Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Elvárod, hogy a 20 éves...

Elvárod, hogy a 20 éves gyereked engedélyt kérjen/bejelentse, hogy (apró) tetoválást csináltat?

Figyelt kérdés
Nem kér tőled pénzt rá

2021. okt. 6. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%

Hát ez egy jó kérdés.

Ha már nem lakik otthon, fixen nem, onnantól nem várnék el tőle semmit.


Viszont ha egy fedél alatt élünk, elvárnám, hogy legalább megkérdezze a véleményem-s bár nincs tetkóm, el nem tiltanám tőle.

2021. okt. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%
Mivel fizetem az oktatását, és olyan pályára készül, ahol nem szerencsés a tetoválás, így igen.
2021. okt. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Elmúlt 18, az ő teste, szóval örülök ha szól előtte, de nem várom el.
2021. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy jó szülő-gyerek kapcsolatban elvárható az őszinteség mind a két fél részéről is.

Itt nem engedély kérésről van szó, csupán elmondja, hogy ezt szeretné és kész. 20 évesen már elég felnőtt, hogy ő maga döntsön saját életéről, a felelősség a tettei után úgyis őt terheli.

2021. okt. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

24 éves vagyok és anya, szóval próbálok mindkét oldalt figyelembe véve válaszolni. Az első tetoválást 16 évesen csinaltattam és ott még nyilván engedélyt kértem anyukámtól. A másodikat pedig pár hónapja, mondtam, hogy lesz tetoválásom, de nem engedélyt kértem, csak megoszottam vele, mivel amúgy is jól látható helyre került, egyből kiszúrta volna akkor is ha nem mondom. Nemsokára újra megyek tetováltatni, arról is csak be fogok számolni.

A lányommal majd ha annyi idős lesz, hogy lehet neki, remélem leszünk olyan bizalmi viszonyban, hogy el fogja mondani, hogy csináltat, de 18+ kornál már semmiképp sem kellene tőlem engedélyt kérnie.

2021. okt. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
#2, megkerdezhetem mi az a pálya? Voltam már tetovált orvosnál, de eleve akkora belőlük a hiány, hogy nem hiszem, hogy manapság ezen fennakad a munkáltató. Tetovált ügyvéd ismerősöm is van, sőt legutóbb a kormányhivatalban egy olyan srác volt az ügyintézőm, akinek mindkét karja tele volt varrva.
2021. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Kiegészítenélek: én meg dolgoztam a katolikus egyháznak is, egy múzeumban, és ott is többeknek volt tetoválása.

Tényleg rejtély, hogy manapság hol kizáró tényező.



Amúgy nem várnám el, bár az furcsa lenne ha olyan hirtelen felindulásból varratná magára örökre, hogy előtte még csak nem is beszélt róla soha. De 20 évesen joga van hozzá.

2021. okt. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A csuklómra akarom, pár centi lenne.

Egy karóra simán elfedi, szóval l munkahelyet nem befolyásolja😁 és kb 2-3 éve tervezem

2021. okt. 6. 15:36
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem várom el, de örülnék neki, akkor is ha utólag mondja el, mutatja meg. :)
2021. okt. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 33 évesen csináltattam az első tetkómat, és ugyan engedélyt nem kellett kérnem a szüleimtől, de mivel tudtam, hogy nagyon tetoválás ellenesek, inkább megemlítettem nekik előtte, hogy szeretnék csináltatni, hogy ne akkor kapjanak szívrohamot, amikor meglátják. Meglepően jól fogadták.
2021. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!