Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Budapesten melyik a legjobb...

Budapesten melyik a legjobb tetoválószalon ár/érték szerint, vagy hogyan válasszak?

Figyelt kérdés
Az első tetoválásomat szeretném a vádlimra megcsináltatni.

2017. okt. 14. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ar nem szamit, hisz egy eleten keresztul rajtad lesz.. Sot, ha mondjuk Debrecenben ismersz valakit, aki profin kesziti az olyasmi mintakat amit te is szeretnel, utazz inkabb le.

Kozossegi oldalom erdeklodj, vagy tetkos magazinokat nezegess, azokban odairjak a tetovalo nevet, esetleg a szalon nevét is.

2017. okt. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem az ár és érték alapján kell döntened. Az ár számít! Nem pont úgy, ahogy más gondolná, de számít. Vannak kóklerek, akik csak úgy tetoválgatnak mindent, mégis rettentő sokat kérnek el, de meglehet, hogy épp ezért nagyon keveset. Tehát a feltűnően túl sok és túl kevés is figyelemfelhívó.

Érték jobban számít. Nézz utána a tetoválónak, hogy miket tetovál, esetleg milyen szakmai lapokban szerepelt és pozitív-negatív véleményeket keress róla. Nem minden tetováló jó minden stílusban sem. Mindenkinek van kedvenc stílusa, akár egy akár több, amit szívesebben csinál.

Ezek alapján nézz utána, hogy a te mintát, amit szeretnél, kihez passzol a legjobban, de ha ebben bizonytalan vagy, keres fel szalonokat, tetoválókat, többet is, hogy tisztább képed legyen. Több tetoválós szalonoknál általában segítenek, hogy közülük, melyikőjüket ajánlják.

Én, budapestiként úgy tapasztaltam, hogy pláza szalonok közül egyik sem túl jó. Vagy túl sokat kérnek, vagy csak egyszerűen rossz a minőség.

Nagyon sok jó szalon van. Közülük tényleg nehéz választani. Úgy a legkönnyebb, hogy mindenkinek a munkáit meglesed, majd a véleményeket róla, ezek súlyozod magadban, majd választasz. Neked más eredmény jön ki, mint nekem. A fővárosban 30-40 nagyon jó tetováló van szalonokban. Ezek közül nehéz dönteni.

2017. okt. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egy vádlit elfedő tetoválás nagyjából mennyiből kellene, hogy kijöjjön egy jónak mondható szalonban? Van pénzem rá, nem gond, ha mondjuk 50e forintot kell kifizetnem, de ha amúgy csak 30e forint lenne, nyilván hülye sem vagyok, hogy majdnem a dupláját perkáljam ki. :) Jelenleg külföldön vagyok, ezért nehéz kicsit a szervezés és az utánajárás, mert csak néhány napot fogok otthon tölteni.
2017. okt. 15. 12:38
 4/5 anonim ***** válasza:

A normálisabb szalonokkal tudsz mailben egyeztetni, nem cink az, ha nem vagy itthon. :) Persze a legtöbb helyen szeretik, ha van legalább egyszeri személyes találkozás, látják az adott területet, ahova szeretnéd, de anélkül is működhet a dolog. Esetleg, ha több napig vagy itthon, akkor simán be tudsz menni még személyes egyeztetésre időpont előtt. A választáshoz nem kötelező a személyes találkozás, bár szimpátia miatt nyilván nem árt.


Az árakat szerintem elég jól lőtted be, 30-50 körül szerintem reális lehet - de nem csak a méret fontos, hanem a stílus is. Minél aprólékosabb a minta, annál tovább készül, és nyilván az ár is annál több lesz. :)


Dönts el, hogy milyen tetoválást szeretnél! Színes vagy fekete? Realisztikus? Dotwork? Akvarell? Bármi egyéb? Ha ez megvan, és van ötleted is, hogy pontosan mit (nyilván nem konkrét minta kell, a tervezésben segítenek, de pl. ha tudod, hogy koponyát akarsz mondjuk - most mondtam valamit :D - akkor keresgélj képeket, az egyiknek a stílusa tetszik, a másiknak a formája, a harmadik jó szögből ábrázolja, stb. Ezek alapján tud majd neked tervezni a tetováló. Persze, ha konkrét ötleted van, az se baj. :)


Szóval, ha a stílus megvan, az alapján nézelődj körbe, fészen, honlapokon egész szép portfóliók vannak. Akinek tetszenek a munkái, írj simán, hogy ezt és ezt szeretnéd, ő mit tudna belőle kihozni, vagy tud-e vállalni akkor, amikor itthon leszel. Esetedben ez sem mellékes, nagyobb szalonokban simán lehet, hogy csak jövőre kapsz időpontot pl...

Aki szimpatikus a levelezés alapján, azzal egyeztetsz tervezést, foglalsz időpontot, utalsz előleget, ha kérnek, aztán találkoztok, ha itthon leszel.

Ha nem tudod, kinek érdemes írni, a legtöbb helyen van a szalonoknak központi címe, ők elirányítanak ahhoz, aki megfelelhet az igényeidnek.


Nekem első tetoválásnál anno fontos volt, hogy olyan legyen, aki a "hülye" kérdéseimre is korrektül válaszol. Így mailes megkeresésnél volt, aki lerázott egy mondatban, hogy ja, tud ilyet, menjek be időpontot foglalni. Nyilván ez kiesett, hiába voltak tényleg gyönyörű munkái. Akihez végül mentem, az kábé kérés nélkül írta le az első mailben, hogy ő hogyan valósítaná meg, amit szeretnék, és miért is kell módosítani az elképzelésemen, hogy jobban működhessen a gyakorlatban. És nem éreztem azt, hogy hülyének néz a tudatlanságom miatt. :)


Budapesten én jó szívvel ajánlom a DarkArtot, Invictust, Rooklet Inket, Ink Man stúdiót. Nekem ezekkel van személyes tapasztalatom, de persze vannak rajtuk kívül is jó helyek még - tényleg érdemes portfóliókat nyálaznod. :)

2017. okt. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! A DarkArt elég vagányakat csinál, tetszik!
2017. okt. 15. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!