Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Normális, ha a tetováló az...

Normális, ha a tetováló az általa tervezett mintát csak a varrás napján hajlandó megmutatni?

Figyelt kérdés
Az esetleges mósosîtásokat majd ott a helyszínen megcsinálja. Nekem ez kicsit furcsának tűnik. Mi van, ha egyáltalán nem tetszik, amit rajzolt?

2018. márc. 17. 01:24
 1/5 anonim válasza:
88%
Halli. Ez nem normális olyan szinten, ha nem tetszik akkor mi lesz, úgy is felvarja? Ott érthető, hogy azzal ő dolgozott, de akkor fizetesse meg a tervezést, de ilyen hülyeséget ne csináljon. En jártam úgy, hogy elküldtem a mintaimat amiket én rajzoltam és a vissza küldött kép olyan trágyadomb munka volt, hogy megírtam neki ez nem munka és nem vagyok hajlandó vele dolgozni. Kérd el a képet és ha csak egy pillanat erejére nem tetszik, rajzoltasd újra. Te tudni fogod a hibákat es zavarni is fog. Remélem tudtam segíteni.
2018. márc. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 SzilKa ***** válasza:
100%

Őszintén szólva, én is így dolgozom. Ha nem tetszik a vendégnek, akkor legrosszabb esetben nem tetoválom fel. Nyilván nem kényszeríthetek senkit olyanra, ami módosításokkal sem tetszik esetleg. De! Ha kiválasztottad azt az adott tetoválót, akkor valamiért tetszenek a munkái, megoldásai, nem?


2 okból is így tervezek (meg még több kollégám is). Egyrészt hónapokra előre be vagyok táblázva, csak úgy tudok tervezni, hogy mindig másnapra készülök. Sokszor csak vázlatot készítek.

Másrészt sokszor megszívtam már azzal, hogy előbb terveztem, leokézták, aztán az utolsó pillanatban borult minden, mert más jutott a vendég eszébe. Sok az időrabló komolytalan ember, az ilyenek miatt egy idő után már nem megyünk bele felesleges körökbe.


Egyébként gondolom a tetoválód előre mondta, hogy nála ez így működik, én is meg szoktam mondani. Ha valakinek ez így nem fekszik, akkor nincs probléma, másik művészt kell keresni, akinek még van ideje 5 féle tervet készíteni (=még nincs annyi munkája).

2018. márc. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz :)

Természetesen a tetováló tájékoztatott, hogy ez nála így működik. Időpontot pedig csak előleg befizetésével tudok foglalni nála. Tehát valamyen szinten "biztosítva" van arra az esetre, ha a vendég nem megy el a megbeszélt időpontban.

Engem főleg az aggaszt, hogy ha ott derül ki, hogy mégsem tetszik az, amit rajzolt, és azt mondom, hogy mégsem szeretnék varratni, akkor fölöslegesen raboltam az idejét, holott én nem szeretnék kiszúrni vele. A másik dolog meg az, hogy nekem szükségem lenne néhány napra, hogy nézegessem azt a mintát (esetleg megmutassam 1-2 olyan barátomnak, akinek adok a véleményére), amit egy életen át viselni fogok. Félek, hogy az a néhány perc, ami majd rendelekezésemre áll a döntéshez nem lesz elegendő.

2018. márc. 18. 14:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális, van ilyen, főleg a profiknál.

A lényeget az előttem hozzászólók leírták. Gondolom tetszettek azok a minták, rajzok amit ő csinált, emiatt is őt választottad, szóval nem hinném, hogy koppannál.

Nyilván ő sem akarja elküldeni, vagy odaadni a tervet amit ő csinált, mert aztán mással csináltatod meg, mégsem akarod megcsináltatni, akkor bukja azt az időt és energiát, amit rápazarolt.

Legfeljebb ha belemegy, beszéld meg vele, hogy kifizeted a tervet/rajzot már most.

2018. márc. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én megkértem, hogy küldje el nekem a mintát, hasonló okokból. Aznap reggel kaptam meg mailben, így mire mentem délután, tudtam, hogy min szeretnék még variálni, szerintem ez kivitelezhető.

Egyébként ő is így dolgozik, amit fentebb írtak, hogy sok munkája van, ezért korábbi rajzolást nem vállal. Nekem akkor megígérte, hogy egy-két nappal előre küld, ebből lett az aznap reggel. :) Ami szerintem egy teljesen jó kompromisszum.

2018. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!