Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Megbíznátok egy kezdő, háznál...

Megbíznátok egy kezdő, háznál dolgozó tetoválóban? Nem komoly mintát szeretnék varratni, hanem csak 2 szavat, nagyon egyszerű betűtípussal.

Figyelt kérdés
Láttam már néhány munkáját, viszonylag elég jó. Alapanyag áron dolgozik, nekem ez jó, mert még csak diák vagyok. És csak 2 szavat szeretnék. Azt meg tudja csinálni egy kezdő szépen? Be merjem vállalni nála? Ti bevállalnátok?

2020. júl. 13. 11:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha kezdő az még hagyján, szöveget nem, de egyszerűbb mintát rábíznék. Viszont ha a saját lakásán, vagy az enyémen, vagy szalonon kívül tetoválna, azt egyáltalán nem vállalnám. Nem bíznék abban, hogy ugyanazokat a higéniai feltételeket biztosítaná, mint amit egy szalonban elvárnak.

A képedhez pedig annyit, hogy ez a méretű szöveg kicsi lesz. Én is ilyen kicsiben kértem, most 9 éves és már olvashatatlan. Egyébként szuper bőröm van, de a tetováló is mondta, hogy ez így ekkorában nem marad meg, nem hallgattam rá, aztán csak igaza lett. Nem zavar, mert takarva van és én úgy is tudom, mi van ott, de azért gondold át. Ráadásul a szöveges tetoválások egyáltalán nem olyan pofonegyszerűek és kezdőknek valók, mint hinnéd. Azt meg nem hiszem el, hogy nincs 5-10 ezer forintod rendes profi szalonra.

2020. júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden a Wwitch stúdióban nagyon ügyesen dolgoznak a lányok. Ha jól emlékszem, akkor a centrum mellett vannak valahol. Egy barátom tetováltatott náluk és megvolt elégedve.
2020. júl. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy pontot sem varratnék olyannal, aki otthon dolgozik.

Ha csak két szót szeretnél, az egy normális szalonban sem olyan horribilis összeg. Ha nem tudod kifizetni, inkább spórolj még rá, de ne menj olyanhoz, aki otthon petymegel.

2020. júl. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
49%

Hát, ez nagyon attól függ, ha... kérdés és válasz.

A kezdő sem mindegy, hogy mennyire kezdő. Ha most fog életében elsőre, vagy esetleg pár sokadik alkalommal gépet a kezében, akkor inkább nem. Ha előtt már sokat gyakorolt gyaksibőrön/sertésbőrön/esetleg magán és valóban látom a a munkái alapján, hogy igen, van benne lehetőség, akkor igen, kisebb, egyszerűbb mintát rábíznék. Ha a munkásságai nem túl szépek, hanem inkább összecsapottak, a vonalvezetése nem stabil, akkor még a legegyszerűbb mintát sem. Az, hogy otthon gyakorol, teljesen érthető a számomra, mivel helyet bérelni akármelyik szalonban, vagy nyitni egyet, nem kevés anyagi áldozattal jár, ráadásul kezdőként nem is kérhet valami sokat a vendégektől. Főként alapáron, vagy anyagáron dolgoznak a kezdők. Akikben van tehetség, az később könnyebben kerül be olyan csapatba, szalonba, ahol már egyengetik az útját és sok plusz tapasztalatot is megszerezhez. Viszont valahol el kell nekik is kezdeni. Otthon is ki lehet alakítani tiszta, steril környezetet, és normális esetben, már alapvető dolog, hogy mindent újonnan nyit ki, takar, nem használ újra festéket...stb. Aki ezt otthon ki tudja vitelezni, annak segíteném a gyakorlatát ezzel, de nem mindenkiét természetesen. Más egy igényes ember és teljesen más egy igénytelen. Láttam már otthon dolgozni úgy kezdőket, hogy mindent megtettek a jó környezetért és minőségért és láttam már panelpincében a csótányok között üzemelő kezdőt is (nem, nem a panelpincével van a baj, hanem azzal a piszokkal, rengeteg ócskasággal, amik oda voltak tömve, akik egy széthasznált vasalódeszkát használnak kartartónak...és a többi). Az, hogy ha tényleg szép és mindenben az általam elképzelt mintát szeretném feltetováltatni, arra bizony meg igenis költenék, de ettől függetlenül alaposan megnézem, hogy kivel tetováltatok és mit. Nem arra megy ki a játék, hogy jaj a kezdő az olcsó, meg otthoni tetkósok occsóért karcolnak és még milyen jó kis fertőzést adnak ajándékba, hanem arra, hogy a kezdőknek sem könnyű és ha látok benne potenciált és igényes, akkor igen, ha az ellentéte, akkor nem.

