Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Most akkor ez hogy is van?

Most akkor ez hogy is van?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Jövőhéten megyek tetováltatni életemben először, ezáltal nem igazán értek még a témához. Járok szolizni, vettem berletet is, viszont azt mondjak tetovaltatas utan 2-3 hetig nem szabad szolizni. Viszont! Nem egy embernel lattam hogy ra par napra mar ment is szolariumba. Nagy baj lehet ebbol, vagy nem veszes? Lehet hogy hulyeseget kerdezek, de ilyen temakban tenyleg tapasztalatlan vagyok! Elore koszi!

2018. febr. 8. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a szolival kapcsolatban nem tudok neked mit mondani de tetoválás után van egy időszak még gyógyulni kell a bőrnek az általában 1 héttől egészen 3 hétig tart (emberfüggő) és kenni kell kenőccsel illetve a napoztatni sem szabad egy kis ideig mert kiszárad illetve kidobja a színét vagyis "kiszívja" a nap.
2018. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad. Nagyon nem. Igazabol, ha begyogyult is kenni kell direkt szolariumozashoz valo tetovalas vedo kremmel, mert kifakul. De amig begyogyul, addig nagyon ne. Meg gyantazas utan se szabad, nem hogy tetko utan. Az egy nagy seb.
2018. febr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom szepen! :) Akkor addig skippelem :)
2018. febr. 8. 22:19
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


A 2-3 hét legyen inkább 3-4.

Persze, nem egy ember nem tartja be, mert pont lesz*rja, hogy a tetováló mit mond, vagy csak a tetoválója nem is mondja el. Bajod önmagában a szolitól csak akkor lehet, ha túl sokat vagy benne, mert a szoli gyakorlatilag egy nagy UV lámpa. Az UV fényt nem látod, magyar neve az ibolyán túli fény, azaz az ibolya színű fényen túli fények összessége. Egy ember általában 400-800 nanométeres hullámhosszú fényeket lát. A 400 az ibolya, a 800 a vörös. Az UV 10 és 400 nanométer (röv.: nm) közötti tartomány, a 800 felett található az infra (IR) tartomány. A napsugárzás kb 8-10%-a UV fény, aminek jó részét az ózonréteg elnyeli, így ha kifekszel a napra, akkor sok-sok idő kell, hogy sok UV fény érjen téged. Az UV fény áthatol a bőr felső hámló rétegén, olykor károsítva azt és a középső irha rétegben elnyelődik. Itt találhatóak a bőrszínért felelős pigmentek, a melaninok. Minél több napfény és ezáltal UV sugárzás éri a bőrt, annál több termelődik a melaninból és annál sötétebb lesz a bőrszíne (barnulás). A melanin bomló anyag, ami felszívódik a testben. Tehát, ha egy időn túl már nem ér annyi UV sugárzás, akkor csökken a mennyisége és világosodik a bőr. Ezen kívül az UV sugárzás energiáját használva a test D vitamint termel, ami nagyon jó dolog. Viszont a túlzott elnyelt UV sugárzás energiája roncsolja a sejteket és azon belül a sejtmagban található DNS láncot, ami így bőrrákhoz vezethet. Az UV is több tartományból áll össze, amik között ott vannak az UVA, UVB, UVC, UVE..stb. Az UVA-t nem nyeli el az ózonréteg, és ez télen is eléggé magas mértéket mutat. Ez azonban alacsony energiájú fény, nagyon nehéz lebarnulni tőle. Az UVB sugárzást részben elnyeli az ózonréteg, viszont az energiája magasabb, jobban barnít, és jobban is roncsol. Az UVC-t elnyeli az ózonréteg és a légkör teljes mértékben, így nem nagyon ér minket, legfeljebb az űrhajósokat, vagy a magas hegyi hegymászókat. Ennek az energiája még nagyobb, még gyorsabban barnít és még jobban károsít. Viszont az UVC jelentős része már ionizáló sugárzás, tehát annyira erős, hogy a levegőben lévő semleges anyagokból ionokat hoz létre. Tulajdonképpen ez hozza létre a Föld ionoszféráját, ami nagyon szép is tud lenni (sarki fény).

