Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Szerintetek a tetováltaknak...

Szerintetek a tetováltaknak tényleg sokkal kevesebb esélyük van elhelyezkedni bizonyos munka körökben?

Figyelt kérdés
Persze nem szeretném a nyakam, arcom, kézfejem tetováltatni de érdekelne hogy pl egy könyöktől vállig érő tetoválás mennyire befolyásolná az elhelyezkedésem.

2013. jan. 3. 14:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Könyöktől vállig érő tetoválás bizony hátrányt jelent bizonyos munkahelyeknél.


A bankban, ahol korábban dolgoztam pl.: semmilyen körülmények között nem lehetett tetoválást villantani.


Ez a te esetedben azt jelentené, hogy egész nyáron hosszú ujjú ingben kellene dolgoznod,

rövid ujjút nem viselhetnél, és még akkor se gyűrhetnéd fel az inged ujját, ha elromlana a klíma és 50 fokban rohadna mindenki.

2013. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
ha olyan főnököd van aki nem általánosít és nem gondolja úgyhogy aki tetoválásokat hord az csak egy semmirekellő drogos alak nem hiszem hogy gondod lenne,de sajnos kevés ilyen ember van
2013. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

Egy régebbi kérdésre a válaszom:


Nekem semmi bajom nincs vele, egészen addig, amíg a munkahelyén nem mutogatja.

Ezt értsd úgy, hogy a kollégák, beszállítók és a vevők ne azt nézzék, hogy mi tekereg a vádliján vagy a nyakán egy nyári 40 fokban.


Én az összes beosztottamnak megmondtam, hogy nem gond a tetoválás. Abban a 8 órában, amíg dolgozik, addig tüntesse el, ha látható helyen van.

Van olyan kollégám, akinek a tarkóján kezdődik a tetoválás, mind a két vállán megy végig és a derekán végződik (férfi egyébként). Nyáron ingben dolgozik és úgy, hogy takarva van.


Minden kollégának a szerződésében benne van ez a kitétel, tehát már az aláírás előtt elgondolkodhat, hogy akar-e ilyen feltételekkel nálam dolgozni.


Emellett a piercingekkel sincs gondom, de elárulom, hogy agyonszurkált embert nem foglalkoztatok.


Nálam ezek a szempontok az ápoltság, a tiszta ruha mellett elengedhetetlenek!

2013. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ilyen témába csak akkor van beleszólása a főnöknek, ha a főnök tulajdonos is egyben.


Nagyvállalatoknál, multinacionális cégeknél az ilyen megkötések felülről jönnek és nem lehet eltérni tőlük.


A mostani vállalatnál, ahol dolgozom olyan szigorú pl.: a dresscode, hogy nemhogy tetoválás NEM megengedett, de nyáron még szandált se húzhat az ember lánya.

Kötelező a harisnya 40 fokban is, és csak zárt orrú cipő a megengedett. S mindez azért poén, mert még ügyfelekkel se vagyunk személyes, fizikai kapcsolatban, irodai, "háttér" munkáról van szó.

2013. jan. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Értem. Nyilván ha a főnök szól hogy ne legyen látható nincs feleselés eltakarom ahogy tudom. Például találkoztam már olyan bolti eladóval, kasszással akinek csúklójától ért a könyökéig a tetoválás és nem volt fedve semmivel...csak az érdekesség kedvéjért mondom.
2013. jan. 3. 15:05
 6/16 anonim válasza:
66%
Külföldön elfogadott teljesen, itthon meg az ilyen gyökér hozzáállás miatt mint amit az idióta munkáltatók képviselnek hátrány. Egyébiránt ezzel is hozzájárulnak ahhoz hogy a társadalom tájékozatlan rétegei idegenkedjenek és elforduljanak az önmegvalósítás és az önkifejezés minden gondolatától és ha ezt máson látják taszítónak ítélik. Bár az is igaz, hogy mutogatni sem kell, de ez a takarni dolog is hülyeség. A szakértelem nem a bőrödből jön.
2013. jan. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Külföldön elfogadott teljesen,"


Már ahol. Én egy svájci kisvárosban élek, itt páros lábbal rúgnának ki alkalmazottól kezdve a középvezetőkig bárkit, aki látható tetkóval állít be dolgozni.

2013. jan. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szerintetek azon van a hangsúly hogy a tetoválás elfedhető legyen valamilyen módon. Viszont gondolom lehet találkozni olyannal is aki fel se vesz ha tetoválásod van és hidegen hagyja ha te el szeretnéd fedni.
2013. jan. 3. 15:47
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Külföldön elfogadott teljesen"


Amerikában és Angliában például sem a rendőrök, tűzoltók vagy mentősök nem hordhatnak tetoválást olyan helyen, ahol látható.

2013. jan. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

3. válaszoló vagyok:


Nálam nem kötelező dolgozni. Nekem ezek a feltételeim, másban nem szabok kitételt. Ha ezt valaki nem tudja vagy akarja betartani, akkor keressen másik munkahelyet!


Mókás lenne, ha valaki elkezdene "harcolni" a munkavédelmi cipő ellen, mert szerinte nyáron túl meleg és kényelmetlen... persze, én meg fizessen a bírságokat, amit kapok, ha balesetet szenved vagy ellenőrzés jön hozzánk.


Mindenhol vannak feltételek. Nem kötelező semmit se elfogadni. Viszont, ha az ember pénzt akar keresni, akkor dolgozzon. Ha dolgozni akar, akkor alkalmazkodjon. Úgy, mint ahogy egy alkalmazottnak kell!


Az önkifejezést pedig meghagyom neki a munkájában normális kereteken belül, valamint a szabadidejében.

Mint írtam, tetoválása is lehet, csak abban a 8 órában, amíg dolgozik, se én, se más ne lássa.

2013. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!