Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mennyire fájna tattoo kézfejre?

Nokedli007 kérdése:

Mennyire fájna tattoo kézfejre?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam minnél vékonyabb a bőr, annál jobban fáj, de ugye fájdalomküszöbtől is függ.15 éves lány vagyok, magamnak szúrtam nem egy lyukat a fülemre, orr piercingem is van mindegyiket kibírtam, az orr piercingnél is sokkal roszabbra számítottam és érdekelne, hogy egykisebb tattoo vajon mennyire fog fájni a kézfejemen :) Válaszokat előre köszönöm, oltásokat ''15 évesen nem vagy normális stb.'' nem szívesen fogadom >:(

2015. szept. 21. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A kézfej egy kényesebb hely, nem csak a fájdalom miatt, hiszen azt ki lehet bírni, de takarni már nem lehet olyan könnyen, és manapság sajnos még hátrány pár munkahelynél. Gondolkozz inkább a csuklón, vagy más helyen.

Második, amit tudnod kell, hogy vékony bőr miatt előfordulhat, hogy egy mintán többször is végig kell menni és hamar kikophat. Ugyanez igaz a lábfejre is. Nem feltétlenül kopik ki, csak halványul (ami normális), de esetenként lehet eléggé ronda kikopás is.


A harmadik pedig egy egyértelmű infó számodra:

16 év alatt rendes, legális szalon/tetováló nem tetovál téged. Még szülői beleegyezéssel sem. 16-18 éves kor között szülői beleegyezés mellett igen, 18 év fölött meg már a te dolgod.

Sajnos jogilag nem megengedhető. Ha pedig egy tetováló elvállalja, akkor őt be is perelhetik, és mivel még 16 éven aluli kiskorú vagy, így kötelezhetnek arra, hogy leszedjék rólad.


Én nem akarlak lebeszélni róla.

13 évesen én is akartam már piercinget és tetoválást is, végül is mind a kettőből van már bőven, viszont amint 13 évesen akartam, azt ma már nem kívánnám viselni. Tudom, furcsa hallani, de tényleg megváltozik a véleményünk. Ami akkor fontos volt, mára már lényegtelen, viszont lett más, ami fontos.

16 évesen végül kiválasztottam egy "mintát", majd két év elteltével még akartam, és meg is csináltattam. Azóta is szeretem.


Illetve egy piercing és egy tetoválás fájdalma nem összehasonlítható. A testékszernél egyszer szúrnak, de vastag tűvel, utána sokáig gyógyul. De a tetoválás más, elsőnek fájó, szúró érzés, majd egy kellemes zsibbadás, de idővel fájdalmas kaparásba fordulhat, mintha smirglivel csiszolnák a bőrt.

Igaz, a tetoválás hamarabb gyógyul, viszont nem kivehető csak úgy egyik napról a másikra. Igaz, lehet takarni, olykor elfedni (fedő krémek, sminkek), de eltávolítani nem csak költséges, de jobban fáj, mint maga a tetoválás folyamata.

Persze aki szereti a tetoválást, az inkább másik mintával eltakartatja, de kézfejen nem túl sok megoldás létezik. Igaz, az eltávolítás technológiája az elmúlt 10 évben rengeteget fejlődött, de még messze van a tökéletestől.

Szóval egy évet várj vele mindenképpen, addig gondolkozz a mintán, hátha akarod módosítani, a felületet pedig szerintem helyezd át a kézfejről más testrészedre.


Remélem azért segítettem! ;)

2015. szept. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!! :) nagyon kedves vagy és igen ebbe igazad van és még sztem várok :) egyébként azt elfelejtettem írni, hogy anya anno tetovált itthon ismerősöknek, vannak hozzá cuccai és ő csinálta volna :) köszönöm még egyszer :)
2015. okt. 11. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!