Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mit tegyek haTetováltattam...

Mit tegyek haTetováltattam 5nappal ezelőtt ami egy felkar belso reszenek teljesen befeketezese volt konyektol honalji, még mikor vegeztunk 40fokos lazam lett majd masnaptol egesz a mai napig be van gyulladva a tetko?

Figyelt kérdés
A dagadas mar lejott rola de azota is dobja ki a festeket plusz ha nem kenem ki van szaradva es meg van repedezveami miatt nem tudom mozgatni a kezem es eszeveszettul faj.Orvosnal probalkoztam, meg sem nezte elkuldott annyival h majd jobb lesz, ez volt ket napja de semmi. Van mar tobb tetkom is de ilyen meg soha nem fordult elo velem. Kentem tetrannal szedek ra ibuprofent borogatom betadinnal es alig latok javulast, viszont valakinek dolgoznia is kene. Nem tudtok valami jobb megoldast? 23/F

2018. máj. 14. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
A szépségért szenvedni kell. Menj orvoshoz, olyanhoz aki nem hajt el. Mondjuk 40 fokos lázzal megnézném melyik doki nem vizsgál meg.
2018. máj. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A 3. Napon voltam orvosnal, sanszos, hogy lazzal nem nagyon mozog az ember. Elsosorban olyat szeretnek kerdezni errol aki jart mar igy vagy aki latott mar ilyet.
2018. máj. 15. 00:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagy felületi tetoválások esetében a hőemelkedés alap, láz is előfordulhat. A 40 fokos láz viszont aggasztóan magas.

Az ember belső testhője 37 fok állandó, a bőrszínen mérhető 35-36°C. Azért van, hogy ha a lázmérővel 37-et mérsz, hőemelkedés, mert belül ennél magasabb 38 körüli az érték. Ha a külső 40 fok, akkor belül 41 feletti ami azért gáz, mert a tested fehérjéi kicsapódnak (elhalnak, mint amikor a tojás fehérjéje kicsapódik a serpenyőben fehérré) és tulajdonképpen közel a vég :D

Szóval a 40 fokos láz nem vicc, hűtőtakaró plusz lázcsillapítók.

A festék, ha szennyezett, okozhat ilyen magas lázat, vagy ha alapból valami lappang benned és a magas stressz és a tetoválás fizikai hatására előjön.

Magától a tetoválás ki is szárad, ezért is kell kenni kevés kenőccsel, de sosem hagyni kiszáradni. A duzzanat, és érintésre való fájdalom normális, ha hólyagosodna, esetleg büdös lenne, gennyedzene, akkor lenne a baj. (Gombás, baktériumos fertőzés, ezért is kell lemosni antibaci szappannal és utána kenni csak)

A feláztatás csak rosszabbít, tehát a borogatás is.

Ilyenkor, ha orvosnál is jártál és elküldött, akkor menj el másikhoz, aki megnézi. Jobb esetben csak kapsz antibiotikumot belsőleg és külsőleg (Augmentin és mondjuk Gentamicin), rosszabb esetben bőrgyógyászat, ahol picit megvágják, kenetet vesznek + vérvétel...stb és ha nem megy le a lázad, akkor egy műtét is kinézhet.

De erre előre kellett volna készülni, vagy legalább a tetoválót megkérdezni.

2018. máj. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igaz, nekem csak kicsi tetovalasaim vannak, de nekem mindegyik kiszaradt miutan lehamlott.

3 napig 3 orankent le mostam, bekentem bepanthennel, foliaztam. Ez folytatodott 3 nap utan is, egeszen 5-7 napig csinaltam, mikor melyiket milyennek lattam. Ha mar jol beitta a kenocs, nekem is repedezett volt es kiszaradt. De ez mar a 2. ora utan volt kb. Ezutan testapoloztam.

Ezek mellett nem volt semmi bajom, szepen legyogyultak, nem fakultak, nem volt sebes es dagadt.

2018. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!