Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mik ezeknek a tetoválásoknak...

Mik ezeknek a tetoválásoknak a jelentése?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2016. nov. 12. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól, hogy háromnaponta felteszel egy ilyen kérdést, a válaszok még nem változnak.

Vannak tetoválások, amik nem jelentenek semmit, csak szépek. Kész, passz, pont. Ez nem egy festmény, hogy elemezgetni kelljen.

A tulajdonosának minden bizonnyal jelent valamit, de hogy mit, az csak neki lényeges, neked nem.

2016. nov. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mivel kivancsi vagyok ezert szamomra is fontos mi a jelentese :D ha meg bem tetszik hogy felteszem nem kell nezni legfokeppen nem kommentelni :D tovabb gorgetsz es ennyi :D es normal esetbe a tetovalasnak van jelentese es mival sztarrol beszelunk gondoltam valaki tud rola valamit! okos tojás ulj bele a velemenyedbe :D
2016. nov. 19. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Segítek: a szó, amit kerestél, az a "köszönöm". Ugyanis ezzel illik meghálálni, ha valaki megfelel a kérdésünkre. ;)


"es normal esetbe a tetovalasnak van jelentese"


Na, pontosan ez az, amiben tévedsz. Gondolj például egy portré-tetoválásra, annak mi a jelentése? Semmi, pont azt ábrázolja, ami oda le van rajzolva, egy emberi arcot. Ha az emberi arc egy fotó alapján készült, akkor az illetőnek, aki viseli, lehet fontos: gyermek, családtag, egyéb. De bárki másnak csak egy szép portré lesz, ami nem jelent semmit azon túl, hogy jól néz ki.

Ugyanez igaz arra, ha valaki _bármilyen_ képet, mint művészeti alkotást, magára tetováltat. A kutya tetoválás csak kutyát jelent, a macska meg csak azt, hogy szereti az illető a macskákat. A rózsa egy szép virág, ami gyakran használt és hálás téma, mert látványos.


Mutatok néhány példát.

[link]

[link]

[link]


Mindegyikbe lehet sok mindent belemagyarázni - robot és ember, a modern világ ártalma, angyali védelem, magány, nők szeretete, és még sorolhatnám.

A valóság ennél sokkal triviálisabb: mindhárom kép egy Luis Royo nevű művész alkotása, egy-egy festményről van szó, melyeknek egy részletét alakították át tetoválásra. És nincs többről szó, minthogy a viselője kedveli Royo munkásságát és/vagy tetszik neki a kép.


Vannak természetesen jelentéssel bíró tetoválások - tipikusan ilyenek a rúnák és szimbólumok, illetve azok a jelképek, amelyek minden felületen jelképek - tudod, mint a kereszt, a szív, a yin-yang, stb.

Ezen felül vannak olyan dolgok, amik lehetnek szimbólumok, ha valaki nagyon belemélyed - ilyenek például a különböző színű és formájú sárkányok, amely minden kultúrában mást jelképez. De "sárkány tetoválás" címszóra azoknak többsége, amit találsz, egyszerűen szép, de nem jelent semmit a fenti értelemben.


De mondok saját példát is: én farkas tetoválást viselek magamon. Korábban volt egy kérdés, valaki a magánnyal párosította össze, és állítólag nagyon elcsépelt minta az adott tetováló szerint.

Na, az enyém semmi ilyesmit nem jelent, hiába mondják, hogy a farkas magányos (amúgy nem).

Az én farkasom az élet körforgását, az állandóságot és a változást jelképezi a színeivel és a testtartásával - ja, meg azt, hogy szeretem a farkasokat. Ha te, mint idegen megnéznéd a tetoválásom, csak azt látnád, hogy "jaj de cuki, összekuporodott farkas, de miért pont ezt tetováltad magadra?" És számodra nem jelentene semmit abból, amit számomra kifejez.


Remélem, sikerült kimerítő választ adnom a mostani és a korábbi kérdéseidre is.

Üdv, egy okostojás :*

2016. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eloszor is lelehetett volna irni ezt :D amugy meg tiszta sor amit irsz de gondoltam mast is erdekelt hogy az adott embernek mit jelentenek a tetovalasok mert en arra voltam kivancsi nyilvan ha neki pl a csaladja jut eszebe akkor nekem nem :) tehat az adott embernek gondoltam hogy ha kelent valamit akkor mit jelent vagy azos lehet hogy semmit nem jelent csak tetszett neki akkormeg a tortenetre lettem volna kivancsi lehet rosszul fogalmaztam de erre gondoltam :) mivel az angolom nem tul jo nem tudtam utanna olvasni google fordito meg tudjuk hogy milyen :D udv meg egy okostojas :D
2016. nov. 21. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!