezben, oroszlánjelmezben jelensz meg előtte, ugyanígy az is, hogy nem tolod a képébe, hogy mit firkáltattál hab testedre.

Tudom, a tiszteletet senki nem érdemli meg a tetováltaktól, mert csak az az igazi ember, aki a tetoválást szereti, a többi szr ember szerintetek.

2020. máj. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

2, nincs kifejezetten látható helyen tetoválásom, mert takarható, de pl színes hajam van és piercing látható helyen.

Nem befolyásolta sem a munkámat, sem most a vállalkozásomat.

És soha nem érdekelt senkit egyik munkahelyemen sem, sem a kollégáim látható tetkó sem a beosztottjaim vagy az interjúalanyok tetkói.

Sőt engem egy tetovált fickó interjúztatott (európai szintű manager volt)

Az egyik főnököm felvett egy fickót, akinek térdig érő raszta haja volt, csak azért nem lett a kollégánk, mert kapott jobb ajánlatot.


És nem kétkezi munkáról beszélek, mérnök vagyok és az említett beosztottak, kollégák is mérnökök. (Nem informatika)Sőt a közvetlen főnökömnek is volt tetoválása (manager 33 éves volt, 80 beosztottal), ugyan neki nem látható helyen, de csapatépítőn nem volt rajta ing.


Amikor először festettem be a hajam megkérdeztem a HR-t, gond-e, azt mondták semmi közük hozzá, ha valaki beszól, ott az etikai vonal, jelentsem.

Pedig rendszeresen képviseltem 3.fél és ügyfelek, partnerek előtt a céget. Azóta meg eleve színes a hajam és az van a CVben és az interjún is.

2020. máj. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2%

3 Akkor nem igazán tiszteled az embereket, hogy a képükbe tolod az egyéniséged azon részét, ami nem tartozik rájuk. Nyilván a legtöbben nem fognak szólni miatta, mert több tapintat szorult beléjük, mint beléd.

A tetovált emberekben nem igazán van tisztelet.

Ha egy szolgáltatást igénybe veszek, és a szolgáltatónak látható helyen vannak a tetoválásai, akkor nemet mondok. Van nem tetovált szolgáltató is, majd őt veszem igénybe.

Mindenkinek joga van olyan emberekkel dolgozni együtt, akikkel akar, legfőképpen akikben megvan a tisztelet, hogy nem kényszerítik olyan dolgok látványába, ami esetleg az ízlésének nem felel meg. Ahogy például heavy metalos halálfejes pólóban sem megyek dolgozni.

Főleg aki ügyfelekkel dolgozik, annak tekintettel kellene lennie az ügyfeleire, és az ilyen kisebbnek mondható rigolyáira is.

Nyilván nem tetoválás alapján ítélem meg az embereket, de bizonyos határon túl már kérdéses, őt érdekli-e egyáltalán, hogy a másik embernek megfeleljen. Ennyivel oda is lehet fingani a másik ember orra alá, mert az jól esik és mi köze hozzá.

2020. máj. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ilyen alapon járjon mindenki egyforma ruhában ;)
2020. máj. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Eddig nem volt tetoválással rendelkező jelentkező. De biztos nem venném fel. Ha engem zavar, minek lássam naponta a förtelmesen ronda tetoválását, amikor nem tetovált embereket is lehet bőven találni. Meg hát az én cégem és azt alkalmazok, akit akarok. Ha valaki nem szimpatikus, nem vagyok köteles felvenni és indokot sem kell mondanom.

Biztos vagyok benne, hogy nem csináltatna tetoválást egyik beosztottam sem, annál értelmesebb emberek ők.

2020. máj. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Áh, szóval ha nem érdekel, hogy minden jöttment embernek megfeleljen a külsőm, mert őszintén nem érdekel, mit szólnak hozzá, akkor már az alapvető illemszabályokat se ismerem, jól van, ma is tanultam valami újat :D

Nálunk nem szól be ebbe a munkáltató (tech cég), dolgoztam bankban is, ott is kilógott sok menedzsernél a tele karos tetoválás az ingujjak alól, manapság már egyre kevesebb korlátolt barom van, aki eszerint határoz meg, lassan kihalnak. Különben is, akarnál olyan embernek dolgozni, mint a 69%os válaszoló? Ugye, hogy nem.

2020. máj. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Szerintem aki ilyen mereven áll a tetováláshoz (a lepontozott anonim bácsi) annak belül vannak önértékelési problémái... Vagy csak nem meri meglépni az önmegvalósítás ezen fokát amit mások nem és rájuk vetíti ki az elfojtott önbizalomhiányát.


Katonák is tetováltathatnak és szerintem ők többet tudnak az illemről, alázatról és a tiszteletről mint amit te hiszel magadról.


Van egy mondás: "Ne válj szörnnyé ha le akarsz győzni egyet." Amennyiben te ilyen egyoldalúan közelíted meg a tetovált embereket azzal te is hasonló leszel mások szemében, azok szemében is akiknek nincs tetoválásuk.

2020. máj. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!