Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Szalonban készült elrontott,...

Szalonban készült elrontott, javíthatatlan tetoválással jogi úton mit lehet kezdeni? Illetve milyen más lehetőség van az ilyen probléma megoldására?

Figyelt kérdés

Üdv.Kétségbe vagyok esve és a segítségeteket szeretném kérni.Régóta spóroltam a jelenlegi készülőben levő tetoválásomra és próbáltam a környékemen ( Csongrád megye )levő legjobb tetováló szalont választani.Teli karos tradicionális japán sárkányt csináltatok.Eddig 4 alkalommal voltam a szalonban és még 2 alkalom kell a befejezéshez.A problémám az,hogy 4. alkalomnál olyan hiba lett a mintában amit nem lehet kijavítani,mivel a sárkány lába és a teste helyzete olyan módon rossz arányban van egymáshoz,hogy úgy néz ki mintha nem ugyanahhoz a sárkányhoz tartozna.A láb félig egy felhőből és félig a hasából és oldalából jön ki.Borzalmas munka!A pikkelyezés mérete a lábakon kicsi és a testen 3x akkora.A lábak ezen felül még aránytalanul kicsik is lettek.Eddig 150.000 Ft-ot fizettem ki és úgy érzem a szalonban nincs semmi felelősség érzett és csak a pénz a lényeg.A kérdésem az,hogy milyen jogi lehetőségeim vannak mit tudnék csinálni?Kérlek segítsetek!A válaszotokat előre is köszönöm.

J.



#ügyvéd #tetoválás #elrontott #javíthatatlanság #elrontott tetoválás #probléma megoldás jogi úton #javíthatatlan tetoválás
2013. márc. 1. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem úgy készülnek, hogy előbb egy áttetsző papírra felrajzolják és onnan egy lemosható kontúr kerül a bőrre? Ha így van, akkor nem látszott már az elején a kontúrokból, hogy aránytalan?


Ezt hogy bizonyítod a bíróságon? Mármint azt, hogy nem fogadtad-e el azt a vázlatot,amit még módosítani lehetett volna?

2013. márc. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
semmit nem tehetsz. láttad a vázlatot, sokadik alkalommal visszamentél és nem szóltál a tetoválónak semmit, senkit nem fog érdekeli hogy neked tetszik-e vagy nem.
2013. márc. 2. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
így jár, aki szétbarmoltatja a testét. egy ilyen sárkány vagy mi így is, úgy is ronda, tehát fel se fog tűnni, hogy még hibás is.
2013. márc. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

A fogyasztóvédelemhez fordulj. Igaz, én csak arra kérdeztem rá a mesteremnél, hogy abban az esetben mi a teendő, ha színezési hiba van, ami egyik helyen jól látszik, aztán kimarad, pedig egységsenek kell lennie és megállapítható, hogy nem a kezelés lett elhanyagolva. Szerencsére nincsen szükségem ilyen lépésekre, csak az elméleti vonalát jó tudni. Sajnos a sufnitetkósokkal senki nem tud kezdeni semmit, mert otthon azt csinál az ember, amit akar(persze a törvényes kereteken belül:)) Egy próbát megér, hátha már más is volt panaszt tenni miattuk.


Elvileg csak a körvonalokat rajzolja fel a tetováló, a pikkelyek csak a bőrön kerülnek a rajzra.

2013. márc. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hunbula ***** válasza:
Elárulod esetleg, hogy ez melyik szalon? (akár priviben). Én is Csongrádban szeretnék tetováltatni és érdekelne. Köszi! :)
2013. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat a kérdésemre.Valóban mielőtt el lett volna kezdve a minta felrakása készült 1 skicc,ami nekem meg is felet.A gond az volt,hogy darabokban került fel a minta és fokozatosan,számomra nem feltűnően eltértünk az eredeti mintától.Én szabad kezet adtam a szalon vezetőjének és megbíztam az ő hozzáállásában és tapasztalatában.Én csak laikus szemmel láttam a készülőben lévő mintát.Az én szemem nem vette észre,illetve már későn vette észre a szóban forgó problémát.Igen valóban én fogattam el minden egyes alkalomnak az akkori munkáját,vázlatát.Ebben hibáztam.Ettől eltekintve a szalon vezetőjét okolom, azt a aki tetovált kevésbé,mert a szalon vezetője volt az aki mindkettőnket meggyőzött arról,hogy jó lesz úgy ahogy van.Jövőhetén megyek be a szalonba és személyesen megbeszéljük a tulajjal a továbbiakat.Dühít az a tény,hogy ilyen kiszolgáltatott helyzetbe raktam magam,a sok felesleges fájdalomról és kidobott pénzről nem is beszélve.Már azon is gondolkozom,hogy nem folytattatom tovább a tetoválást és az utolsó két alkalom árát,ami 80.e ft,arra fordítom,hogy lézerrel eltávolítsák a mintát.Azután ismét igyekszem összespórolni a pénzt egy új tetoválásra,amit már biztosan olyan szalonban fogok csináltatni,ami Magyarországon a top 5-ben benne van.Senkinek nem kívánok ilyen helyzetet mint az enyém és remélem az aki a történetemet olvassa,tanul az én hibámból.

J.

2013. márc. 2. 15:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha sokat haladtatok vele, akkor 80 ezerből nem távolíttatod el a mintát. Költhetsz rá kb. ugyanannyit mint amit már beleöltél, vagy még többet.
2013. márc. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Képet tudsz-akár privátban is-mutatni?
2013. máj. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!