A két szó is olyan, hogy el lehet rontani, sőt, merem mondani, hogy vannak sajnos szalonban dolgozó tetoválók, akik el is rontják. Ha a munkásságai jók, akkor az alapján mérlegeld.

2020. júl. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Blueskin, 2020 van és nemzetközi vírushelyzet.

Talán 30-40 éve amikor te kezdtél, még normális volt amit írsz, ezért a tapasztalatért tisztellek, de ma már ez anakronizmus.


Normális kezdő pont azért dolgozik kizárólag szalonból, hogy a mentora lássa mit csinál.

Rajtam is van (azóta kolléga) által készített első tetoválás. Szalonban készült, felügyelet alatt.


Kezdőként ne akarjon már azonnal pénzt keresni.


Sőt. Fizessen a tanításért, amibe benne van, hogy a mentor egyengeti az útját és bevezeti a munkába. Ez nem szívesség, hanem kutya kötelessége azért a pénzért amit letett, és erről szerződés is van.


Addig amíg összerakni, szétszedni és beállítani nem képes a gépet, nem érti a higéniát, addig nem varr senki semmit, csak takarít, és nem csak a mentora, de a többi tapasztalt művész is a körmére néz, hogy ne csináljon kontár munkát.


Utána kap lejárt tűket, hoz narancsot, banánt, pomelót és gyakorol.

Ha ez megy, a saját lábán próbálkozik, majd ingyen(!!!) hozhatja a szalonba a megbízható haverjait kísérleti nyúlnak. Ha ezeket elbacca, akkor a mentor gyógyulás után átmegy rajta, helyreteszi ingyen.


Ha a kísérleti nyulakon már jól szerepelt, akkor kap csak gondosan kiválasztott fizető vendéget, de azzal se hagyják teljesen magára az első időben.


Még ilyenkor is van, hogy hoz kísérleti nyulakat, a számára új részek pl fej, kéz gyakorlásához.



2020ban normális ember nem akar sufniból szakmát tanulni.

2020. júl. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
49%

Az, hogy milyen évszámot írunk ezen kérdésből teljesen mindegy, mivel száz évvel ezelőtt is volt már tetováló szalon. A vírushelyzetről meg annyit, hogy a mezei influenza több halálos áldozatot szed egy évben és ez egy klasszikusan olyan világjárvány, amiről az emberek 99%-nak semmilyen valós információja nincs és hallgat a nagyonbuta szócséplőkre.

A következő gond ott van, hogy a tetováló, mint szakma MÉG JELENLEG SEM hivatalos tanmenet szerinti feor vagy okj szám alá eső szakma. Úgymond magánvállalkozás, semmi több. Amíg nem lesz rá rendes, normális, hivatalos és kötelező képzés, a képzéshez elvárt tanárokkal, elméleti és gyakorlati oktatással, addig bizony az a kezdő, akit anyuci és apuci nem tol meg úgy istenigazából nagyon a karrierje kezdetén különféle (akár a tetoválástól teljesen elkülöníthető) módokon, az otthon fog kezdeni rajzolással, használt, vagy kínai gépekkel, malac vagy gyakorlóbőrön. Ne érts félre, jó ötletnek tartom továbbra is azt, hogy a régi céhrendszer alapján oktassanak tetoválók tanoncokat, de túl elterjedt lett a tetoválás és hasonló, akár művészi vállalkozások ahhoz, hogy ezt így meg lehessen valósítani mindenhol és mindenkivel. Mivel se a setés, se a gyakorlóbőr nem valódi bőr, így bizonyos gyakorlás után már muszáj valódi, élő embereken gyakorolnia tovább. Ezt nem szabad keverni azzal, hogy "gyere tesó, rendeltem ocsón tetkógépet aszt feltólóm neked eszt a mintát ügyesben egy tízesé a garázsba".

