Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan találjak magamnak célokat?

Hogyan találjak magamnak célokat?

Figyelt kérdés
És hogy "rázzam fel" magam, hogy tegyek is a célokért? Már pár éve önállósodnom kellett volna, de a saját hibám miatt ez nem történt meg. Azt hiszem visszaéltem anyám jóindulatával. Van két szakmám, amik nagyjából átfedésben vannak egymással, hogy úgy mondjam. Eddig diákmunkákat végeztem nyaranta kb. 1 hónap erejéig. Nincsenek barátaim, nincs kapcsolatom, de nem is volt soha. Nem tudok másokkal együtt lenni, pedig szeretnék. Így gátlásosan, önbizalom nélkül, félelemben jó ötlet lehet munkát keresni? Két félév és végzek egy Bsc szakon. A munka keresés ez után kezdődne. Nem tudok lelkesedni semmiért. Már lassan a lányok iránti érdeklődésem is alábbhagy.

2014. febr. 16. 01:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Célt úgy tudsz találni, hogy elindulsz egy futóversenyen.
2014. febr. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Alex 2014 válasza:
Sajnos, én is hasonló cipőben járok. Én sem találok magam számára életcélt, én sem tudok lelkesedni lassan már szinte semmiért. Ezért örülnék, ha valaki írna itt tényleg komoly, használható tanácsot. Én is figyelni fogom a válaszokat. Hátha segít nekem is. Az is jó lenne, ha valaki esetleg tudna megfelelő könyvet ajánlani, ami pont ezt a kérdést válaszolja meg.
2014. febr. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Könyveket tudok ajánlani:

[link]

Yalom, Fromm műveit szintén.

Ők mindannyian azokkal a kérdésekkel foglalkoznak, amelyek nagyon sok embert kínoznak.

2014. febr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szarul vagyok b..szameg. Elkúrtam. Nem kicsit, nagyon. Hazudtam magamnak reggel, délben és este.

Megszűnésemen minden nap gondolkodok, hogy milyen jó lenne. /De általam ez nem fog bekövetkezni./

Nem kell visszaírni. Csak azért írtam ki, mert senkinek nem tudom elmondani, vagy ha igen, akkor tele van már velem a ...mindenük. Mondjuk meg is értem valamennyire.

Már a tököm kivan mindennel. Főleg magammal. A depresszió néha átcsap dühbe. Na, szóval kivagyok...

2014. febr. 16. 15:04
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, eredetileg a könyv ajánlást akartam megköszönni. Szóval, köszönöm!
2014. febr. 16. 15:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen! Remélem, segíteni fog rendbe hozni az életedet a segítségükkel. Nekem egész jól sikerült.
2014. febr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!