Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Elvárod, hogy a 20 éves...

Elvárod, hogy a 20 éves gyereked engedélyt kérjen/bejelentse, hogy (apró) tetoválást csináltat?

Figyelt kérdés
Nem kér tőled pénzt rá

2021. okt. 6. 12:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%

20 éves ember felnőtt ember. Nem kell engedélyt kérnie a szülőktől semmire. Saját felelősségére teszi a dolgokat.


A jó szülő-gyermek kapcsolat érdekében érdemes lehet beszélgetni róla. Nem csak 20 évesen, de akár az 50 éves ember is a 75 éves szülejével. Felhozod, hogy tervezel egy ilyet, valószínű a jövő héten/hónapban meglesz. Nem kérdezed, csak elmeséled, hogy ez lesz barátságosan.


Egy értelmes szülő ennek örül (hogy be van avatva), és meglátása szerint támogatja vagy épp ellenzi a dolgot, de utóbbit is kulturáltan közi, és a döntést meghagyja neked mindenféle érzelmi zsarolás nélkül.

2021. okt. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%

#2 Ma már nem tudok olyan munkahelyről, ahol a tetoválás hátrányt jelent. Egész más szemmel nézi a társadalom a tetováltakat ma, mint akár 10-15 évvel ezelőtt. Nem egy magas pozícióban lévő tetovált embert ismerek.


Ma már sminkkel tökéletesen el lehet takarni, akár egy teljes testes tetoválsást is, ha a helyzet úgy hozza.


Kétségtelen tény, hogy van néha hátránya. Japánban a történelmi fürdőkbe nem igazán lehet tetoválással bemenni, gondolom van még egy-két hasonló hely. Mindenki döntse el maga, hogy mennyire korlátozza ez. Én. pl. viszonylag ritkán járok japánban történelmi fürdőkbe, pedig nincs tetoválásom és valószínű nem is lesz, mert én nem vágyok rá, de nem zavar, ha máson van.

2021. okt. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%

#2


Az ilyen szülők esetén tanulja meg nagyon hamar a gyerek, hogy mit nem mond el a szülejének. Egyetemen volt pár ilyen, hazudott mint a vízfolyás. Nem csinált rosszat, kb. mint én, csak épp a szülő tiltotta fegyelmezte, jobbnak látta a világot úgy lefesteni, ahogy a szülő láni akarta. Nem tudott meg sokat a gyerekről.


Nekem semmi titkom nem volt szüleim felé, sőt felnőttként sincs a mai napig, ugyanis nyitottak, nem engedtek meg mindent, de mindig azt keresték, hogy hogyan lehet mégis, vagy ha akarok valamit, akkor hogyan lehet jól csinálni. Az egész úgy alakult, hogy a nagy hülyeséget csírájában folyották át, minden másban pedig úgy segítettek, hogy jó legyen.


A tiltás minden esetben titkolózást, hazudozást szül, és egy tiltott dolog extra motivációt is ad.

2021. okt. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
74%
Az engedélykérés nem tudom hogy jön ide. 20 éves, ráadásul nem is akarja velem fizettetni. Egy normális szülő gyerek viszonyban szerintem alap hogy elmondja, és az is alap hogy a szülő ettől nem megy falnak és nem válik hirtelen Szent Szűzanyává meg prédikatorrá.
2021. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!