A szolik általában kék, lila fényű fénycsöveket használnak, amik magas energiájúak, 280-480 nm közötti fényeket bocsájtanak ki. A 400-480-as részt látod, az adja a kék színt, a maradékot nem látod, de érzed, hogy meleg. Mivel ez a fény koncentrált, így sokkal rövidebb idő alatt barnít le. Egy szintig egészséges. Azon szint felett már káros. Ez a szint egyénenként eltérő.

A tetoválás is a bőr középső, irha rétegébe kerül. Azaz sok-sok milliónyi apró festékpigmentet szúrnak be a bőrbe. A kilökődés is természetes, hogy a felesleget kidobja a bőr. Minél sötétebb az alap bőrszín, annál többet dob ki. (Telítettség) A kidobás megtörténik 2-3 napon belül, amikor a bőr legfelső rétege elkezd regenerálódni. A hámlással együtt szép lassan hámlik le 2-3 hét alatt. Ekkor a legfelső bőrréteg még sérülékeny és puhább, ezért kell ápolni. A hámlást követő kb. 1 hétben a bőr legfelső rétegének kb felső 2-4 sejtsora megkeményedik és így véd. Ez a leg-legfelső réteg hámlik minden nap minden percében szép lassan és az alatta lévő új mindig pótolja.

A szoli UV sugara azonban a bőrbe juttatott festékszemcséket is roncsolja. A festékek kémiai vegyületek, amiket az UV fény energiája szétszakít és így összetöri őket. Az összetört festék a testben már felszívódik így a szín eltűnik. (Persze eleinte csak halványodik, szemmel észre sem venni, majd 3-4 év alatt látod meg, hogy mennyire kopik ki.) Minél több UV sugárzás éri a bőrt, annál több festék tűnik belőle el. Persze 80-100 év is kevés lenne ahhoz, hogy teljesen kikoptassa, de ezt 5-10 év kemény szolirohamaival simán el lehet érni, ha napi szinten jár valaki, hogy éjjel-nappal, télen-nyáron csokibarna legyen. Ugyan ezt használják fel a tetoválás eltávolítása során, ott kapcsolt IR és UV fénnyel erős, intenzív lézerbe sűrítve törik össze a festéket. 6-10 kezelés után minden festék eltűnik a bőrből.

Tehát, ha már rég legyógyult is a tetoválás, akkor is érdemes védeni, hogyha mindig szépnek akarod tartani.

Szolizni is jó eljárni, főleg télen, hogy a D vitamint pótolhassa a bőröd, de ne ess túlzásba vele. 1 hónapot meg ki lehet bírni, addig nem fogy el teljesen, ha meg nagyon aggódnál, akkor lehet kapni D3 vitamint a mesterséges pótlásra.

Ha jövő héten mész, akkor még most érdemes testápolóval a bőröd feldobni, hogy jó minősége legyen. Egy szárazabb bőrbe nehezebb dolgozni. Utolsó előtti nap már ne kend, ne borotváld, ne epiláld se semmi mást. Ha olyan helyen lesz a tetoválás, akkor majd a tetováló leborotválja.

Tetoválást majd úgy ápold, ahogy azt a tetováló mondja, úgy fóliázd is. Érdemes előre beszerezni erre való folpackot és bepanthent (hívd fel, hogy ő melyiket ajánlja, mert abból is többféle van, bár szerintem a sima a legjobb erre) és valami antibaci szappant (pl dettol, de minimum babaszappan, nem folyékony, hanem kemény).

Nagyjából ennyi! ;) Ha kicsit zavaros lenne bocsi, de éjjeli műszak után már nem jár olyan jól az agyam így...

2018. febr. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azta, utolsó! Minden információt leirtal amit tudni szerettem volna! Mindent megertettem ne aggodj! Tokeletes a valaszod! Nagyon szepen koszonom!!! :) Persze nem vagyok szoli manias, most vettem eloszor szoliberletet elotte kb egyszer voltam, tehat siman kibirom csak inkabb utana erdeklodtem, mielott valami extra karosat teszek a borommel :) koszi a valaszt!
2018. febr. 9. 16:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!