Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Elsosorban azok velemenye...

Elsosorban azok velemenye erdekelne, akiknek van tetovalasuk, vagy tetovalnak. A foliazasrol mi a velemeny? A tobbi lent.

Figyelt kérdés

Ma reggel csinaltattam tetovalast,es megkerdeztem par olyan ismerosomet,akiknek van tetovalasuk,hogy mi a velemenyuk a foliazasrol,de mivel ahany embert kerdeztem meg annyi kulonbozo valasz jott,igy ugy dontottem utana olvasok neten. Nahat az interneten megjobban megoszlanak a velemenyek,mert sok helyen azt irjak,hogy harom napig foliazzam,reggel este mindig..sokan meg aztmondjak,hogy eleg csak este,meg amugyis most meleg van,csak beizzad(az teny,hogy jobban esik ha szabadon van) meg jobban gyogyul es csak akkor foliazzam az esten kivul ha olyan helyen vagyok. De mi szamit "veszelyes" helynek egy Frieden tetovalt szamara,ha nem foliazik ? Most en Pl egy SzuperMarketben dolgozom,ott nemhiszem hogy kellene,DE hosszu nadragban kell lennem. De holnap pl ugyeket kell inteznem,es busszal fogok kozlekedni,a varos es a busz az olyan helynek szamit,ahol foliaznom kellene ?

Es megegy utolso kérdés:

Egyebkent miert nem lehet vizes a tetovalas? Vagyis miert nem azhat fel ? Mitortenik ha felazik ?



#tetoválás #uj tetovalas #folia.
2018. júl. 31. 23:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Frissen tetovalt*
2018. júl. 31. 23:15
 2/12 anonim ***** válasza:

A lenti linken pontosan leírják, hogy mit kell tenni.

[link]

2018. júl. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Itt se or a foliazasrol :(

Egyebkent nincs nagy tetkom,kb 10x6 Fekete,combon..

Koszonom egyebkent!:)

2018. aug. 1. 01:36
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Akkor nem kis gond van az értelmező képességeddel, mert eggyértelműen arról írnak.
2018. aug. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
én 2-3 napig fóliázom. egyrészt, mert így nem varrosodik annyira utána, másrészt az egy nyílt seb, amit, szerintem, nem kene kitenni a környezeti hatásoknak az első pár napban. 3-4 óránként leveszem a fóliát, lemosom, bekenem, majd vissza a fólia. ahány ember, annyi. szokás, de ha rám hallgatsz, minimum 2 napig fóliázd
2018. aug. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Elso kommentelo,Neked Van ertelmezesi problemad,ugyanis tudom hogy irtak rola,Dr nem azt amire kivancsi vagyok..ha figyelmesen elolvastad volna amit irtam akkor ertened..


Utolso kommentelo,koszonom a valaszod :) erre voltam kivancsi,hogy ki hogy es meddig foliazza es hogy miert :)

2018. aug. 1. 09:13
 7/12 anonim ***** válasza:

A tetoválód nem mondott erről semmit?

Ahány tetováló, annyi vélemény, de úgy KELL eljárnod, ahogy ő mondja, különben nem vállal garanciát a munkájáért.


Az alapvető egyébként az, hogy az első 2-3 napban fóliázd 3-4 óránként, minden fóliázásnál tisztítani kell antibakteriális szappannal és langyos vízzel - NEM áztatva -, majd vékonyan bepanthen, és újra fólia. Éjszaka nyilván nem kell ezért felkelni, de lefekvés előtt és ébredés után első dolog legyen.

Ha a fólia elhagyásra kerül, a hámlás végéig 3-4 óránként bepanthen, ha gyorsan kiszárad a bőröd, akkor akár gyakrabban, de ne túl gyakran. A lényeg, hogy ne húzódjon.

Ha lehámlott, akkor további egy hónapig testápoló, illetve nyáron a fényvédő krém használata is ajánlott, ha nem fedi ruha.


Nagyon apró, pl. szöveges mintáknál szokták mondani, hogy "felesleges" fóliázni, illetve ilyenkor nyáron is eltérnek a vélemények, hogy mennyire érdemes szellőztetni. Ha ruha éri, mindenképp legyen fólia.

Ugyanígy, ha kosz, por érheti munkából adódóan, akkor akár tovább is lehet fóliázni a fent írt pár napnál, de akkor fontos, hogy amint hazaérsz, tisztítás és hagyd szellőzni.


Egyébként ha felázik, akkor sokkal erősebben megkopik hámlás során, nem lesz olyan szép a minta. Vizes lehet, sőt, kell is, minden fóliázásnál meg kell tisztítani, csak a pancsolást mellőzd.

2018. aug. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
44%

Nekem az első tavaly nyáron lett csinálva, 24 órát volt rajta a fólia utána már csak kentem 3 óránként. Szépen gyógyult.

Most januárba lett még kettő kb. 14 órát volt rajta fólia és utána csak kentem. Semmi bajuk nem lett.

Oké, hogy ez egy seb, de a fólia alatt nem levegőzik semmit se. Persze kosz ne érje meg vigyázni kell, de a fólia szerintem több napig teljesen felesleges. De ez csak egy vélemény.

2018. aug. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7.-ik valaszado,koszonom a valaszodat,meg annyit akarok kerdezni,hogy mivel uzletben dolgozom,igy hosszu nadragban kell lennem(ugye combomon van a tetovalas,es tegnap reggel lett csinaltatva) igy akkor tanacsos a hosszu nadrag alatt foliazni?


8.-ik valaszolo,na vegre,koszonom,sokat segit hogy a velemenyedet is leirod! Szoval akkor Te szinte nem is foliaztad ? Csak mert nekem is par ismerosom mondta,hogy foliazta,es utana sebes volt Neki,amiket nem foliaztak azok meg szepen gyogyultak. Koszonom a segitsegedet!


Csak tenyleg,annyira megoszlanak a velemenyek. Meg rettenetesen meleg van(tudom,en dontottem amellett hogy nyaron tetovaltatok) de sokkal kenyelmesebb ha szabadon van..

2018. aug. 1. 21:46
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

Többek között ezért javasolják mindenhol, hogy nyáron lehetőleg ne tetováltass. Nem tesz jót neki, ha bepállik, sokkal nagyobb az esély, hogy nem szépen gyógyul, nehezebb elkerülni a napfényt, vizet, izzadást.

Persze, ha megvan a tetoválás, ez már mindegy. :-)


Így, hogy hosszú nadrágban dolgozol, az első napokban mindenképp javasolt fóliázni. Gondolj bele, ez egy nyílt seb. Olyan, mint mikor gyerekként lemegy a térdedről a glazúr, csak sokkal fájdalmasabb. Ahogy a horzsolást is leragasztották gyerekként, hogy ne menjen bele kosz, ne gyulladjon be... erre van a fólia is (többek között).

Még a törülközőt is messzire kell kerülni, csak szálmentes törlőkendővel szabad tisztítás után törölni, hogy ne ragadjon bele szösz - a nadrág ennél rosszabb. Ha még rövidnadrágban lennél, hogy szellőzik, akkor jogos lenne az igény, hogy ne akarj rá fóliát, de így én nem kockáztatnék.

Arról nem is beszélve, hogy ilyenkor még adja ki magából a felesleget, úgy fogsz kinézni nap végére, mint aki bepisilt/becsokizott/átvérzett :D a tetoválás méretétől meg milyenségétől függően. Az a ck. három nap nem olyan hosszú idő, hogy ne lehessen kibírni - szerintem. Utána meg már úgyis csak krémezni kell, ha gyógyulni kezd.

2018. aug. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!