Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Szeretnék egy tetoválást,...

Szeretnék egy tetoválást, hogy ez is emlékeztessen arra, hogy magyar vagyok? 19L

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, és már nagyon rég óta tervezem a tetoválást. Először óvodás koromban gondoltam arra, hogy szeretnék.

Úgy gondoltam, mielőtt külföldre megyek egy hosszabb időre, mindenképp meg szeretném csináltatni, mert nem tudom, mikor jövök vissza. Nem tudom elfelejteni, hogy itt születtem, és lehet mondani nyugodtan, hogy ez nem menő, hogy ez nem divatos, és különben is hülyeség... De én fontosnak tartom ezt. Úgy gondolom, a nemzeted, a néped, a hazád, mind formálnak téged, és én nem bánom, hogy ide születtem!

Olyat szeretnék, ami mindig emlékeztetni fog arra, honnan jöttem, és hova kell visszatérnem...


Írjatok ötleteket! :) Köszönöm.



2016. szept. 10. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

Varrasd ezt:

Annyira magyar vagyok, hogy külföldön fogok élni. Melléje egy kalocsai motívumot, meg ízlés szerint nyilaskeresztet, Árpád-sávos lobogót, esetleg Vona Gábor arcképét.

2016. szept. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon nem ismered a helyzetet, és nem is a kérdésre válaszolsz... ment a piros kéz, nyugi :)
2016. szept. 10. 16:21
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
fúúú, piros kéz. de nagy jampi vagy. most nagyon megijedhetett :D
2016. szept. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

szerintem pedig sokkalta jobb döntés ez, mint gerinctelenül lepontozni valakit, meg sunnyogni, h jajjjj, tui vki más volt

megérdemelte ő is, te is

2016. szept. 10. 16:34
 5/11 anonim ***** válasza:
24%

Hát nem vagy annyira magyar ha tetkó kell hozzá hogy emlékezz rá már bocs:)

Az pedig hogy külföldre mész szintén nem vall nagy magyarságra.


Én nem akarok neked prédikálni... mert én magam egyáltalán nem tartom magyarnak, de aki ilyen nagy ,,hazafi'' az vagy maradjon itt vagy ne hangoztassa hogy ő mekkora hazafi meg tetkó...

2016. szept. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még mindig nem sikerült a kérdésre válaszolni... szerintem inkább egyedül kitalálói vmit,mert itt úgysem találok megoldást
2016. szept. 11. 09:10
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

"Még mindig nem sikerült a kérdésre válaszolni..."


Nem bizony, mert a magyarság érzéséhez nem tetkó vagy egyéb fitogtatás kell, hanem őszinte érzelem.

Évtizedek óta élek külföldön, a magyar irodalom legszebbjeit terjesztem, és tetkó nélkül sem felejtettem el SOHA, hogy ki vagyok, és honnan jöttem.

De ha mindenáron varratni akarsz magadra valamit, ez a József Attila verssor talán tetszeni fog:


Édes hazám, fogadj szívedbe, hadd legyek hűséges fiad!"

2016. szept. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 köszönöm!


Nem szabad akaratomból megyek. A családom oda költözik, hát nekem is mennem kell. Eladták a házat ahol felnőttem, és amint lejár a bérleti szerződése a lakásnak ahol most lakunk, indulunk. A tetoválás nélkül is emlékezni fogok, tudom, hogy nem attól függ magyar vagy e h kiírod a h "Vissza Trianont!" De nekem ez kell, h mikor sírni fogok, ott legyen egy minta, vagy írás, hogy én márpedig magyar vagyok, magyarnak születtem, és ez örökre így lesz, senki nem veheti el tőlem.


Nagyon szeretem József Attilát, bár most hirtelen ez az idézet nincs meg h miből van de majd utána nézek😃

2016. szept. 11. 12:35
 9/11 anonim ***** válasza:
A vers címe is arra vonatkozik, amit Te szeretnél: Hazám.
2016. szept. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A verssor valóban jó ötlet, de nagyban függ attól is, hogy melyik testtájra szeretnél tetováltatni.

Így elsőre nekem még a kalocsai vagy egyéb népi motívum ugrott be - nőies, szép, szabadon variálható hozzád illő stílusra, és nem süt belőle kapásból a nagyonmagyarvagyok felkiáltás, mint mondjuk egy turulból vagy Nagy-Magyarországból (feltéve persze, hogy jól értettem, hogy nem ezt szeretnéd vele kifejezni), viszont mégis benne van, hogy hazai motívum, és hát külföldön is ismeri szinte mindenki. :)


De ha nem akarsz ennyire direkt módon magyarországos témát, kezelheted szabadabban is: ha idézeteknél maradunk, javaslom az "otthon" és a "haza" kulcsszavakat. Nem kell árpádsávos zászló ahhoz, hogy az otthonodra emlékeztessen, csak neked kell tudnod, hogy mit jelent. :)

2016. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!