Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Hogyan találjak magamnak...

Hogyan találjak magamnak tetováló mestert aki tanítana?

Figyelt kérdés

Huszon éve rajzolok, jártam szakkörre, művészeti gimibe, megvan belőle a felsőfokú érettségim, diplomám is. Mindig foglalkoztatott a tetoválás, és szeretnék beletanulni.


Ha tudok fototrealisztikusan festeni-rajzolni, akkor kb mennyi idő, mire kitanulom az új eszközt plusz a szakmai fogásokat?


Mennyit fog kérdni a tanításért? Van egy kis spórolt pénzem, amit erre szánnék, de nem akarom azt, hogy lehúzzanak a semmiért. Gépet magamnak szeretnék építeni, de gondolom arra is be kell ruháznom, meg a festékre is... ez mennyi lesz kb?


Hol találom meg azt az embert akitől érdemes lesz tanulnom? Milyen szerződést írjunk?


Ha már magabiztosan megy minden, megvan a portfólió, akkor a mester ad munkát vagy mehetek szélnek világnak?


Érdemes külföldön tanulnom, ha a későbbiekben ott akarok vele elhelyezkedni? Ott hogyan találok mestert?



2014. máj. 4. 12:43
 1/2 anonim válasza:

A legjobb a tetoválók éjszakájára elmész, és ott körbekérdezed a kiállítókat. 50- 100 tetováló megy ki, ebből szerintem 5 legalább meghallgat. Elmondod nekik is azt, amit itt leírtál, és ha szimpatikus vagy, jól adod elő a dolgokat, és megmutatod a rajzaidat (amiket vigyél magaddal) és azok is tetszenek, szerintem nem sok akadály van előtted, hogy felfogadjanak.


Hogy mennyit fog kérni, abban majd megegyeztek egyénileg. Az is lehet, hogy mint a Miami Ink-ben részmunkaidős leszel, és sokáig csak takarítasz, bekészíted a tűket meg mosod a kocsit a tulajnak stb.


Gépet szerintem ne magad építs, mert félúton szétesik aztán nézhetsz mint örömlány az üdülési csekkre. Ha van spórolt pénzed gépbe fektess. Azt magaddal tudod vinni. A gép teszi a tetoválót!! Nem a szalon!


Szerződést úgy javasolnék, hogy egy évre kötitek, és utána mindig megújítjátok, ha jól tudtok együtt dolgozni.


hogy maradsz e a mesternél, az jajtad áll, meg azon, hogy jó e a tag. Hiszen ha nem vagytok jóban, akkor miért akarnál dolgozni neki?


Külföldön mint minden munkánál itt is érdemes külföldön dolgozni, mert tapasztalatszerzésnek nagyon jó. Lehet, hogy a mesterednek lesz külföldi kapcsolata és be tud ajánlani. Általában beajánlásokkal szoktak külföldre menni a művészek, de semmi akadálya nincs annak, hogy elutaz mondjuk Berlinbe, és ott besétálj a hónod alatt a portfólióddal, és mondod, hogy ezt tudom én, munkát szeretnék.


Ha jók a munkáid úgyis felvesznek, vagy továbbküldenek valahova, ahol felvétel van.


Privátban amúgy szívesen fogadok képeket, kíváncsi vagyok, mit tudsz ;)

2014. máj. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat, sokat segítesz.


Igen, ilyesmi részmunkaidős megoldást gondoltam kiüzletelni, elvégre ha nem kapok fizetést, sőt még én fizetek, akkor valamiből élni is kell.

Emiatt is érdekelne, hogy átlagosan mennyi a tandíj (forintban és euróban is...) Azért nem mindegy, hogy mondok egy számot, havi 100 vagy 500 eurót kell kisajtolnom valahonnan.


(A Miami Inkhez annyira nem szeretnék hasonlítani. Nekem úgy tűnik, gyorséttermi tetoválás az, ami ott zajlik, ilyen légkörben én a tű egyik végén sem érezném jól magam. De akinek ez jól esik, szíve joga)


Természetesen nem házilag buherált gépet akarok csinálni, hanem személyre szabottat profi alkatrészekből, valaki tapasztalt keze alatt. Gondolom nem árt, ha az ember ismeri az eszközt-ami mint modtad a legfontosabb. Ha én építem, akkor talán javítani, fejleszteni is fogom tudni.


Kevés képem van, de szívesen küldök.

2014. máj. 5. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!