Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Körülbelül mennyibe kerül egy...

Körülbelül mennyibe kerül egy pici tetoválás?

Figyelt kérdés
Tudom hogy mindenhol más, de azért nagyjából mennyire számíthatok? Egy kis szivecskét szeretnék a kisujjamra. Ahol előzőleg jártam rávágta a srac hogy 10.000 mert hogy sokat kell neki készülődni vele. Ez igaz? ( a tetotválást képen mellékelni tudom üzenetben ha kell hogy mekkora lenne )

2018. máj. 15. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy aki nem órabérben dolgozik, hanem a minta nagyságát/kidolgozottságát stb veszi figyelembe, azoknál minimum 5000 ft a legkisebb, legegyszerűbb tetoválás is. azért ennyi, mert ugyanúgy kell sterilizálni, festéket használni és egyebek. Ilyen szempontból a 10.000 reális is lehet. Persze látni kéne a mintát is.
2018. máj. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ilyen lenne:

[link]

[link]

2018. máj. 15. 12:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezért 10E azért sok. Legalábbis nekem ettől nagyobb van és olcsóbb volt.
2018. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szalon és tetováló függő, hogy nála milyen alap órabér van, tehát, hogy milyen árban dolgozik.

Akármilyen kicsi is egy tetoválás, akkor is 1 órát elemészt.

Ne feledd, elő kell készülnie, ami jelenti, hogy lemossa, fóliázza, papírtörcsizi a széket, dettó az állványt, majd kupakot keres, gépet fóliáz, előszedi a tűt, csőrt, összedugja a gépet, beállítja az egészet, mellé indigóra ráviszi a mintát, bizonyos esetben még papírra is nyomtatja... tehát előkészül. Amikor rád rakja a mintát kb 5-15 perc mire az rendesen "megtapad". Maga a tetoválás lehet, hogy csak 4-5 perc maximum, de utána mindezt visszafelé is el kell végeznie, majd mindent a maga helyére kidobni, elrakni. Ha ez neki fél órát vesz el összesen, akkor is egy órát veszel el tőle, mivel a legtöbbjüknél órákra vannak táblázva.

Átlagosan itthon az alap óradíj 5-10 ezer forint. Tehát minimum ennyi egy tetoválás. Erre jön rá, hogy mennyire bonyolult, mennyi időt kell vele eltölteni...stb. Tehát ezért lehet egy 4 órás tetoválás 30 ezer és 80 ezer egyaránt. Persze két másik tetoválóval nézve. Ezek az árak nem magasak. Kimész Osztrákokhoz, vagy Németekhez és ott 80-100 euró alatt szóba sem állnak veled.

Persze, jöhet nálad a kérdés, hogy miért ilyen drága egy óra. Nos, azért, mert ő ebből vagy csak részt kap, vagy széket/helyet bérel, ami sok kiadást jelent. A legkisebb kiadást a tűk, kupakok, fólia, papírtörlő, és festék jelentik, tehát a fogyó eszközök. Sokkal több egy helyet bérelni, adózni, fizetni a TB-t, nyugdíjat...stb.

Ha csak a bérminimumot nézed, ami 180.500 Ft/hó és 1040 Ft/óra bért jelent, sokkal kevesebb elvárttal (ráadásul a tényleges bruttója 1256 Ft/óra) a tetoválónak még a 10 ezres órabér sem sok. Pláne, hogy vannak üres órák, amikor épp nincs vendég. Hogy egy normálisabb fizut ki tudjanak hozni, így kell ez az alapár sajnos.

2018. máj. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
5-8000ft
2018. máj. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!