Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha van tetoválásom adhatok...

Ha van tetoválásom adhatok vért? És hány éves kortól adhatok?

Figyelt kérdés

SEGÍTSETEK!!

Márciusban fogom a 14-et tölteni.

Nem tudom hogy innentől adhatok vért szülői beleegyezéssel,vagy várnom kell 18 éves koromig??

A másik,hogy ballagásra akarok egy tetoválást,de valaki azt mondja hogy úgy nem adhatok vért,valaki meg ezt hülyeségnek tartja...

Mind a kettőt eszméletlenül akarom,ezért tudnom kéne kizárja-e egyik a másikat....


Előre is köszönöm a válaszokat!☺



2016. nov. 24. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amíg be nem töltöd a 18-at, addig nem adhatsz vért. És az, hogy van tetoválásod, nem kizáró ok.
2016. nov. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

tetoválás után min fél évig nem adhatsz vért

[link]


14 évesen még szülői engedéllyel sem csináltathatsz tetoválást, persze valami sufnimester simán rád varr valami szemetet, ha fizetsz neki, de amellett, hogy kapsz egy levakarhatatlan szemetet magadra tőle, még lehet egy kis hepatitis C is összejön vagy HIV

2016. nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Tetoválást Magyarországon csak 16 évet betöltött személynek, szülő, vagy gondviselő (tehát a hivatalos gyámnak, vagy a gyámjog gyakorlójának) engedélyével lehet készítettni.

Vért adni, annak későbbi orvosi célú felhasználására, csak nagy korú, azaz a 18. életévét betöltött ember adhat, aki megfelel a véradás szabályainak (nem vérszegény, normális a vérnyomása, nincs krónikus vagy akut olyan betegsége, ami vér útján terjed...stb, stb.).

A tetoválás után régen 1 évet, ma már csak fél évet kell várni, ha vért szeretnél adni. Ez igaz a plazmaleadásra is. Ha több, mint fél éves a tetoválásod, nagykorú vagy és nincs semmi bajod, akkor természetesen adhatsz vért.

Igen, vannak helyek, ahol 16 év alatt is elvállalnak, de több okból sem ajánlott. Inkább várj vele 16 éves korodig, de akár 18-ig is. 4 év sok idő, igen, de az alatt te is sokat fogsz változni (testileg, szellemileg) és lehet, hogy akkor már nem akarod azt a mintát, amit most igen.

Tetovált vagyok, szóval ezeket jól tudom, bár én sajnos nem adhatok vért ilyen céllal (persze vérvizsgálatra én is mehetek, ha kell, vagy betegség kivizsgálása miatt muszáj.), ahogy plazmát sem, de nem a tetoválásaim miatt ;)


Remélem segítettem!

2016. nov. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!