Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Holnap csináltatok egy tetovál...

Holnap csináltatok egy tetoválást. A srác azt mondta, hogy legyen otthon Clarasept folyékony szappan amivel le tudom majd mosogatni. Nekem van itthon Dettol sensitive. Az nem jó erre a célra?

Figyelt kérdés
2013. nov. 12. 11:10
 1/7 anonim válasza:
Felesleges a Clarasept. Drága és nem szükséges. Bepanten v bepanten + al kenegesd, vékonyan napi 3-4x. Ne hagyd h kiszáradjon.naptól védd, nyáron meg magas faktorúval kend, főleg ha színes lesz a minta. Ne kend vastagan mert kiázik. Ne áztasd pár napig vízben sem, szal zuhany. Lehámlás után még testápolózd, amíg a bőr teljesen nem regenerálódik (nem lesz száraz folyton)
2013. nov. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi.:)
2013. nov. 12. 13:30
 3/7 OfCourseIStillLoveYa válasza:
100%

Clarasept 800 forint körül kapható patikában, én nem spórolnék vele, nagy előnye, hogy fertőtlenít, de hipoallergén. Dettol Sensitive kifejezetten ellenjavallott, nemhogy sebre, de még nyálkahártyára is.


Bepanthenből a simát válaszd, a Plus hegesít, ami egy természetes seb esetében jó, de a tetoválás, ha hegesedik, foltos, ronda maradhat, később korrekciót igényelhet. Ezért fontos a fóliázás (és annak megfelelő időben történő cseréje is). A tetováláskor a hámréteg alá kerülő festékanyagot a szervezet idegen anyagnak tekinti (a természetes alapanyagú festékeket is), és megpróbálja kilökni. Ezért igényel a természetes sebektől eltérő kezelést, míg egy természetes sebnél kifejezetten kívánatos, hogy kilökődjön minden idegen anyag, szennyeződés, addig a tetoválásnál nyilván az a cél, hogy ez ne történjen meg.

2013. nov. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor inkább veszek Claraseptet. Esetleg Dm-ben vagy rossmannban is megtalálható?
2013. nov. 13. 19:37
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak jövőhéten csinálják meg, a mai nap sajnos nem volt jó. Még valami. Bepanthen krém vagy Bepanthen kenőcs kell? Azt hittem ugyan az a kettő de elvileg az két külön termék.
2013. nov. 13. 19:40
 6/7 anonim válasza:
Olyan "csomagolásban" legyen mint a fogkrém :D ne um tégelyeset vegyél. A clera sztem akkor is elhanyagolható. Még a tetoválók se szokták mondani. A sima bepanten jobb igaz, bár nehezebb kenni de + tól se lesz semmi baja a tetkódnak, és kenni is könnyebb :)
2013. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges a Clarasept. Sőt! Nem is muszáj bármilyen szappannal lemosni. Bőven elég a víz is. 3 tetkóm van, mindegyiket Bepanthen +al kentem, és csak vízzel mostam. Gyönyörűek.
2013. nov. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!