Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Milyen tapasztalataitok,...

Milyen tapasztalataitok, tanácsaitok, infótok van a tetkócsináltatásról?

Figyelt kérdés

Egy kicsi, kb. 1, max 2 centis tetkót szeretnék a csuklómra, valami nagyon egyszerűt, vagy három betűt, vagy néhány vonalat (nem részletezem, de nyugi, van értelme), és azok lennének a kérdéseim, hogy

1. A tetoválás csináltatás mennyire fáj?

2. Mennyire ártalmas ez a bőrnek?

3. Mivel kezeljem (krém), és meddig, hogy jó legyen?

4. Van tipp, hogy hol?

5. Milyen maga a csináltatási folyamat? Bemész, leülsz... Aztán?

Bocs a hülye kérdésekért, de ez lesz az első, így totál homály.

Normális válaszokat kérek. Köszi ❤️



2022. jan. 31. 17:01
1 2
 1/18 Metionin ***** válasza:
100%

1. Emberfüggő, na meg a tetkó méretétől, helyétől és a technikától is függ, hogy mennyire fáj. Nekem 7-8 órás tetkóim vannak (3 db jelenleg) és úgy a közepe felé kezdett napégésre majd epilálásra hasonlítani az érzés. Egy kis tetkó szerintem kész van addigra, mire elkezdenéd érezni, hogy fáj.

2. Ma már semennyire. Vannak szénalapú, hipoallergén festékek de egyébként is rákérdeznek mindig, hogy van-e fém vagy egyéb allergiád. Színes festékek okozhatnak fémallergia esetén tüneteket.

3. A tetoválód megmondja. Általános a Bepanthen és a fóliázás de elérhető más krém és több napig fent hagyható fólia is. Érdemes 2 héttel a tetkó előtt testápolózni a felületet, gyógyulás után pedig erős fényvédőt használni rá mindig.

4. Keress szalont az igényeidnek megfelelően. Mi nem tudjuk, hol laksz, milyen stílusú tetkót szeretnél és milyen személyiségű tetoválóban tudsz megbízni.

5. Nekem a rajzok egyeztetése után (mindig én rajzolok, a tetováló max alakít rajta, ezt már hamarabb megejtjük az időpont előtt) kinyomtatja indigóra, felpróbálja, megnézzük hogy tuti jó lesz-e azon a helyen és abban a helyzetben, megnézzük különböző helyzetben, ülve, állva, végtagot hajlítva stb. Ha ez ámen, akkor előszedi a cuccokat, sterilizálja amit még kell, aztán elkezdi csinálni, közben kenegeti, 1,5-2 óránként szünetet tartunk, közben dumálunk, a végén letisztítja egy habbal, fotózza, kamerázza, befóliázza, kétszázadszor is elmondatja velem, hogy hogy kell kezelni, megesket, hogy 10 napig nem edzek, ad időpontot kontrollra aztán go haza. Nálad ha pici a tetkó, pár perc alatt kész is lesz.

2022. jan. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Oké, köszi
2022. jan. 31. 18:06
 3/18 A kérdező kommentje:
Bocs, még annyi, hogy ugye maga az elkészítés lesz meg pár perc alatt? Te személy szerint hol csináltattad, mert lehet, hogy nekem is jó. Nem kell válaszolni ez utóbbira, csak érdekel
2022. jan. 31. 18:13
 4/18 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, magára a varrásra gondoltam, abból kiindulva, hogy nekem egy extra bonyolult kontúrt másfél óra alatt csinált meg, pl. 3 betű 10 perc lett volna neki. Én Debrecenben csináltattam, mindig ugyanahhoz a tetoválóhoz járok, mert nagyon tud abban a stílusban, amit szeretek.
2022. jan. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ó, köszi, Debrecen nekem sincs messze. Szalon neve...? 😅
2022. jan. 31. 18:18
 6/18 Metionin ***** válasza:
89%
Debrecenben ajánlom a Főnix Tattoo-t és a Tattoo Cafee Crew-t. Utóbbiban dolgozott az én tetkósom is de már egyedül dolgozik, őt @milehet néven találod instán.
2022. jan. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Okés, nagyon köszi mindent!!!
2022. jan. 31. 18:34
 8/18 anonim válasza:
Én Baja városban készítettem, az alkaromra került egy idézet, ahogy haladt a tetováló a csuklóm felé, úgy kezdett fájni, mert közelebb vannak az inak, könyök alatt meg csak a szúrkálást éreztem, mintha kaparná a bőrömet. Van pár dolog még ami rám fog kerülni, bármennyire fog fájni. Nekem a Bepanthent ajánlották. ;)
2022. febr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. febr. 1. 17:32
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Én azt tanácsolnám hogy ne tetováltass, az ugyanis az igénytelen, sekélyes emberek (gyűjtőnevükön: prolik) szórakozása.

Ezen túlmenően nem mondanám veszélytelennek sem. Ezek amik a bőrödbe kerülnek nem inert anyagok, sem kémiailag sem biológiailag. Még az olyan dolog is mint a közönséges amorf szén (a fekete tinták egyik alkotója) ha elég nagy fajlagos felülettel rendelkezik (márpedig a tintában igen apró szemcsék vannak) és elég sok ideje van (márpedig ez benned lesz sokáig) akkor az bizony nem fog ott ölbe tett kézzel várni hanem kölcsönhatásba lép a szervezeteddel.

Persze lehet hogy nem fogsz megbetegedni és lehet allergiás reakciód sem lesznek soha. Elvégre a máj is többé kevésbé el tudja látni a feladatát még akkor is ha a májkapacitás töredékére esett vissza, de attól még nem kell felesleges módon ártani sem annak, sem a bőrnek. Persze vannak emberek akik állva tapsolnak hozzá hogy a bőrüket úgy perforálja a tetoválótű mint ahogy a budipapírnál van két szelet között, de ezt nem gondolnám követendő példának.

2022. febr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!