Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Akihez mennék kozmetikus, azt...

Akihez mennék kozmetikus, azt mondta, hogy a szemöldök tetoválás után azonnal utcaképes leszek, ez hihető, van ilyen?

Figyelt kérdés
2017. júl. 21. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Miért úgy tervezted hogy ott alszol nála?
2017. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Válaszodból de inkább kérdésedből kiderül,hogy se nem tetoválsz,se nem tetováltattál még.Ugyanis a gyógyulási időről van szó.
2017. júl. 21. 13:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Annyi hogy sötétebb lesz mint a végleges szóval lehet kicsit furán fog mutatni de vállalható
2017. júl. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kösz a választ,de nekem amikor csinálták először,úgy néztem ki frissen tetoválva 1 hétig,akár az ördög,nagyon csúnya volt.Pedig középbarna színnel történt.Ez a kozmetikus pedig a profi gépére hivatkozva azt mondta,hogy máris utcaképes a tetoválása,mert csak ,,savó" fog szivárogni.Eléggé félek,de nincs szemöldököm,ezért kénytelen vagyok tetováltatni.
2017. júl. 24. 10:53
 5/10 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogy hol és milyen áron csináltatod? Nekem is hasonló problémám van. Kikopott, és már unom minden reggel szemöldökceruzával megrajzolni a szemöldököm :S
2017. júl. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az első szemöldök tetoválásomkor még semmit nem tudtam a tetkó készítésekről,csak annyit,hogy ügyelni kell,hogy lásd,előtted bontják ki a tűt,amivel tetoválnak.Ma már tudom,hogy tetkógép és tetkógép,festék és festék között óriási a különbség!Van olcsó tetoválógép,amely roncsolja a bőr/hússzövetet,ezekkel a gépekkel olcsóbb a tetoválás,tehát kevesebbet fognak kérni tőled,kb.15 000 Ft.-ot.Ezek az olcsó gépek hegesedést okoznak,ami 1 hét múlva szépen begyógyulnak.Ugyanígy,vannak olcsóbb festékek gagyi kínai,amely rákot okozhat.Rá kell kérdezni a gép és festék típusra,ki kell keresni a neten és eldöntöd,hogy akarod-e.Tehát a festék ami betegséget okozhat,nem szabad kérni,ott kell hagyni.A gép különbsége csak a gyógyulás milyenségében okoz különbséget,mert a profi géppel tetoválást mondják ,,utcaképesnek" amikor a szemöldök, tetoválás után csak abban tér el,hogy a festék erősebb,tehát egy barna tetkó is feketének néz ki frissen tetováláskor.Gyógyulás után fog a szín olyan színű lenni,amilyen színt kiválasztottál.A profi gépnél nincs hegesedés és kevésbé fájdalmas.Egyébként más minőségbeli különbség nincs,minden más a tetováló ügyességén és felelősség vállalásán múlik!

Ha valakinek van szemöldöke csak ritka és alátetoválást szeretne,azzal rendszerint nem szokott gond lenni,azzal van a baj általában,akinek nincs,vagy alig-alig van.Mert nem tudják egyformára kirajzolni,vagy ha kitudják,tetoválás közben elszabadul a kezük,nem tudják uralni a tetováló eszközt,vagy felelőtlenek,azt gondolják,ahogy esik úgy puffan,hát fogalmam sincs,de én 4 nél jártam,a 4 közül egyik sem volt megfelelő.

És akkor most leírom az én eseteimet,kálváriámat.

