Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Keresztény embereknek van...

Keresztény embereknek van tetoválásuk? Tovább lent?

Figyelt kérdés

Max 10 éves kortól ministrálok, és már 19 éves vagyok, keresztény vagyok, olvastam valahol az interneten, hogy aki keresztény, az ne tegyem tetoválást, hogy az benne van a bibliában. A sekrestye néninek a férjének láttam egy 4 es számot a kezén az ujján, ez normális? Akkor ő keresztény? Vagy hogy van ez? Mert én is csak olyan kis tetkót szeretnék magamnak. Mi a véleményetek?


Köszönöm szépen a válaszokat.


2017. jún. 2. 14:35
 1/3 anonim válasza:
Azt te döntöd el, hogy mit teszel, hiszen meg van a szabad akaratod :) De ha Jézust tartod példaképednek és őt követed, akkor gondolj bele: Ő ezt megtenné-e? De máshogyan is megközelíthetjük: hasznodra válik az a dolog vagy sem? Én személy szerint nem tartom jó ötletnek a dolgot, de ez a te döntésed. Ha tudni szeretnéd, a Bibliában Mózes második könyvében, a Tíz Parancsolatban írja: "Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem. Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak. Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőnszerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek." (2Móz. 20, 3-5) tehát ha faragott képed van (ebbe beletartozik a tetoválás is), akkor az bálványnak számít. Azt, hogy más mit csinál, az őrá tartozik és szerintem nem normális nála sem a dolog. De még egyszer mondom, minden a te döntésed :)
2017. jún. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Apaluka válasza:
A jézusi erkölcs nem tiltja a tetoválást. Mózes bácsi könyve és az Ószövetség egésze nem tobb egy tanmesénél, valamint a mai korral alig össze egyeztethető. Vajon jó ötlet olyan istent követni aki azert ítél el mert magadravarrattál valamit? Vajon Jézus nem az alapján fog megmérni, hogy miként bántál másokkal és milyen minőségű életet éltél? Biztos az lesz az első dologa, hogy ossze számolja megvolt e az összes miatyánk gyónás után!!! Ha még nem lenne világos ez már nem a sötét középkor... a farizeusokon sem volt tetoválás mégis bírálat érte őket, nem ez dönti el az ember minőségét!
2017. jún. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Abban igazad van, hogy Jézus a tetteink alapján is megítél majd, hogyan bántunk másokkal, milyen minőségi életet éltünk, de ez nem minden. Minden emberi test a Szentlélek temploma, nem mindegy mit cselekszel azzal, mit gondolsz. Azért idéztem Mózes könyvéből, mert abban benne van a lényeg, viszont azt nem értem, hogy egy keresztény miért mondja ezekre a könyvekre, az Ószövetségre, hogy "tanmese". (Hogy lehet mese, amikor ez mind megtörtént dolog? Nem hiába lett leírva, ha Isten által lett kinyilatkoztatva) Hogy mi egy tetoválás? Pl. ha egy madarat vagy lepkét, vagy egy japán írást tetoválsz - ez mind bálvány. (És ez a válaszom a kérdező kérdésére) A Tíz Parancsolat az Ószövetségben van, és az Újszövetség nincs Ószövetség nélkül, fontos dolgok vannak benne, amikre érdemes odafigyelni. A Tíz Parancsolat pedig Isten törvénye. Jézus is említi(!): "Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem." (Mt. 5,17) És igen, ez nem középkor, de sok fontos dolgot érdemes komolyan venni.
2017. jún. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!