Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetoválás allergia?

Tetoválás allergia?

Figyelt kérdés

Pár hónapja csináltattam színes tetoválást. Egy hónap után viszketés, valamint pöttyök jöttek ki.

Bőrgyógyász szerint allergia. Most kenem krémekkel, de azon gondolkodom, hogy inkább leszedetem, mert lehet később még rosszabb lesz.

Ilyen esetben is lehet alkalmazni a lézeres tetoválás eltávolítást? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?



2020. jún. 21. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van, mindkettővel kapcsolatban.


A vállamra tetováltattam, kb 10 éve.

A tetováló nem volt a legjobb, nagyon sok tinta került a bőrömbe, ezért érezhetően kiemelkedik.

Sokszor viszketett az elején, de azt gondoltam, hogy ez normális.

Sajnos nem. Allergiás vagyok a festék valamelyik anyagára.


Évekig ott volt a tetoválás, mivel akkoriban még nem akartam tőle megválni, és nem is igazán létezett a környékünkön lézeres eltávolítás.


A tetoválás egyébként se rosszabb se jobb nem lett.

Úgy értem, hogy voltak idők amikor gyakrabban viszketett, volt amikor egyáltalán nem.


Aztán úgy döntöttem leszedetem. (Nem az allergia miatt, hanem a minta miatt.)

Eddig 5 kezelésen voltam, mivel nagyon sötét volt, ezért sokáig tart sajnos.


A kezelések között minimum 6-7 hétnek kell eltelnie, a gyógyulás miatt.

Az elején sokkal rosszabb lett az allergia mint volt.

Az első 2 kezeléskor nagyon csúnya lett, és szörnyen fájt/ viszketett.


Megnézettem egy bőrgyógyásszal aki azt mondta, hogy a kezelés miatt a tinta most bejutott egy mélyebb szövetrészbe, ez okozza az erősebb tüneteket.

Kaptam rá én is krémet. Valami szteroidos gyulladás csökkentő.

Nem használtam, mert idő közben jobb lett.


Néhány kezelés után már nem volt annyira vészes. Ugyanis minél világosabb és kevesebb a tinta a bőrben, annál kevésbé fáj a lézerezés.

(Első alkalmakkor sokkal jobban fájt mint maga a tetoválás)


Egy ideje most nem volt lehetőségem menni, de 5 kezelés után most úgy néz ki mint ha már 40 éve ott lenne, nagyon kikopott, de még látható.

Még kb 3 biztos kellene a teljes eltűntetéséhez.


A színes tetoválás egyébként mindig hajlamosabb allergiás reakciót okozni. Főleg a piros, sárga, rózsaszín színek.

Ezekben akár a tartósítószer, vagy magát a színét adó adalékanyag okoz allergiát.


Nem tudom mennyire súlyos a tiéd, vagy mit mondott a bőrgyógyász, de természetesen simán lehetséges a lézerezés ez esetben is.

(Persze nem akkor ha nagyon súlyosan gyulladt, vagy sebes vagy ilyenek.)

2020. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtál :)

Én már elhataroztam szinte biztosan, hogy leszedetem, mert bár most nem viszket a bőröm (valószínűleg a krémek miatt), de most meg kiütéses lett picit, és pár napja 1-1 "csomó féle" még vérzett is. :(

Azt megkérdezhetem esetleg, hogy milyen árban csinálnak neked 1 kezelést, és körülbelül mekkora a tetkód területe?

2020. jún. 24. 18:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Uhh, az viszont baj. Mármint a csomók. Az csak elég erős allergia esetén jön ki :/ Egyébként mitől vérzett? Mármint "csak " magától, vagy piszkáltad? Sajnálom, hogy le kell szedetned.. Arra azért készülj, hogy lézerezés után lehet rosszabb is. Mint ahogy nekem is az lett. Meg mindenképp konzultálj a bőrgyógyászoddal előtte.


Egyébként nagy a tetoválásod?


Nekem anno mikor elkezdtem (kb 3 éve) 7000 ft volt alkalmanként.

A szalon cm árban adta meg, hogy mekkora felületet mennyiért lézereznek. Az én tetkóm kb közel 15 cm hosszú, és 10 centi széles.

De nem tömör. Csillagok. Van ami "teli" van ami csak körvonal.

2020. jún. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem egy tenyérnyi terület lenne körülbelül.

Egyébként csak megnyomtam picit az egyik csomót és úgy kezdett el vérezni elég rendesen.

Köszönöm, hogy válaszoltál :)

2020. jún. 24. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!