Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mi ez az új hülyeség, hogy...

Mi ez az új hülyeség, hogy minden tetkónak, piercingnek jelentése van?

Figyelt kérdés

Persze annak aki varrat magára, nyilván van jelentősége az ábrának, de pont az a lényeg, hogy NEKI magának mit jelent. De most csomó ilyen kérdés van: "Csillag/tappancs/macska/pók/farkas/stb.. tetoválás mit jelent/mit jelképez?" Most mégis mit jelentene? Nincs erre elfogadott kódrendszer, nem tudom honnan veszik, hogy mindennek megadott jelentése van.(Kivéve talán mondjuk a koi, meg még pár ilyen.)

De piercingeknél, sőt ékszereknél is: "Ha jobb oldalon hordom a karkötőt az mit jelent? Mit jelképez az ezüst színű nyaklánc? Ha bal oldalra lövetem a fülbevalót annak mi a jelentése?..." Miért gondolják az emberek, hogy minden tök átlagos dolog közvetít valami meghatározott eszmét, gondolatot?



2012. nov. 8. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell egészítsem a macska szintén az orosz maffia jelrendszerében van jelen, szerencsét hoz

A pók pedig betörőt jelent, ha lefele mászik akkor pedig már felhagyott vele

20/F

2012. nov. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom azért, mert már rájöttek, hogy divatból tetováltatni, piercinget csináltatni gáz, és keresnek gyorsan valamit amire ráhúzhatják az adott dolgot. Vagy csak okosnak akarnak tűnni, hogy ha valaki megkérdezi, hogy mit jelképez a kis pillangó/kismadár meg ilyen szarok a nyakán pl akkor tudjon értelmesen(...) válaszolni.

Intelligensebbnek akarnak tűnni, és büszkén mondani, hogy 'én bal oldalon hordom az órám, tehát pontos vagyok, te viszont a jobb oldalon, szóval én jobb vagyok :P' -__-

2012. nov. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Piercingnek szerintem nincs.

Fülbevalónak se igazán, bár (nem értek hozzá, szóval bocsi) amit hallottam, hogy az egyik oldalon csak a melegek hordják.

Nekem van 2 tetoválásom, de ezekben nem kell külön keresni a jelentését, mivel az egyik a kislányom neve, a másik meg a születési dátuma (egy mintába foglalva), így elég egyértelmű:-)

Tervezek még, de csak ha valamihez köthetően kitaláltam, mi legyen az (+ ha lesz rá pénzem.)

Barátnőm minden áron tigrist akar magára tetováltatni, mert nagyon szereti, de azt mondta, nem akarja, hogy ne legyen jelentése:-D Megnéztük a kínai horoszkópját, pont a tigris jegyében született, így ezzel meggyőzte magát, majd megyünk együtt tetováltatni:)

2012. nov. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pont tegnap csináltattam tetkót, egyiptomi lótuszt. Ha beírod google-ba, hoz ki jelentést rá, de én nem emiatt csináltattam, pláne eszembe nem jutott másokat kérdezni a jelentéséről. Nekem megvan a saját jelentése és ez pont elég. Tulajdonképpen lezártam egy elég rossz időszakot az életemben (aminek szebbnek kellett volna lennie.) Ha valaki megkérdezi, megmondom hogy én miért ezt varrattam magamra. Ráadásul 5 éve terveztem tetkót (és nem azért, mert itthon nem engedték volna), úgyhogy így nem hiszem hogy megbánnám. Olyan helyre rakattam, hogy el tudom takarni (pl. munkahelyen)

Egyedül az olyan tetkókat jobb elkerülni, aminek tényleg van ilyen közjelentése, pl. ha könnycsepp - ölt embert, meg ez a pókos is amit az egyik válaszoló írt.. Na az ilyet nem pont a legjobb felrakatni.

Piercingem is van az orromban, de annak semmilyen jelentősége nincs :) Egyszerűen megtetszett (azért pedig 3 évet harcoltam itthon, hogy lehessen, ha már nem tetszik kiszedem).

Ja és hozzátenném, hogy fontos számomra hogy egyik se ízléstelen, ápolatlan legyen, hanem tényleg passzoljon az egyéniségemhez.

21/L

2012. nov. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!