Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Nagykorú vagyok, de még...

Nagykorú vagyok, de még itthon lakom és a szüleim nem szeretik a tetkókat. Voltatok már ilyen helyzetben? Megcsináltattátok?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam várok addig, amíg elköltözöm, de az még több év és nem szeretnék várni... Úgy gondolom, hogy most kötődöm a mintához, most vagyok abban a helyzetben, hogy a jelenlegi élethelyzetemet jelenti. Ne értsétek félre, nem tegnap találtam ki a tetoválást. :D
2016. szept. 26. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Mivel már nagykorú vagy nem kell szülői engedély a tetoválás elkészítéséhez.

Csak rajtad múlik, hogy megcsináltatod-e vagy sem.

A szüleid biztosan megértik, hogy különbözőek a stílusok a mai világban már és abban amiben ők felnőttek, de el kell fogadni, valamint azt is, hogy neked ez tetszik.

Egyébként ha olyan helyre lenne a tetkó, nem is nagy méretben akkor nem muszáj bejelentened. Bár tudom, hogy jobb szólni róla.

2016. szept. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Amíg a szüleid tartanak el, csak papíron vagy nagykorú és tőlük függsz, ezért kell az engedélyük. De később megbánnád, ez csak kamaszos rajongás.
2016. szept. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki előbb hennával és nézd meg a reakciót mikor azt mondod rá, hogy tetkó. Ha a jelenlegi élethelyzeted miatt akarnál tetkót akkor jól gondold meg mert egy életre szól és nem egy bizonyos állapotra, életciklusra.
2016. szept. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De ha csak most aktuális, akkor ezek szerint életed végéig szüleiddel fogsz lakni?

Mi lesz ha elköltözöl? Leszedeted? Mert ha költözésed után is még jó lesz, akkor előbb költözz, legyél öneltartó, aztán azt csinálsz amit akarsz.

2016. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Úgy gondolom, hogy most kötődöm a mintához, most vagyok abban a helyzetben, hogy a jelenlegi élethelyzetemet jelenti."

És akkor leszedeted, ha már nem a jelenlegi élethelyzetedet fogja jelenteni, vagy mi a terv? Nagyon gyerek vagy még fejben, várj ezzel.i

2016. szept. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kamaszkori rajongás, ami 16 éves korom óta tart, és 21 vagyok. :)

Ezt a tetkót évek óta akarom, csak akkor még nem így nézett ki a fejemben, azóta szerkesztgettem.

Nem az a lényege az élethelyzetemnek, hogy a szüleimmel lakom. És nem fogom leszedetni. Most komolyan, azt hiszitek, hogy azt fogom magamra tetováltatni, hogy "A szüleim tartanak el." és utána leszedetem pár év múlva? xD

Egy tetkó amúgy is úgy működik, hogy kötődsz a mintához, és ha már az életed megváltozott, akkor ha ránézel a tetkóra a régi életed fog eszedbe jutni. Tehát pl Demi Lovato se szedette le a drogról való leállása után a Stay Strong tetkóját.

Nem szeretném elmondani mit szeretnék varratni, de a lényeg, hogy mostanában érzem szükségét a megcsináltatásához.

Köszi a válaszokat, szerintem megcsináltatom nemsokára. :) Már így is sokat vártam.

Ja és elköltözni nem fogok most, mert nincs miből.

2016. szept. 27. 13:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Voltam ilyen helyzetben és a húgom is. Nagyon konzervatív és aggódó szüleink vannak... Mindenesetre két nagyon erős kijelentés van, amitől meglágyul a szívük:

1.) "Nem fogok tetoválás nélkül meghalni."

2.) "Ma már bárhol könnyedén leszedik a mintám, ha meguntam."


Húgom megcsináltatta, én viszont nem. Amint elköltöztem otthonról, már nem is volt olyan erős ez az önkifejezési kényszer. :)

2016. szept. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen úgy jöttem haza egyik nap, hogy megvolt. :) Anyám húzta a száját, de nem szólt semmit. Ő is úgy van vele, hogy felnőtt vagyok, nem szólhat bele.
2016. okt. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jelentem, megcsináltam, és nem szedték le a fejemet. :D
2016. nov. 24. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!