Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Hány éves kórtól lehet tetovál...

Hány éves kórtól lehet tetoválásom?

Figyelt kérdés

2017. aug. 3. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 évesen csináltattam az elsőt

16 éves lány

2017. aug. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 $$$$$ ***** válasza:
100%
Hat aszem 14 eves kortól lehet szülői engedélyel. De ha a szüleid nem egyeznek bele akkor várnod kell 18 eves korodig. En most nobemberre kaptam időpontot. És nagy nehezen kb . 3 év kerlelés utan apam beleegyezett anyam meg elfogadta XD . Ja amìgy én 17 éves vagyok.
2017. aug. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Törvényi szabályozás szerint 16 év felett lehet szülői engedéllyel csináltatni - ezt többnyire le is ellenőrzik, vagy személyes jelenlétet kérnek, vagy felhívják a szülőt... stb.

Itt gyakorin sok olyan választ fogsz kapni, hogy "nekem már 13/14/15 évesen volt...!", és valóban, vannak helyek, ahol megcsinálják a szabályozás ellenére. Ezek többnyire olyan sufni helyek, akiket nem érdekel a dolog, nem félnek a lebukástól, illetve olyan tetoválók, akiket jobban érdekel a pénz, mint a felelősségteljes munkavégzés.

Komoly tetováló nem vállal fel ilyen fiatal gyereken munkát - egyrészt a test még formálódik ilyenkor, kamaszként sokszor nagyon hirtelen is, a minta torzulhat, kophat, tönkremehet. És mivel a tetováló - jó esetben - hosszú-hosszú időre vállal garanciát a munkájáért, nem vállal fel egy ilyet, rontaná a hírnevét.

A másik pedig az, hogy gondolkodásban is nagyon sokat változik egy kamasz. Nyilván van, aki nem, mert ilyen is előfordul, de ez a kisebb arány. Sokkal valószínűbb, hogy bánni fogja később az elkapkodott mintát.

2017. aug. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fizika szerint 0.

Törvény szerint 16, de vannak kiskapuk is.

A orvoskozmetikai kezelésnek számító tetoválásra például nincs korhatár. Ugyan 10-12 év alatt nem ajánlott, de mivel úgyis magánpraxis, így elvégezhető. (Gondolok itt a pigmenthiányos bőrre, a tejeskávé nevű bőrfoltokra, de még a szőrtelenség miatt csinált szemöldök tetoválásra is - genetikai betegség, vagy hajlam.)

Normális szalon 16 év alatt nem vállal el, felette szülői beleegyezéssel és/vagy jelenléttel. 18 felett bárki tetováltathat.

Bizonyos helyeken nem nézik és 14 alatt is megcsinálják (kell a pénz nekik, utána legfeljebb letagadják, meg aki oda megy, az akár hamis személyivel is megoldhatja és így hosszú pereskedés végére semmi sem lesz... és ezért csinálják meg) bizonyos helyeken, vagy persze otthon, főleg kezdő tetoválók.

2017. aug. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És esetleg van valami olyan tetoválás ami egy ideig meg marad és akár otthon is ellehet készíteni?
2017. aug. 4. 11:08
 6/9 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Hány éves vagy ?

Henna és az aranytetoválás van

2017. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
14 vagyok.
2017. aug. 4. 11:13
 8/9 anonim ***** válasza:
2017. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 $$$$$ ***** válasza:
Igaza van a kommentelőkbek en eddig úgy tudtam hogy szülői engedélyel 14 éves kortól lehet de nem . Tenyleg 16 megneztem...Nagyon egyszerű akkor meg vársz 2 évet és ha szüleid megengedik akkor tetováltatsz ha meg nem akko majd 4 év mulva. Valamint most meg korai is lenne. Mert gondolj bele menyit fogsz még nőni. És ha sokat nősz akkor a tetoválás torzul...
2017. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!