Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Hol és hogyan érdemes elkezden...

Hol és hogyan érdemes elkezdenem tetoválást tanulni?

Figyelt kérdés

Szeretnék tetováló művész lenni. Arra kérlek benneteket, hogy segítsetek nekem egy kicsit.


Tudtok olyan oldalakat (akár például a Facebookon is), fórumokat ajánlani, ahol a tetoválással és/vagy a tetováláshoz való út elindulásával foglalkoznak?


Én magam szépen tudok rajzolni, de van még mit tanulnom - úgy érzem, hogy bőven. Komolyan gondolom, nagyon szeretnék tetoválni, ha bárki, bárhogyan tud segíteni, kérem segítsen.


Köszönöm előre is, üdv Mindenkinek.



2014. okt. 14. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb ha találsz egy művészt aki a szárnyai alá vesz. Pl: ingyen vagy minimál pénzért melózol neki,segítgetsz. Cserébe tanít.

Otthon rengeteget gyakorolsz!

Soha nem adod fel!

Mindig eljársz ilyen találkozókra.

Idővel otthon is tudsz,disznó comb.. :)

2014. okt. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ment a Green Paw.


Tudod, sajnos korlátozottak a lehetőségeim, mind anyagiak terén, mint mentorok terén.


Őszintén szólva én nagyon szeretném, ha valaki felkarolna, de van Önkritikám és képes vagyok külső szemmel látni a dolgokat.


Nem várhatom el, hogy egy Tetováló művész acélidegzetű türelmet tanúsítson irántam, miközben dolgozik. Sajnos ugyanis a nulláról indulnék...

2014. okt. 14. 17:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gyűjts sok penzt, ugyanis csak művész mellett tudsz tanulni, ok pedig nem pusziert, hanem kemeny pénzért vallalnak el.
2014. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Kezd el ott, hogy nem tetoválsz!


Rajzolj. Elsőnek csak feketékkel (2h-9B cerkákkal). Ha már profin megy, akkor próbálj egy HB, és egy 3B-s ceruzával profin rajzolni. Ha sikerül, akkor kezdj el színesekkel is rajzolni. Majd festeni. Próbáld ki a temperát, vízfestéket, ötvözd őket. Próbálj tollal rajzolni, esetleg a réckarcot. Hidd el tényleg nagyon segít mindegyik. Ha nincs réz, akkor jó az alu is.


Ezek után vegyél egy használt tetováló szettet és egyszerű fekete festéket (tetováló festéket).

Látogass el egy henteshez, vegyél vagy kérj tőle malacbőrt. Ha a malacbőrt tetoválsz, nagyon hasonló az emberi bőrhöz. Gyakorolj rajta minél többet. Mivel nem kell a higéniára annyira figyelned, így a tűt sem kell eldobnod egyből, viszont vigyázz, sosem szúrd meg magad(!) és rendesen takarítsd le a gépet mindig.

Ha ez már megvan és úgy érzed megy, akkor jön a pofára esés, mert még sehol sem jársz. Akkor már el lehet menni keresni egy tényleges profit, aki hajlandó tanítani. Utána már majd ő segít.


Persze folyamatosan nézd a neten megjelenő tetováló dolgokat. (angol és német nyelv tudása szükséges!!!)

Ha már segédként dolgozol valaki mellett, akkor ne feledd: ahány ember, annyi stílus. Figyeld meg lehetőleg minél több tetováló stílusát! Ötvözd, elegyítsd őket és alkosd meg a sajátod.


Anyagiakról annyit, hogy az első része nem vészes, de mellette érdemes dolgozni és félre is rakni pénzt. Legalább 500ezer értékben. Soknak hangzik, de egy tetoválónak ez nem túl nagy. Profi gépek, festékek, szalonbérlés, anyagpótlás..stb. nekik erre menne el. Neked viszont többre.


Szóval nem lesz könnyű, de egyenlőre a rajzolással kezd, több stílusban, közben pedig járj fórumokra, nemzetközi oldalakra, tattoo expokra...stb.


Remélem segítettem ;)

2014. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
blueskin, és kb. mennyi az amiért tanítanak?
2014. okt. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!