Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetoválás lapockára. Hogyan...

Tetoválás lapockára. Hogyan ápoljam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék egy tetoválást az egyik lapockámra. Hogyan fogom tudni megfelelően ápolni, ha nem tudok megkérni senkit, hogy segítsen?



2017. márc. 21. 16:08
 1/2 anonim válasza:

Nagyon fontos,hogy normális szalonba menj be és minőségi munkát varrass.

Ott,a képzett tetováló mindent el fog mondani,mit és hogyan csinálj. Egyébként amikor kész lesz,lefertőtleníti és "becsomagolja" folpackal. Azt addig hagyd rajta,míg hazaérsz,aztán nyugodtan töröld át nedves baba popsi törlőkendővel.Hagyd szellőzni kicsit,majd kend be bepanthen plus kenőccsel de csak vékonyan. Aznap estére csomagold magad vissza folpackba,nehogy a tinta össze kenheti az ágyneműt,meg hát még be lesz gyulladva rendesen.

Aztán másnap leveheted a fóliát és már csak kenegetni kell.Minden kenegetés előtt töröld át popsitörlővel.Szar érzés,de hát a szépségért szenvedni kell.Kb 2 hét alatt le varrasodik.Vigyázz rá,víz nem érheti legalább egy hétig.Utána még egy hétig ne mosd se szappannal se tusfürdővel,csak sima vízzel óvatosan.

Rajtam sok tetoválás van,tapasztalatból írom.

2017. márc. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mondok másféle kezelési módot szintén tetováltként. :) Nem mondom, hogy az első válaszolóé rossz, hiszen neki bevált, de pl. az én tetoválóm szöges ellentétes dolgokat mondott, nem árt, ha látsz több verziót.

(Viszont hozzátenném, hogy annak ellenére, amiket itt írunk, mindig az legyen az elsődleges, amit a tetoválód mond, hiszen csak akkor vállal garanciát a munkájára.)


Első nap, ha hazaérsz, langyos vízzel mosd le a tetoválásról a nyákot, nagyon óvatosan, leginkább csak kézzel "lögybölve" (tehát pl. ne állj be a zuhany alá kapásból). A tisztításhoz folyékony szappant használj, ideális esetben antibakteriálisat, de legalábbis olyat, ami nem agyonparfümözött, stb. Ha nem tudsz szerezni folyékony szappant, akkor babaszappan, de azt nagyon-nagyon keveset használj, ne a tetoválást szappanozd be, csak a kezed, és a nagy részét öblítsd is le.

Nedves törlőkendő nem javasolt a rajta lévő anyagok miatt.

A tetoválást ne törölközővel töröld meg (ez végig igaz!), mivel az könnyen szöszölhet, hanem konyhai papírtörlővel, a tetováló is ezt használ a munkája során.

Ha megtisztítottad, utána (sima!!) bepanthen vékony rétegben, és újra fóliázd be - bolti folpack megfelelő. Magadnak ezt úgy tudod egyedül megoldani, hogy a mellkasodon keresztezed valamilyen formában.

Az első két-három napban 3-4 óránként kell cserélni a fóliát, minden alkalommal óvatosan lemosva a tetoválást, és újrakenve bepanthennel. Itt még ereszthet a festék, nem kell megijedni. :)

Az első néhány nap után a fóliázás elmaradhat, a bepanthenezést folytasd 8-10 napig, ill. amíg teljesen le nem hámlik a bőrfelület. Arra kell végig nagyon figyelni, hogy soha ne száradjon ki a bőröd.

Ha lehámlott, akkor néhány hétig érdemes még testápolózni - ez már lehet az, amit amúgy is használsz.

Ami fontos, a gyógyulási idő alatt áztatni a tetoválást tilos (erre az átkötözésnél is figyelj!), zuhanyzás megengedett. Nekem a tetováló azt mondta, hogy az elején akár lehet a zuhanyzás az egyik lemosás, ha nem egy órát állsz a víz alatt, de én ennél jobban féltettem, mindig fóliában zuhanyoztam, és utána külön mostam le a tetoválást a fentiek szerint. :)

2017. márc. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!