Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mit csináljak, ha tetoválást...

Mit csináljak, ha tetoválást szeretnék, de anyám nem nézi jó szemmel az ilyet?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék tetováltatni a közelljövőben(értsd. pár hónapon belül), de anyám nagyon ellenzi.

Ma feltettem egy ilyen matrica "tetkót", mert nagyon megtetszett és kíváncsiságból mikor anyám meglátta(kézfejemen volt) megpróbáltam vele beadatni, hogy igazi.

Persze nem hülye tudta, hogy nem az, de azt mondta abban a pillanatban kitenné a szűröm, hogy tetováltatni merek. Mit csináljak?

Elbizonytalanodtam. :/

Nagyonszeretném, de nem tudom tényleg megtenné e, hogy emiatt "kidob".

19/l



2018. márc. 24. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Majd tetováltatsz, ha önállóan megélsz
2018. márc. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Állj a saját labadra koltozz el aztán hajrá.
2018. márc. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Valahogy ilyen kommentekre számítottam.

Vicces, hogy a legtöbb problémára a "költözz el" megoldás, de azért hiába dolgozik az ember nem olyan egyszerű 2-300 ezer forintot csak úgy hopp előteremteni albérletre/kaucióra.

2018. márc. 25. 11:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagykorú vagy. Szabad döntések, jogok és kötelezettségek.

Tehát nyugodtan tetováltass, legfeljebb tényleg el kell költöznöd. Ha a saját lábadra akarsz állni, akkor dolgoznod kell. 19 éves vagy, tehát normális esetben, már leérettségiztél és talán egy szakmád is van. Esetleg egyetemen/fősulin tanulsz. Nos, ha nem tanulsz, akkor nincs baj, dolgozz, lesz pénzed. Ha van pénz, akkor elrakod, majd lesz albira kaukciód, majd el tudsz költözni és nyugodtan tetováltathatsz.

Ha még sulizol, akkor is el tudsz menni, vagy részmunkaidőben, vagy diákmelóban dolgozni és lesz pénz, amit szintén elrakva idő után leszel úgy, hogy el tudsz menni albiba és tetováltathatsz.

Vagy lesz egy kis eszed és kinyitod a szád, hogy megbeszéld otthon.

Teszem azt, hogy ha ingyen laksz otthon, akkor jogos, hogy elvárják az eltartóid, hogy mit csinálj és mit ne. Ha adsz haza pénzt, akkor már viszont kompromisszumképes a helyzet.

Sok szülő fél az egész tetoválás témától és ezért nem nézi jó szemmel.

Nem egy helyen van az, ami nálad. Tapasztalat alapján láttam már olyat, hogy a szülő tiltotta, majd végül ő maga is tetováltatott... nos akkor ez kétszínűség? Részben igen.

A másik, hogy sokan tetováltatnak és nem kell azt a szülőnek látnia.

Amúgy pedig a legvégső gondolatként: te tested, te döntesz, de viseld a következményeit.

Ezeket mondom úgy, hogy tetovált vagyok, viszont a fejetlen tetováltatást ellenzem.

2018. márc. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kézfej mondjuk nem a legjobb hely, lehet, ez is benne volt anyukád ellenkezésében, hogy oda került a matrica.

Nekem az alkaromon van. Anyukám ugyanígy ellenkezett, meg ha nyáron strandon voltunk, látványosan szidta pl. a tetováltakat.

Mikor szóltam neki, hogy időpontom van X hét múlvára, most voltam egyeztetni a tetoválóval, akkor el sem hitte. Úgyhogy, én kb. szó nélkül állítottam haza a tetoválással.

Megnézte, húzta a száját, közölte, hogy hülye vagyok, hogy tönkreteszem magam. Segíteni nem volt hajlandó a fóliázásban.

Viszont mikor nagyszülők előtt szóba került, hogy hogy engedhetett nekem ilyet, mekkora buta vagyok, akkor már ő védett meg, hogy felnőtt vagyok, az én bőröm, neki ebbe nincs beleszólása. :)

Azóta meg elfogadta már, bár ha épp meglátja, hogy pinteresten mintákat mentek el, akkor rákérdez, hogy ugye nem akarok még egyet?? :D

2018. márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!