Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Egy hete csináltattam egy...

Dóri200215 kérdése:

Egy hete csináltattam egy industrialt (piercing) a fülembe. Én úgy tudom hogy kb. fél év alatt gyógyul be teljesen. Mit tudnék csinálni vele, hogy minél kevesebb legyen ez az idő? Jól jönnének tippek az industriallal kapcsolatban.

Figyelt kérdés
2018. jan. 11. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:

-ne akadjon bele a hajad.


-ne azon az oldalon aludj


- ne legyél allergiás arra a fémre. én még az orvosi fémre, a titániumra is.


-ne piszkáld retkes kézzel


-ne kenj rá hajfestéket, hajlakkot, stb

2018. jan. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tisztítsd rendszeresen betadinnal vagy octenisapt-el, ne akadjon be semmibe (nyugi egyszer be fog utána figyel rá az ember) ne piszkáld, amúgy fél év szerintem nem kell, orvosi acél piercinggel 3 hónap, titániummal 1 után tudtam cserélni, amúgy ha allergiás lennél a titániumra sz..ban vagy mert a legtöbb orvosj csavar, protézis, belső rögzítő amit benned hagynak abbólvan
2018. jan. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fél év nem kell neki, 7-8 hét a gyógyulási idő.

Az octenisept jó, a legtöbb piercer azt javasolja.

Mondjuk én úgy jártam vele, hogy azt mondta a pc-s, hogy nyugodtan mehet napi háromszor akár (a kezelési útmutató napi egyet ír szimpla sebeknél), én meg jó kis túlérzékenységet kaptam a túlzott használattól.

De a sajátomon kívül csak pozitív tapasztalatot hallottam róla. :) Ha nem vagy rá érzékeny, akkor napi kétszer érdemes használni.


Fél év viszont semmiképp nem kell, kb. két hónap az, amíg nem szabad kivenni.

Az első két hétben ne szaunázz-uszodázz, meg ne áztasd a füled. Hajat mosni szabad, de a samponnal csak óvatosan, ne kerüljön a sebbe, mert begyulladhat tőle.


Ha begyullad, akkor tyrosur gelt érdemes használni.

2018. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!