Nekem szinte nincs már szemöldököm.Amikor először mentem,a telefonba mondta a kozmetikus,hogy menjek el kiválasztani a festéket mert rendelni kell.Értesített,hogy megjött a festék.Elmentem,kezdte kirajzolni a szemöldökömet,ami már kezdett idegesíteni,mert 2 óra hossza elteltével sem sikerült neki,kis vékony,csápszerű valamit rajzolt,s mivel tapasztalatlan voltam,engedtem,hogy elkezdje a tetoválást.A végeredmény az lett,hogy nem lett egyforma a két szemöldök,mert az egyikbe felülre rakott egy ,,puklit".Azzal magyarázta,hogy azért nem egyforma,mert megdagadt,de ha lemegy a dagadtság,teljesen egyforma lesz.Ezt azért nem hittem,mert ha dagad,mind a kettőnek dagadnia kell.De haza mentem azzal,hogy 1 hét múlva megyek áthúzásra,ők úgy nevezik,hogy korrekció,ez azért kell,hogy erősebb,szebb,ne kikopott hatású legyen a tetkó.De otthon már volt időm nézegetni magam és teljesen lelki beteg lettem,hogy csápszerű lett a szemöldököm,ráadásul a baloldaliba a felső egyenes vonalú vezetésben van egy dudor.Visszamentem hozzá és elmondtam,hogy nem vagyok megelégedve,lelki beteg vagyok,csinálja meg rendesen.Először behívta a fodrász kollegináját akinek ő tetoválta a szemöldökét és bizonygatta,hogy ő szépen tud tetoválni,meg hogy jól áll az amit nekem csinált,stb.De amikor megmondtam,hogy könnyű volt a kolleginájának jót tetoválnia,mert neki van szemöldöke,az csak egy aláfestés volt ,de egyébként meg nem érdekel más szemöldöke,kizárólag csak az enyém,készséggel vállalkozott,hogy kijavítja.Innentől kezdve le a kalappal előtte,mert elkértem a ceruzát és kirajzoltam magamnak,megkértem,hogy nézze meg,jelentse ki,hogy szerinte is egyforma,majd kezdjen neki.Így is történt.Tetoválás közben mindig adott tükröt,hogy nézzem meg,csak akkor folytatta a munkát,ha mondtam,hogy jó lesz.És nem külön egymástól függetlenül tetoválta a 2 szemöldököt,hanem már összenézte minduntalan szemből,hiszen páros szervről van szó.(Ez nagyon fontos,hogy ha mész kozmetikushoz,beszéld meg ezt is,hogy nézze össze a már kitetoválttal!)A végeredmény;nagyon szép,természetes színű és vonalú szemöldök lett és ezt azért lehetett megcsinálni az elrontottból,mert nem széles szemöldököt kértem eredetileg,hanem keskenyet,(de nem túl keskenyet).Ha széleset kértem volna eleve,akkor se a puklit,se a csápszerűséget nem lehetett volna kijavítani.Tehát erre is vigyázni kell!Mivel nem volt profi a gép,1 hétig hegesedett,nem szívesen mentem utcára.15 ezret fizettem.Elégedett voltam,már bátran mentem vissza hozzá ,,korrekcióra",tehát még egyszer áttetoválta,hogy tartósabb,szebb,élénkebb legyen a színe.Ő nagyon korrekt és barátságos volt,én pedig boldog!2 év múlva kikopott,tehát ismét tetováltatni kellet.Sajnos ő cím és telefonszám hátrahagyása nélkül elment abból a kozmetikából,ezért keresnem kellett másikat.


Amikor elmentem a 2.-hoz,elkezdett hangoskodni,hogy nekem az a vonalú szemöldök,amivel érkeztem nem áll jól,mert olyan,mintha ,,leesett volna".Na ekkor kellett volna otthagyni,mert aki nem tiszteli a vendégét,azt szó nélkül ott kell hagyni,mert ez azt jelenti,hogy ha hibázni fog tetoválásban,nem fogja elismerni,támadni fog.Én sajnos erre nem gondoltam,hanem leálltam vele beszélgetni,mondtam,hogy nekem eredetileg is ilyen a szemöldököm,így születtem,már próbáltam otthon kerek szemöldököt rajzolni magamnak sima ceruzával,meg más milyet is,de nekem se a kerek,se a homlokba vájt fordított V alak,sem pedig a ,,csocsoszán iv",amikor a külső vége az egekig fel van húzva,nem áll jól.Hát jó,beleegyezett nagy kegyesen,hogy nem változtat a vonalán,csak áttetoválja a meglévőt a kopás miatt.Olyasmi, nem profi gépe volt mint az előzőnek,a rajzolást ez nem szemöldök ceruzával csinálta,hanem fogpiszkálót mártott bele a festékbe,amivel nem lehet pontos vonalat húzni.Amikor ezt szóvá tettem,azt mondta,hogy csak így lehet rajzolni,mert a szemceruza betegséget okozhat.Balga voltam,hogy elhittem neki.A végeredmény az lett,hogy az egyik szemöldököm jó lett,a másik puklis lett és a hossza sem lett egyforma,mert az orrnyergemnél tovább húzta,így ez hosszabb lett,a másik meg rövidebb.Mondtam,hogy javítsa a hibákat,azt mondta,nem,majd ha megyek korrekcióra,egyébként meg keskenyből tud széleset,rövidből meg hosszút.Tehát,én a ,,korrekción" legyek kísérleti nyúl továbbra is!Meg mi az,hogy rövidből tud hosszút?Ha ott hosszabb,ahol nem kéne,pl.az orrnyeregnél,hát abból közelülő szem lesz!Mivel már nem bíztam meg benne,mert hangoskodott,veszekedett nagyon magabiztosan,nem mertem hozzá visszamenni ,,korrekcióra".A pénzt pedig megkapta a kontármunkájáért.

