Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Egy olyan ember aki nem ült...

Egy olyan ember aki nem ült börtönben miért tetováltat magára börtön tetoválásokhoz hasonló mintákat? Több tetoválása is van és nem hinném, hogy nem tudja a jelentésüket.

Figyelt kérdés

2015. febr. 10. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos vagánynak hiszi magát tőle.Amúgy engem nem érdekel,ki mit tetováltat magára.Bár a mostani egyedek divat tetkói elég gázak,ahogy ők maguk is azok!
2015. febr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Mert ez a divat.

Japán/kínai jeleket is egy csomóan tetováltatnak magukra, holott van, hogy nem is tudják pontosan, mit varrtak rájuk.

Egyszer volt itt gyakorin egy srác, aki megkérdezte, mit jelent a tetoválása. Utánanéztem a kínai szótárban, és azt találtam, hogy postai levél. :D

2015. febr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A börtöntetkók területtől függően változnak jelentésükben. Egy szimbólum csak az adott kultúrában válik értelmezhetővé, olyan mint egy nyelv egy szava. Arról nem is beszélve, hogy ahogy vannak kétértelmű szavak, úgy vannak több jelentéssel bíró szimbólumok is.


Ha valaki pl. egy eljegyzési gyűrűt varrat magára, az az orosz kultúrkörben a tolvajok céhe felé való elköteleződést jelölné-de mi nem az oroszok vagyunk.


Nem minden irezumi sittes, emberek. Attól még, hogy sok rosszfiúnak van, nem lesz az egész művészeti ág az. arról nem is beszélve, hogy elég nagyfokú korlátoltságra vall, ha azt hiszed, hogy az amit "japán tetoválás" címén látsz, autentikus irezumi.

2015. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!