Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » 5 év után viszket a tetováláso...

5 év után viszket a tetoválásom! Kinek vokt/van hasonló Remelem nem allergia aminek most jutott eszébe 5 ev utan h ott tinta van?

Figyelt kérdés

Kb 5 éve csinaltattam az alkaromon. Néha mikor valami megkarcolta akkor kicsit felsagadt de csak ott ahol tinta is van. Ritán viszketett is egy ponton de el múlt. Pár hete viszont az egész fel van dagadva ahol tinta van és apró pöttyök vannak rajta. Sajnos nagyon viszket is. A meleg vizet nem viseli el. Ha hozzá ér ruha, takaró elkezd viszketni. Talán a napozás nem tett neki jót. Vagy az hogy szteroidos krémet kellett használnom a lábamon majdnem 4 hétig. Talán a krem váltotta ezt ki? Előtte semmi bajom nen volt. A hideg borogatástól jobb, de a probléma nem szünik.Kenten már rá mindent. Bepanthenttől kezdve kb mndent. Most Phlogosam-mal probalom mert van benne gyulladascsokkentö és jeges borogatás. Várok még vele h a szteroid kimenjen belőlem ha nem jó akk börgyógyászat!

Valakinek hasonló?



2021. aug. 19. 01:39
A kérdező szavazást indított:
Tetoválás
Viszket
Fel dagadt
2 szavazat
 1/8 anonim válasza:
45%

Na ez most teltántorított a tetkótól pedig szeretnék majd egész karosat..:/

tetkósodat kérdezted erről?

2021. aug. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
100%
Napozás okozhatja, a tetkókat fényvédőzni kellene. Nem csak amíg friss, hanem mindig.De gondolkodj el, nem használsz mostanában valami újat? Tusfürdő, öblítő, mosószer, takarítószer? A szteroid is betehetett ami a krémben volt. Mindenesetre ne otthon kenegesd, mutasd meg a tetoválódnak vagy fordulj orvoshoz.
2021. aug. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%

Sok minden lehet, de igen, a tetkóallergia évekkel később jön elő. Sajnos a tetoválók bemesélik a kuncsaftoknak hogy majd egy patch teszt kimutatja ha van allergia, a helyzet viszont az hogy tetkóra nincsen bevált allergiateszt. Helyette van rizikó amit a prolik úgy érzik hogy be kell vállalniuk. Meddő kockázata ez a butáknak, hisz úgy vállalják be hogy semmiféle haszonnal nem kecsegtet. A tetkó ugyanis a prolik drogja: kielégülnek tőle, azt hiszik hogy minden jó, pedig csak saját magukat járatják le vele.

A tetoválót messziről kerüld el, menj orvoshoz. Gondolom gázszerelésre se egy teszkós pénztárost akarsz megbízni.

2021. aug. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A volt tetkosomat hiába kérdezném. Előre látom hogy ugy is az én hibám lenne a válasz....

Ha egy hét múlva is ilyen lesz akkor megyek bőrgyógyászhoz.

Ha azt mondja meg kell tőle szabadulnom, már komolyan azt sem bánnàm. Ez a viszketés nagyon rossz. De csak a tetkón, na meg a kis apró löttyök rajta...és az a furcsa hogy nem piros meg semmi.

A bőröm körülötte normális.

2021. aug. 21. 01:50
 5/8 A kérdező kommentje:
*pöttyök
2021. aug. 21. 01:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj vele orvoshoz!
2021. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Orvost vagy egy másik tetkóst esetleg keress fel szerintem. Lehet bemész egy tetoválószalonba és ott is tudnak segíteni.
2021. aug. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül az volt a baj hogy sokáig használtam a szteroidos krémet és érzékeny lettem rá. Néha néha még viszket itt-ott a tetkó de mar nincs feldagadva.
2021. szept. 3. 01:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!