Mondom a 3.-at.

A színét és a vonalát is elrontotta a Debrecenben működő Losonczi Éva, tetováló oktató-kozmetikus.Miután megbeszéltük,hogy elvállalja a kikopott satírozott szemöldököm áttetoválását,megkérdeztem,hogy festéket kell-e rendelni,amire ő azt válaszolta,hogy nem.Ebből azt feltételeztem,hogy mindenféle színű barna festéke van.Amikor elmentem hozzá,lefényképezte a kirajzolt szemöldökömet amivel érkeztem;nem túl széles,nem túl keskeny,majdnem egyenes vonalú,külső szemzug harmadáig enyhén emelkedő,onnan enyhén lejtve bezárólag.Közben kijelentettem,hogy nekem ilyen szemöldök kell,másmilyen nem érdekel,ilyen volt eredetileg is és ez áll jól.(16 éves koromban sajnos hajszál vékonyra kiszedtem,akkor jól állt,de az idő elteltével változott az arcom és már csúnyán néztem ki a minimál szemöldökkel,ezért lett tetováltatva.)Amikor elmentem hozzá,kértem,hogy válasszuk ki a festéket,azt mondta,majd a kirajzolás után.Ebből is arra következtettem,hogy bőven vannak színei.Elkezdte a kirajzolást,de minduntalan széles, fordított bikaszarvú vonalú lett az eredmény,ezért amikor már 3 órán át próbálkozott,elkértem a ceruzát és kirajzoltam a szemöldökömet magam,ami további fél óráig tartott,mert ő minduntalan belejavított,visszahozva a fordított bikaszarv vonalat,ami kezdett már ugyan idegesíteni,de mivel kedves volt és azt mondta,hogy a kirajzolás a nehéz,a tetoválás már hamar meglesz,megnyugodtam.3 és fél óra elteltével,végre eljutottunk odáig,hogy tökéletes lett a kirajzolás,amit szintén lefényképezett.Ezután ért a kellemetlen meglepetés,amikor is mutatta a katalógusát,mert egyetlen barna festéke volt,az is narancsos sötétbarna!Amikor elképedtem,hogy ezért tartott itt a szalonjában 3 és fél óráig,mutatott még feketébe hajló földszíneket,agyagszíneket,grafit feketét,ezekre a színekre azt hajtogatta,hogy azok barnák!Rámutatott egy grafit feketére,azt mondta,hogy az ha pigmentálódik,barna lesz,olyan amivel érkeztem.Sajnos belementem,mert már nagyon akartam,hogy legyen olyan szemöldököm,ami a nagy melegben nem mosódik ,nem kenődik el és hogy eltöltöttem szinte a délelőttömet nála,hát sajnos ott maradtam tetoválásra.Már a tetoválás alatt nyugtalan voltam,mert úgy éreztem,mintha nem a megrajzolt vonalon tetoválna,hiszen aki hónapokon át rajzolja magának a szemöldököt,ha nem látja is,érzi,hogy milyen magasságban és hosszúságban dolgoznak a bőrén.Szóltam is,hogy ne menjen már ki a vonalból,mert az már nagyon széles lenne. Megnyugtatott,hogy nem.Amikor kész lett és a tükörbe néztem,a sírás és a düh fojtogatott és az értetlenség!Nem értettem,tetoválás közben hogyan lehet eltérni a kirajzolástól,hogyan lehet az ügyfél kérését semmibe véve megtetoválni az ügyfél által nem kért és elutasított fordított bikaszarvat!Ráadásul a 2 szemöldököm nem is lett egyforma,az egyik keskenyebb,a másik szélesebb lett,valamint az orrnyeregnél a kezdő rész dőlési szöge egyirányú lett!Nem akarta elismerni,hogy rontott,mondtam,nézze össze a fényképpel,ekkor elismerte,hogy nem azt a vonalat tetoválta,amit kértem.Azt mondta ne fizessek,menjek vissza hozzá és kijavítja,de azóta sem szólt,hogy barna festéket rendelt volna,tehát nincs hajlandóság benne,hogy kijavítaná,megelégedett azzal a húsz ezer Ft.-al,amit korrektül kifizettem magamtól,gondolván,hogy a többit a javítás,a végleges munka után fizetem.Azóta eltelt 1 hónap,a grafit feketéből ,,pigmentálódás" után sem lett barna,megmaradt grafit feketének!Ma már úgy gondolom,hogy az a korrektség,hogy azt mondta,ne fizessek,nem is nekem szólt,hanem annak a másik vendégnek,aki szintén ott volt a szalonjában,gondolom,nem akart szóváltásba bonyolódni.Mivel ennek profi gépe van,57 000 lett volna,de nyári engedménnyel 47 000-et kellett volna fizetnem.Ma már bánom,hogy kifizettem neki magamtól 20 000 -et.

