Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Hogyan lehet kezelni egy...

Hogyan lehet kezelni egy hólyagos tetoválást?

Figyelt kérdés
3 napja lett kész a tetoválásom a bal mellemen. 3 napig fóliáztam, közben persze szellőztettem, kentem (bepanthen+), fürdésnél langyos szivaccsal tapogattam. Ma tartok a negyedik napnál és most behólyagosodott. Ilyenkor mi a teendő? fekete tetoválásról van szó.

#tetoválás #tetoválás ápolás
2013. máj. 20. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szivaccsal nem kellett volna tapogatni...

Dobj egy képet,hogy mégis mennyire vészes.

2013. máj. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
azt sajnos most nem birok, a telefonomnak nincs usb kábele.
2013. máj. 20. 21:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Fényképezd le a telefonnal.
2013. máj. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

elöbb írta le hogy a telefonjához nincs usb kábel...

szerintem áztattad és azért hólyagosodott fel, meg lehet került a friss sebbe tusfűrdő

2013. máj. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
a tüsfürdő esélytelen mert egy kis lavorba engedtem langyos vizet amibe belemártottam a szivacsot, majd kicsavartam belőle kellően a vizet. szinte nem is lett nedves de a higénia meg volt
2013. máj. 21. 00:02
 6/11 gabriell88 ***** válasza:
100%

Már az elején elrontottad!

tetko gondozása:A kezelés legalább olyan fontos, mint hogy hogyan készül el a tetkó.

Ha elkészült a tetoválás, minden esetben krémezés után lefóliázom az elkészült művet. Erre a célra folpack-ot használunk.

A tetoválás elkészülését követő 2-3 óra múlva a fóliát el kell távolítani, majd le kell tisztítani langyos vízzel, kevés clarasept fertőtlenítő szappant, vagy zöldszappant használva. Ez nem irritálja a bőrt, nem árt a tetoválás színének. A kiszivárgott festéket, sejtnedveket el kell távolítani, hogy ne okozzon bajt.

Lehetőleg rövid ideig mossuk, hogy ne ázzon fel a bőr. Ezt követően konyhai papírtörlővel fel kell itatni a nedvességet.

Ha már száraz a bőrfelület, akkor vékonyan be kell kenni bepanthen krémmel. Ehhez könnyen hozzá leeht jutni bármelyik patikában, nem árt a tetoválásnak. Ne vegyél bepanthen plusz-t, ne használj más, esetleg illatanyagot tartalmazó krémet, főleg vazelint ne! Ezek nem engedik lélegezni a bőrt, feláztatják a gyógyuló művet és a végeredmény csúnya lehet. A vazelin kőolajszármazék, oldja a tetoválófestéket. A krémet minden esetben a lehető legvékonyabb rétegben kenjük fel, így lesz szép!!! Sokan nem tartják be, pedig az egyik legfontosabb dolog.


Kétfajta kezelési mód létezik.

1. Én ajánlom a fóliázást 2, vagy max 3 napig. 3 nap maximum a színes, nagyobb mintáknál kellhet.

Ebben az esetben a krémezést követően új fóliát kell helyezni a tetoválásra, azzal a részével lefelé, amihez nem értünk hozzá. Légmentesen lezárjuk, így nem varasodik annyira, a festék egyenletesen távozik a pórusokból, nem lesz foltos a gyógyulás után. Mindenképpen cserélni kell a fóliát 3-5 óránként (éjszakát kivéve), mert így biztonságos. Minden alkalommal lemossuk, felitatjuk a nedvességet, vékonyan krém és jöhet a következő fólia.

Miután az utolsó fólia lekerült, ugyanúgy le kell mosni és naponta 3, max 4 alkalommal vékonyan krémezni.


Változó lehet a gyógyulási idő bőrtípusonként. A kisebb, szürkeárnyalatos munkák általában hamarabb gyógyulnak. Ahogy gyógyul, fokozatosan el lehet hagyni a krémezésből 1-2 alkalmat. Ha lejött a varas réteg, utána célszerűbb a bőrtípusodhoz való testápolót használni, a bepanthen újabb, nem kívánatos varas réteget képezne a tetováláson.


Viszketés, enyhe égő érzés előfordul gyógyulás alatt, de tilos vakarni. Az elkészülést követő két hétben sokáig ne áztassuk zuhanyzásnál se a tetkót, de egyszer mindenképpen le kell tisztítani. Nagyjából 3 hétig kerüljük a szoláriumot, napozást, mert égő érzést vált ki, nem tesz jót a bőrnek.

Mással közösen ne használj bepanthen-t, mert fertőzésveszélynek teszed ki magad!


2. Ha nem fóliázzuk a tetoválást, akkor előfordulhat, hogy nagyobb mértékben varasodik, de ha jól kezeljük, akkor így is szép marad. A fólia levételét követően letisztítjuk, naponta 3-4 alkalommal bekrémezzük vékonyan, naponta egyszer lemossuk. A krémezést ugyanúgy fokozatosan el lehet hagyni. A bőrnek az a feladata, hogy meggyógyítsa, regerálja magát, nekünk az a feladatunk, hogy megkönnyítsük a folyamatot

2013. máj. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
65%
Ez a fóliázás egy rohadt nagy baromság..nem hagyja levegőzni,könnyebben gennyesedik,ami miatt kidobja a színt,a meleg és nedves helyen könnyebben bejutnak a sértett bőrfelületre a baktériumok,ezért is fertőződik el stb..ne fóliázd csak kend be és hagyd levegőzni.hamarabb meggyógyul..
2013. máj. 25. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 SzilKa ***** válasza:

A foliazas nem baromsag, az elotted szolo irta le helyesen az utokezeles modjat.

Ha csak vekonyan kened a bepenthent (ami lehet bepanthen plus is, ami fertotlenit), ha gyakran csereled a foliat, ha fertotlenito szappanos vizzel tisztitod le foliacsere elott, akkor semennyire nem fog begennyesedni. Inkabb attol gennyesedik be, ha a friss sebbe beleragad a ruhanemu, az agynemu es meg porosodik is az utcan... A szint is pont akkor dobja ki foltokban, ha vastagon sebesedik, marpedig a 2-3 napos foliazassal pont a vastag varrasodast keruljuk el mert nem tud seb kepzodni. Persze nem nyaron a 40 fokban idealis tetovaltatni, amikor duplan fulled a folia alatt..,


Egy tetovalo

2013. máj. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 SzilKa ***** válasza:
Hogy a kerdesre is valaszoljak azert, gondolom azota a holyagok lementek a borrol, de ha megsem, akkor menj vissza a tetovalohoz es mutasd meg neki, mit javasol. Eloben kene latnia.
2013. máj. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 SzilKa ***** válasza:
100%
A langyos szivacs meg minden, csak nem higienikus. Alapos kezmosas utan a sajat kezeddel mosd le legkozelebb a tetovalast es hasznalj a lemosashoz fertotlenitoszappant is (clarasept, dettol).
2013. máj. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!