Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Ha nincs jelentése a tetoválás...

Ha nincs jelentése a tetoválásnak nem is éri meg megcsinàltatni?

Figyelt kérdés
szeretnék egy tetoválást az alkarom felső részére. a zeus portré tetszik, mert ha szépen meg van csinálva szerintem rohadt jól néz ki, de különösebb jelentése nincs. ami szimbólum meg ténylegesen igaz lenne rám, pl a pillangó ami az átalakulás egyik szimbóluma(mert ennek lenne története) az meg nem tetszik annyira, vagy is inkább a zeusos jobban tetszik és férfiasabb is szerintem. egyik ismerősömet kédeztem a tetkóiról, és azt mondta neki az élettörténetét szimbolizàlja, van rajta egy halálangyal egy phoneix azthiszem, mege egy koponya, és azt mondta hogy ez azt szimbolizàlja hogy egy harcosból elszáll a lélek, de újra talpra àll és nem adta fel, vagy valami ilyesmi, mert ő is sokszor fel akarta adni, de nem tette. én nem tudnék ilyen jól kitalálni valamit, bàr ez a történet ràm is igaz lehetne egyébként, mert nekem is voltak nehéz időszakok az életemben amikor élni nem volt kedvem. szerintetek mi a fontosabb? inkább az hogy tetsszen a minta, vagy hogy legyen egy jelentése ami velem kapcsolatos?
nov. 10. 08:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszaj, hogy a tetkonak legyen sztorija.

Nem az a lenyeg hogy szerintunk mi a fontosabb, hanem hogy szerinted mi a fontosabb. Az a lenyeg, ha ranezel, akkor jol erzed magad a borodben es neked tetszik.

nov. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy legyen
nov. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a megerősîtést, én is így gondolom, bàr tömeg tetkót nem szeretnék. pl nagyon nagy divat lett az angyalszárny tetkó a tarkón, és ha pl ránézek egy ilyen emberre, egyből az jut eszembe hogy semmi egyedisége, ugyanolyan tömeg mint a többi. ezért is szeretnék kicsit egyedibbet, de olyat ami tetszik elsősorban. csak ez az ismerősöm kicsit elbizonytalanított, mert azt mondta hogy nem érti hogy minek csináltatnak ilyen görög meg maori mintát emberek amikor nem is tartoznak ahhoz a néphez, és a jelentését sem tudjàk. nyilván ez is olyan hogy mindenkinek meg van a véleménye és nem kell foglalkozni vele, de ennek az ismerősömnek adok a szavára. esetleg hogyan lehet egyedi tetkót kitalàlni? pl megnézem a mintàk jelentésèt, kivàlasztok párat, és elmondom a tetkósnak hogy milyen gondolatom van és ő rajzol egyet?
nov. 10. 09:41
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, annyiban igaza lehet hogy jobb kerulni a cultural appropriationt, mert abbol csak problemak vannak...

Ha olyan egyedi tetkot szeretnel ami tukrozi a szemelyisegedet a legfontosabb, hogy ne siesd el.

Erre nincs nagyon egyedi recept de szerintem jo az otleted, hogy utananezel a mintaknak es a tetkossal egyutt dolgozol.

Ha az a celod hogy legyen jelentese gondolkozz ezeken: Milyen dolgok, szimbolumok, kepek fontosak neked. Mi az ertekrended, milyen elmenyeid vannak, mi motival.

Fedezz fel minel tobb, kulonbozo kepet, festmenyt es tetkot es gondolkozz azon hogy mi rezonal veled szemelyesen.

Kombinalj kulonbozo elemeket.

Ha valami letezo mintat valasztasz modositsatok rajta.

Gondold vegig hogy hol lesz a tetko es hogyan koveti termeszetesen az alakod.

Ismerkedj a kulonbozo tetovalasi stilusokkal.

nov. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
mindenképp az alkaromra akarom, könyök hajlattól a csuklómig. ahhoz ragaszkodom hogy egy hosszú felsővel el tudjam takarni. igazából a zeus portré nem tudom mennyire cultur tetkó, szerintem mindenki azért csinàltat olyat mert jól néz ki. a pillangó tetszik, és azzal tudok is azonosulni, mert a külsőmön elég nagy vàltozás történt, de amellé még kéne valami.
nov. 10. 10:33
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért Zeusznak is van mélyebb jelentése, valószínűleg nem véletlenül pont egy ilyen kép tetszett meg, még ha nem is tudatosan. Erő, a viharok és villámok ura... Szóval emlékeztethet például az erődre, hogy ura vagy önmagadnak, kezedben az irányítás az élet viharaiban is, férfi erőbe állás.

Én pont a pillangót, mint átalakulás szimbólumot tartom sablonosnak.

De ha teljesen sajátot szeretnél, akkor keress egy tetoválót, akinek tetszik a stílusa, és kitalálhatjátok együtt is történetet.

nov. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
igazából nem ragaszkodom ahhoz hogy úgy készítsenek egyet nekem külön, mert nem biztos hogy tetszene. beérem annyival, hogy ne jöjjön szembe minden 2. emberen velem egy ugyanolyan tetkó mint pl egy angyalszárny,stb, ès valamilyen szinten passzoljon a stílusomhoz, személyiségemhez. a pillangó meg úgy jött, hogy nézegettem a szimbólumok jelentését, és a pillangónak elvileg a külső átalakulás az egyik. és én 1-2 éve nagyon be voltam fordulva a külsőm miatt, mert nem tudtam elfogadni magam. de sokat vàltoztattam magamon, és màr kezdem elfogadni magam, így jött az ötlet hogy ez egy jó alap lehet.
nov. 10. 13:37
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A kígyó is átalakulás szimbólum, mert levedli a régi bőrét. Illetve lehet még a főnix is, ami mondjuk inkább újjászületés. De ezek talán férfiasabbak, mint a pillangó.
nov. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
neked van tetkód? mert eléggé jó gondolataid vannak. ha van, annak van jelentése? szerinted mennyire kell amúgy, hogy minden tetkónak története legyen, és kb egy képregény szerűen elmeséljék az ember életét?
nov. 10. 13:56
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen van, több is. Én "spiri" vagyok, és sokat foglalkozom mitológiával, szóval főleg ilyesmi témájú ábrák vannak rajtam. Nem történetet mesél, de mindegyiknek van jelentősége számomra.

Szóval ha nincs is mélyebb tartalma, vagy története, akkor is célszerű olyat választani, amit a magadénak érzel.

nov. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!