Úgy gondolom,nagyon nehéz jó tetováló kozmetikust találni.Annak szerencsés,akinek van szemöldöke,mert a meglévő szemöldök alatt könnyű,akinek meg nincs,az nagyon könnyen ráfázhat.

Összegezve a dolgot;

1.akadékoskodó kozmetikust ott kell hagyni!

2.Nem számít,ki hány éves,ki oktató,mert egy fiatal nem oktató,ügyesebb lehet egy tapasztalt idősnél,oktatónál,ugyanis a kézügyesség a fontos és a szépérzék!

3.Mielőtt időpontot kérsz,menj el kiválasztani a festéket,előtte persze kérdezd meg a festék márkáját,hogy le tudd ellenőrizni a neten,hogy nem rákkeltő-e!Ha profi gépet akarsz,szintén!

4.A kirajzolt szemöldöködet fényképezd le!

5.Ha nem vagy megelégedve,ne fizess és jelentsd fel,hiszen több évre,vagy akár maradandóan is elcsúfított,leöregített!

2017. okt. 2. 13:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ezekkel sajnos jól megszivatott az élet, nekem azért volt szerencsém mert anya is ott csinálta a szemöldökét meg a fél baráti köre így volt referencia, kicsit aggódtam hogy elég vékonyakat csinál de elmagyarázta azért mert vékony világosból tud sötét vastagot csinálni de fordítva nem.

Olyan lapos az eredeti szemöldököm hogy most a felét le kell szednem hogy ne lógjon ki a tetkóról de pöpec munka, sokan az igazi szemöldökömnek nézik de ha magamra lettem volna utalva lehet úgy jártam volna mint te.

Azt hiszem ez jó lecke lesz a témában kezdők számára

2017. okt. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Losonczi Éva oldalát ma megnéztem,átírta a szemöldöktetkó árait 37 000-re csökkentette,valamint választékos színskálát töltött fel.Lehet,hogy már rendelt festékeket,de engem,mint ,,függőben lévő" kliensét,még most sem értesített.De az is lehet,hogy a színskálát csak a netről feltöltötte és továbbra sincs festékválasztéka.A panaszomat leírtam az oldalára,hogy olvasni tudják a leendő vendégei.Hát,míg le nem törli....Egyébként meg ha értesítene se mennék, mert nem tudok bízni már benne.
2017. okt. 2. 19:16
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja,és most az árhoz hozzábiggyesztette az áthúzás árát,jobb helyeken az már benne van a tetoválás árában,tehát az ingyen jár.
2017. okt. 2. 19:20
 10/10 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáteszek a témához,hogy nem szerencsés sem széles,sem hosszú,sem a homlokba vájt,stb. szemöldöktetkó,mert lehet,hogy fiatalon jól áll,de ha öregszel,rengeteget változik az arc és így leszel mérges,szomorú,vagy csodálkozó,stb. öreg bohóc kinézetű.
2017. okt. 3. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!