Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Jelent valamit a tetoválásod?

Jelent valamit a tetoválásod?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akinek van tetoválása (vagy akár terveben van) , és szìvesen megosztaná a jelentését, történetét. Azoknak a válaszát is várom, akiknek nincs jelentése, csak megtetszett neki...ha lehet írjatok nemet is,s azt, hogy hol található. Előre is köszönöm mindenkinek, aki válaszol.

2015. máj. 12. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem 9 tetoválásom van, lábon, karon, háton javarészt. nincs történetük, vagy mély szimbolikus jelentésük. egyszerűen tetszettek a minták, és úgy éreztem, hogy ez én vagyok, az én személyiségemet tükrözi, azért csináltattam meg. egyik sem sablonos, tucat tetkó :) azzal, hogy feltetováltattam magamra, a részemmé vált, és mindegyik azt az időszakot jelképezi, amikor csináltam. pl. a combomat 2 éve nyáron tetováltattam ki, és mindig eszembejut róla, hogy milyen jó nyár is volt, a lazulás a balatonon, egy felejthetetlen fesztivál, amikor kenegethettem reggelente, stb :D

magamon viselem még egy kedvenc zenekarom nevét, akiknek a zenéi segítettek az önmegvalósulásban, és hogy kimásszak a nehéz helyzetekből. később a zenekart ennek köszönhetően személyesen is megismerhettem :)


én úgy látom, hogy amíg nem a divat miatt, semmilyen szövegeket, vagy mindenkin megtalálható mintákat tetováltat magára az ember, az addig jó, mert a saját személyiségét akarja megvalósítani velük, még akkor is, ha nem mindhez kötődik valami élmény, vagy komolyabb jelentés.

2015. máj. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét jelentése nincs. 16 évesen megláttam, beleszerettem, majd 24 évesen felvarrattam, mert még mindig szerelem (közben kivártam, hogy az általam kiválasztott tetováló elég gyakorlattal rendelkezzen). Ha nagyon akarom, bele lehet magyarázni, hogy a türelmet, meg a kitartást szimbolizálja, de ez számomra csak egy szép minta.
2015. máj. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bal csuklómon van az egyik tetoválásom. Harry Potter a halál ereklyéi jelképe (háromszög, benne kör, benne függőleges vonal), alatta egy "Always" felirat. Számomra maga a Harry Potter jelent rengeteget, így természetesen minden benne van, ahogy az Always feliratban is (ezt Piton mondta Lily iránt érzett szerelméről) Én úgy gondolom, hogy a HP generáció része vagyok, az első önállóan olvasott könyvem is Harry Potter volt, így nem is volt kérdéses számomra, hogy az első tetoválásom ezzel kapcsolatos lesz.

A nyakam alatt a hátamon van egy másik háromszögem is, aminek több jelentése is van. Elsősorban a kedvenc bandám jelképe, másodszorra pedig ez az "élet háromszöge" ezzel megemlékezek sok-sok emberről, akiket sajnos túl hamar elvesztettem (meghaltak)

Én csak olyat akartam tetováltatni, aminek jelentése is van, így még tervben van, hogy majd a gyerekeim neveit felvarratom a lapockámra, de ott be is fejezem a tetováltatást, amíg nem találok mást, ami ennyire befolyásolja az életemet.

2015. máj. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy kaméleonom van a hüllők iránti rajongásom miatt, és mert perpill nem igazán fér bele egy igazi,; és egy kincsestérkép féleségem, mert kalóz. Igazából tudok bele jelentést magyarázni, de elsősorban azért lett, mert tetszik.
2015. máj. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem a lapockámon van egy turulmadár karddal a karmai között,ami a magyarság jelképe, illetve számomra még a küzdést (pl. célokért, álmokért) és a szabadságot is jelenti. A bokámon pedig van egy csodaszarvas, ami szintén a őseink jelképe.
2015. máj. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, aki válaszolt.
2015. máj. 14. 14:23
 7/7 anonim válasza:

Nekem egy pillangóm van....pont 4 éve a 18. Szülinapomon csináltattam...nekem egy új élet kezdetét jelenti....ami azóta is tart....és most szeretnék egy újat ami a párom és az én horoszkópom összeláncolva a végtelen jelével... Ez pedig a 6,5 éve tartó kapcsolatunkat jelenti majd

...

2015. máj. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!