Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Magyarországon mennyire van...

Magyarországon mennyire van kultúrája annak, hogy nem teljes ötlettel megyek a szalonba, hanem a művészre bízom?

Figyelt kérdés
Van egy új tetoválásötletem, de nincs teljesen egy kiforrt kép a fejemben. Mennyire örülnek annak a művészek, ha bemegyek a szalonba és annyit mondok, hogy például szeretnék egy világítótornyot meg geometriai mintákat?

2017. nov. 9. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy mész be, hogy hellószia, szeretném ha most rögtön tetoválnál a karomra egy geometrikus világítótornyot, de rajz az nincs meg ötletem sincs,szóval légyszi gyorsan találd ki, akkor valszeg nem fognak örülni neked.

Ha odatelefonálsz/írsz nekik, hogy szeretnél egy időpontot november harmincadikára, és szeretnéd, ha megterveznének neked egy tetoválást, ami világítótornyot/geometriát/taréjoskígyót ábrázol, akkor vsz vállalni fogják, mert a tetoválók nem csak kész tervek alapján dolgoznak, főleg, mert az emberek jó részének vagy nincs is saját ötlete, vagy ha van, akkor nem tudja lerajzolni vázlatosan se.

Ilyenkor általában megbeszélnek egy határidőt, a tetkós készít pár vázlatot, elküldi a megrendelőnek, megbeszélik, amelyik tetszik, azt kidolgozza, azt is megmutatja, és ha az is tetszik, akkor adnak időpontot, hogy mikor tudják felvarrni.

2017. nov. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 SzilKa ***** válasza:
96%

Én pl pont azt szeretem a legjobban, ha a vendég az alap ötletet adja és a többit rám bízza, de ezzel nem vagyok egyedül, sok kolléga díjazza :) Mindenképp olyan művészt válassz, aki kreatív és nem csak másolni tud.

Nyilván ha bemész ezzel az ötlettel a szalonba, akkor az majd csak egy későbbi időpontban valósul meg, de nem azért, mert ne tudna akár improvizálni, hanem inkább azért, mert aki jó a szakmában, annál általában várólista van.


Egy tetováló

2017. nov. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mindenképp úgy gondoltam, hogy bemegyek, időpontot kérek és megkérem, hogy tervezze meg, nem egyből, hogy leülök, van rá 5 perced és csináld meg. :D

Köszi szépen a válaszokat!

2017. nov. 10. 16:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Van sok aki csak másol, ha nincs kész ötleted, akkor is max kiguglizza.
2017. nov. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tisztességes tetováló azért összerakja neked, másolni nagyon gáz.

Ráadásul ha az a minta már máson van, akkor rá is lett picit szabva, és rajtad nem biztos hogy mutatni fog.


Személyesen be kell menni, mert az email nem lesz elég.


Pénzt vigyél, mert ha valamihez időpont kell, és 'házifeladatot' adsz a művésznek, akkor kérni fog tőled előleget. Ez azért van, mert ha egyrészt nem mész be, akkor ő ott fog ülni és elküldi az embereket, ergó nem keres semmit, illetve ha tervez neked akkor azt se szokták ingyen.


Vigyél 2-3 példát arra, hogy milyen stílusban szeretnéd, színvilág stb.

2017. nov. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Néhány referenciafotót érdemes vinni neki, pl. világítótorony is lehet realisztikus de feketevonalas vázlat is, és mindkettő nézhet ki jól. Válogass össze pár képet, ennek tetszik a színe, annak a vonalvezetése, stb., és ezek alapján tud majd tervezni neked a tetováló.
2017. nov. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Még egy ideig úgyis jegelnem kell az ötletet, mert jelenleg eléggé le vagyok égve, de mindenképp megfogadom a tanácsokat, köszi.
2017. nov. 13. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!