Hidd el, nem minden tehetséges ember teheti meg, hogy heti 5-6 napban a szalonban üljön, figyeljen, gyakoroljon és még ezért fizessen is. A javarészük örül annak, ha van valami munkahelye, amiből tudja fizetni a lakhatását és minden más havi költségeit és mellette szabadidejében gyakorol és gyakorol addig, amíg már nem csak a ceruzákkal, festékkel bánik jól és már a gyakorlóbőrös munkái is flottul mennek annyira, hogy akár esélye nyíljon arra, hogy úgy érezze, hogy most már léphet a kövezkező szintre. Igen, itt sok hiba adódik, mert vannak ember, akiknek túl sok önbizalma, de túl kevés önkritikája van és így züllik lefelé a tehetség a pocsolyába. Hiába van sok szalon, a javarészük NEM foglalkozik kezdőkkel. Pont azért nem, amit fent leírtál, hogy ha elbacca, akkor másnak kell vele foglalkozni, ami idő és hiába fizet is azért, hogy ott lehessen, nem sok tetováló szereti más hibáját javítgatni.

Ha azt mondom neked, hogy a mai napon legalább 5-10 ezer kezdő tetováló van hazánkban, nem mondok inkorrekt becslést(mivel a 16 évestől az 50-es korosztályig mindenhonnan akadnak). Hány szalon is van? 500? 1000? Ebből mennyi foglalkozik oktatással és újoncokkal? Na innentől kell belátnod, hogy amit fent leírtál idilli eszme, de nem reális.

Ha van minta, amit egy kezdőre merek bízni, akkor bevállalok vele minden negatív lehetséges utóhatást, de előtte arról a bizonyos kezdőről mindent megtudok, amit tudnom kell, ha valami nagyon nem jó, akkor megbeszélem vele, hogy hol a gond és nem vállalok be ilyet. Ha pedig egy szép, általam megálmodott mintát akarok, akkor nem a kezdőt fogom megkérni, hogy akkor egy telivállas színes full realiszikus portrét toljon már fel.

Amúgy pedig inkább mennék még egy sufnishoz is, mint egy plázaüzletbe, vagy egy demikirályféle szuper szalonba, mivel legalább a sufniban tudom, hogy mit kapok a szifilisz mellé... :D

Amúgy pedig a jelenlegi oktatási rendszert ismervén azon csodálkozok, hogy még vannak fiatalok akik egyáltalán akarnak akármilyen szakmát is tanulni (azon kívül, hogy azért ülök a suliban, mert dolgozni nem akarok és apu-anyu ezt mondta...).

Szóval úgy gondolom, hogy a tudásom szerint a kérdező kérdésére választ adtam, aminek hasznosságát maga kell eldöntse. Evidens, hogy egy szalonos tetováló se fogja azt mondani, hogy menj a kezdőhöz, márcsak presztizsből sem.

2020. júl. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, hogy mindneki felejtse el a lakásos "tetóválókat". A tetoválás művészet kéne hogy legyen, nem pedig lezülleszteni egy tömeg szolgáltatásra amit a szomszéd peti is tud.

Amígy elmegyünk az otthon olcsón dolgozó barátom barátjának a barátja emberekhez addig sosem fognak eltűnni ezek az emberek az amatőr vagy legjobb esetben átlagos munkáikkal. Nem azt mondom, hogy nem létezik ügyes tetováló aki lakáson dolgozik, de az esetek 90%ban nem ez a jellemző. Egy szalonba nem vesznek fel akárkit dolgozni és akik ott vannak mint amatőrök azok nem úgy vannak ott hogy tessék dolgozz, hanem tanulnak egy ténylegesen jó tetoválótól és az ő meglátása alapőján fognak munkát kapni a tudásukhoz mérten.

Azt még hozzá kell tenni, hogy amit az átleg ember jónak lát az sok esetben amatőr munka, csak nem figyeli azokat a dolgokat amiket ténylegesen kell. Ha valaki hozza a kötelezőt akkor arra már azt mondják hogy jól dolgozik, de a tetoválo szakma nem arról szól hogy hozom a kötelezezőt, hanem arról hogy mindig tökéleteset alkotok a minta bonyolultságától függetlenül. Az otthon tetováló petike meg nem így gondolkodik.

2020. júl. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!