Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Begyulladt nyelvpirszing....

Begyulladt nyelvpirszing. Valami otlet?

Figyelt kérdés
Hetfon lett estefele csinaltatva (ma van csutortok) eddig szinte semmi baja nemvolt. Picit felvolt dagadva es picit fajt is. De ettol fuggetlenul tudtam nagyjabol beszelni igaz hogy kicsit posze lettem de megy minden viszont felul a pc elott ilyen feher kemeny valami volt. Azt letudtam szedni de most megneztem az aljat es gennyes volt. Oblogetek rendesen. Vagy sos vizzel vagy phlogosol oldattal. Tobbszor is egy nap. Aggodok hogy elfertozodott. Nem ittam semmi tejeset. Valaki tudna segiteni? Jot tesz egyatalan a sos vizzel valo oblogetes?

2016. okt. 6. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

A fehér kemény dolgot nem értem.

A többi normális, akár a teljes dagadás, fehér színű gennyel és véres nyelvvel együtt is. Öblögetni öblögess tovább phlogosollal vagy corsodyllal, ne sós vízzel. Minden reggel, minden étkezés után, ha dohányzol, akkor minden dohányzás után, illetve lefekvés előtt is.

Fogmosás kevés fogkrémmel!

2 hétig forrót, fűszereset, tejterméket kerüld el. (Tehát tej, margarin, vaj, joghurt, rudi és egyéb nyalánkságok, puding, tejes, vagy tejport tartalmazó kávé, tejfölös, tejszínes ételek, turmixok. Csak langyos ételek ajánlottak. Esetleg jégkockát szopogathatsz 1-2 óránként, de a torkodra ügyelj, ne fázzon meg. A fűszeres meg egyértelmű. Lehetőleg minél kevesebb fűszer.)

Sós víz azért nem jó, mert egyik só sem tiszta. A tengeri só úgymond valamennyire jó, de valójában szárít, így könnyebben sérül meg a friss szövet, ami gyógyul. Szóval amennyit segít, kb annyit is tud rontani.

Illetve alkohollal semmiképp se öblögess! Lehetőleg ne is igyál. A nyelvékszerrel ne játssz.

A gyógyulási idő 4-6 hét, abból 2-3 hét a normális idő, amíg fel van dagadva. Lehetőleg keveset beszélj, pihentesd a nyelved.

Hirtelen több jó tanács nem jut eszembe.

2016. okt. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én mindig a patikában vettem alkoholt s abba mártottam a fültisztítót s azzal törölgettem naponta többször, étkezések után leginkább. A második nyelv pc-m viszont ki kellett szednem, mert még 1 hónap után is fájt, dagadt volt s olyan fehéres akármicsoda volt rajta. Az első amit csináltattam már 7 éve bent van és semmi problémám vele, kb. másfél hét alatt meggyógyult.
2016. okt. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A phlogosolt nem éreztem hatékonynak az elején ezért sós vízzel öblögettem. De akkor visszatérek a phlogosolhoz. Koszonom a tanácsokat!
2016. okt. 8. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!