Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetoválás utókezeléshez...

Tetoválás utókezeléshez milyen szappan kell?

Figyelt kérdés

Milyen antibakteriális szappant használtok?

Bepanthen krém vagy kenőcs kell vagy mindegy?



2022. szept. 30. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

Semmi extra szappan nem kell.

Bőven elég az utóápoló krém.

A bepanthen meg tökéletes. Krém vagy kenőcs mindegy. A hétköznapi szohasznalatban kb ugyan azt takarja.

2022. szept. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én sima kemény baba szappant használok és használtam a legtöbbször. Első pár tetoválásomnál volt külön szappanom, de annak az összetétele megváltozott és nagyon maró hatása is lett, így a sima babaszappan mellett döntöttem. Nekem bevált.

A tetoválás első részében, amikor még nem indul el a hámlás, akkor kenőcs, mivel zsírosabb. Amikor már mindenhol hámlik a felülete, akkor krém (az vizes bázisú), amikor meg lehámlott, akkor két hétig mélyhidratáló vagy sensitive testápolóval kenem. Hideg időben a látható helyen lévőket (ujjak, kézfej, csukló) kenem csak testápolóval, illetve napos időben fényvédővel amit ér a napfény :)

A lényeg, hogy elején óvatosan tisztítsd:

Picit megnedvesíted a felületét, majd a kezedben habosítasz a szappannal. Utána a habot óvatosan felviszed a felületre, majd lassú mozdulatokkal áttörlöd. Ha nagy tetoválás, akkor két-háromszor is kellhet a szappan egy tisztításhoz. Utána óvatosan leöblíted folyó, langyos vízzel (nem forró, vagy meleg, és nem is hideg, hanem langyos). Ezután tiszta papírtörlővel felitatod a nedvességet, majd vékony rétegben bekened.

Fóliázni a tetováló elmondása alapján, illetve ha ő alapból más ápolást mond, akkor is azt kövesd, arra vállal garanciát :)

2022. szept. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!