Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Ma megyek a lábfejemre tetovál...

Ma megyek a lábfejemre tetováltatni. Kérdésem: oké, hogy 3 napig fóliázom és kenem, míg le nem hámlik, de utána (mivel jön a jó idő), mondjuk 1 hét múlva ha megyek az utcára kenjem be napkrémmel? Vagy azzal még nem szabad? Clarasept szappan kell?

Figyelt kérdés
mondjuk ha balerina cípőt veszek fel 1 hét múlva vagy 2 bekell kennem naptejjel? Mádik kérdésem itthon friss tetkóval lehetek zokniban? Köszönöm
2014. márc. 20. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szerintem a naptejet hanyagold az első 3 hétben, amíg teljesen le nem gyógyul.

első 3 nap folyamatosan legyen rajta fólia, utána már nem kell, bár nekem szebben megmaradtak a színek, és nem száradt ki, amikor éjszakára is tettem fóliát rá utána még 3 napig, mondjuk én sokat alszom.

lehetsz zokniban, de a fólia fontos az első napokban.

kérdezd meg mindenképp a tetoválót, hogy ő mit javasol utókezelés gyanánt és hogy mikortól javasolja a naptejet. szerintem ha felveszel egy vékony bőrszínű harisnyát, már azzal eléggé védheted, amíg nem naptejezed. de egyelőre ne napozz direkt meg ne szolizz meg ilyesmi, azzal tönkreteheted a művet.

2014. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Miert foliazza mindenki? De komolyan nem ertem. Segitsetek legyszi. Nekem 2 tetkom van. Amikor elkeszultek rajuk kerult a folia amit mar nem emlekszem pontosan de x ora mulva le kellett vennem. Utanna soha nem tettem vissza. Mindig kentem vekonyan bepantennel h ne legyen szaraz soha de hagytam levegozni a borom. Jo persze a szikrazo napsutesnek nem tettem ki oket. Mindket tetovalasom kevesebb mint egy het alatt teljesen "meggyogyult". Nekem soha senki nem mondta h napokig meg foliazni kell. Most miert olvashato ez? Elore is koszonom a segitseget
2014. márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Majd ezt egy hozzáértő elmondja neked,de azért kell,hogy ne hegesedjen a tetoválás.


És ha pár nap múlva lehámlik,mehetek nyitott cipőbe már ugye,nem kell félnem,hogy esetleg rámehet az utcai "kosz". Mert ugye a földön járok. :) Akkor ha már gyógyult és megyek utcára(addig zárt cipőbe megyek csak) akkor elég ha bekenem testáplóval és húzok rá egy vékony harisnyát?


Még 1 kérdés,lehet bkvval kell hazajönnöm,nem lesz gáz,ha a védelem miatt húzok rá zoknit? Ha egyáltalán tudok majd járni.... :)

2014. márc. 20. 13:33
 4/12 A kérdező kommentje:
mármint a tetoválótól kell bkvval hazajönnöm.
2014. márc. 20. 13:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Majd egy hozzaerto elmondja neked....

Ez aztan a hozza allas. Koszonom szepen! Az ilyen minek ker segitseget.


Amugy nem lesz semmi baja. De elejevel....amig friss azert vigyazz ra. Nem kell "karantent" alkalmazni....de probald meg tisztan tartani a lehetosegekhez kepest

2014. márc. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
írtam utána,hogy azért,hogy ne hegesedjen!!! Nem bántásból írtam,hogy majd egy hozzáértő elmondja neked,de én nem értek hozzá,ennyit tudok,hogy ne hegesedjen a seb... hülyeséget meg nem akartam írni.
2014. márc. 20. 14:33
 7/12 anonim ***** válasza:
szerintem még nem kell naptej majd esetleg május környékén mikor erősebb lesz az UV sugárzás. és hogy sikerült?:D kapunk képet?
2014. márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Be lesz dagadva kicsit a lábad, de csak az első időben,Fóliázd le éjszakára, vagy ha mész valahova akkor is. Otthon zokni és fólia nélkül hagyd gyógyulni,lekenve. De vigyázz,hogy ne ragadjanak bele szöszök meg szennyeződések. Szerintem még simán kibírnád ár hétig zárt tornaciőben, ráérsz utána nyitottba mászkálni.

A válaszolónak aki nem érti a fóliát: azért kell mert a tetoválás egy nyílt seb, amibe simán bekerül minden szennyeződés meg egyebek. Fertőzések elkerülése miatt ajánlott a fólia.

2014. márc. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

1,5 hét múlva megyek egy nívós rendezvényre,ahol muszáj magassarkút felvenem,remélem addigra helyrejön... ráadásul harisnyát oda nem veszek fel,de addigra már csak begyógyul nem?

Azért nem szeretnék nagyon zártba lenni,mert így is friss tetkó meg seb,fáj is belebújni meg nem szeretném,hogy melege legyen a lábamnak,most is 20 fok bizos van,mondjuk ma tuti nem megyek ki,mert nagyon dagadt :( Pár nap múlva harisnáyval mehetek már ugye? Ha lehámlott akkor gyógyult már???

2014. márc. 21. 14:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nekem 7-8 nap alatt hámlott le. Igen, akkor már gyógyult.

A fólia valóban a hegesedés ellen kell, ha hegesedik, nem lesz olyan szép élénk színe, mert a heggel együtt elég sok szín is kijön. Egyik tetoválásomon meg is látszik ez, 1-2 éven belül megyek is átüttetni (addigra kész lesz a hátam).

2014. márc. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!