Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetováló mesterek között,...

Tetováló mesterek között, hasonló adottságok mellett létezik nagyobb árkülönbség?

Figyelt kérdés
Leginkább Hajdú-Biharban érdekelne. És úgy értem X hasonlóan szépen dolgozik mint Y csak nem olyan szép a szalonja, nincs akkor a neve - múltja... és ezért lehet olcsóbb?

2013. jan. 4. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem van, persze. Ahol az első tetoválásomat csináltattam, ott 10ezer volt az alapár, ennyit fizettem érte. A srác, aki csinálta, cuki volt, fiatal, de még nem túl rutinos. Nem rontotta el, szépen megcsinálta, nem kopik, rendesen elmondta, hogy kell kezelni, viszont másfél órán keresztül kukán ültem, mert a haverjával csevegett.

Legutóbb elmentem egy másik helyre érdeklődni. Ott ugyanúgy két srác van, a szalon kisebb ugyan, de jól néz ki, az alapár 7ezer, láttam, miközben az egyik dolgozott, szép tetkót csinált, és amint beléptem, azonnal rám figyeltek. Egyik barátnőmmel mentem, vártam, míg szúrnak neki egy piercinget, ezalatt a srácok végig viccelődtek, minket is bevonva a dologba, nagyon közvetlenek és jófejek voltak. Utólag azt is hallottam, hogy az előző helyen lévő srácok azóta eléggé elszálltak maguktól. Pl. mikor én a második helyen vártam, jött két lány, hogy jöttek, mert voltak amott, és ott kb. mindenki lesz.rta őket, nem foglalkoztak velük. Szóval persze, van különbség, a tetkósok hozzáállásától függ minden.

2013. jan. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
akinek nagyobb a neve biztos valamivel többet ér, de benne jobban megbízol, de szerintem ha már tetoválóművész az olcsóbb sem rossz.! ;)
2013. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
persze, van ahol alkalomárral dolgoznak, van ahol centikben szabják meg, részben függ gondolom a szalon bérleti díjától mert azt is fizetni kell, és hogy milyen vastag bőr van a tetováló képén..
2013. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmire gondoltam én is. Nekem először egy albérletben csinálta a srác, aki azóta (10 év után) mikor megkerestem, mondott egy baráti,-fél árat, amitől majdnem leesett az állam, merthogy azóta több szalonja volt, meg nemzetközi elismerések stb... ezért gondoltam, hogy váltok! Láttam olyanok munkáját akik Debrecenben dolgoznak, és az áraikban nincs semmi horror, csak nem tudtam, igaz-e!
2013. jan. 4. 11:43
 5/9 SzilKa ***** válasza:
73%

Van különbség, persze. Sokban függ az ár pl. attól is, hogy a szalontulaj mennyit gombol le a tetkósról (az általános az, hogy 40% a tetkósé, és abból még állja az anyagot is, a 60% a tulajé....)

Szóval a tetkós úgy próbálja alakítani az árat, hogy arra még legyen vendége, de még ne haljon éhen... Legalábbis Magyarországon.

(s akkor arról nem is beszélünk, hogy mennyibe került a tetkósnak a felszerelése és az, hogy megtanult tetoválni a ami sokszázezer Ft.)


Szóval ezt a vastag bőr dumát nagyon nem bírom. Vastag bőre a szalontulajoknak van, akik élősködnek a tetoválóművészeken.

2013. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 SzilKa ***** válasza:
100%

Ja és aki otthon dolgozik - ergo nincs leadni valója -, és persze feketén, annak a félár is több, mint ha szalonban csinálná ugyanazt, ezért tudnak olcsóbban tetoválni az otthon tetoválók.

Nem általánosítok, mert én is dolgoztam otthon az elején, de sok otthon tetováló a higiéniára sem fordít kellő figyelmet, tisztelet a kevés kivételnek.

2013. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szia! Nem akarok ,,otthon" varratni, mert azt gondolom, hogy bár tehetségesek lehetnek, de attól függetlenül, aki már szalonban van, akár bérlő, akár tulaj, az nem véletlen. A másik amit meg is említettél az a higiénia. Ez még így, törvény zárta keretek között sem mindenütt garantált...
2013. jan. 4. 19:24
 8/9 anonim válasza:
100%
Azért sudióban sem érezd magad biztonságban. Aki kezdőként leszarja a sterilitást, az tulajdonosként is leszarja. Saját tapasztalat.
2013. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szépen be kell csaszlatni és megfigyelni őket akció közben. Pl. mos-e kezet mielőtt felveszi a kesztyűt. Lefújja, letörli-e a széket. Előtted bontja-e föl a borotvát (fontos!!!) Meg úgy egyáltalán rendezett-e a környezet, mosható-e a fal, szép-e a portfóliója.


Mindemellett nem gondolom hogy pofátlanok lennének a magyar tetoválók-külföldön sokkal többet kérnek el, és nem csak a bérleti díj miatt. Elvégre ő is ebből él, és évekig tanult hogy olyan minőségben dolgozzon amilyen.

2014. jún. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!