Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Már régen tetovalok, de ki...

Lacko62 kérdése:

Már régen tetovalok, de ki nem állhatok fehérrel tetoválni. Bármit csinálok, mindjárt beszürkül a fehér festék. Hiába tiszta a tetovaló spicc, uj a tű. Picit tetoválok, és hamarosan a fehér már nem fehér, hanem szürke. mi lehet az oak?

Figyelt kérdés
hiába mosom le bort is alaposan,a tut is gyakran at oblitem,csak szurkul.

2018. aug. 6. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy fehér tetoválásom,és körübelül másfél év volt mire megtaláltam azt a tetoválót aki elvállalta.Nem csak Te vagy így ezzel,nagyon sokan mondták,hogy ezt sajnos nem tudják vállalni mert beszürkülne a festék.Végül nekem Törőcsik Dani csinálta meg,és így lassan egy év után is nagyon szép fehér a tetoválásom,de igen hosszadalmas volt a bőröm előkészítése.
2018. aug. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az emberi bőrben alapból ott a melanin, ami egy fekete színnel rendelkező anyag. Természetes, hogy ha ehhez fehéret keversz, akkor szürkét kapsz. Ráadásul, a fehér festékek hajlamosak a magukkal vitt vért és plazmát is megtapasztani, ami sárguláshoz vezet. Tehát fehér tetoválás eredménye alapjáraton szürke, majd sárga. Bár lehet vele kicsit trükközni, hogy festék nélkül a területen 30-40°-ban dőlve átmész egy magnummal, ezzel felszaggatod a bőrt, vele a melanint is (egy részét), majd nagyon oldalról 80°körüli szögben max mélységgel nyomod bele a fehéret újra és újra. 3-4x végigmész rajta, hogy a fehérből nagyon sok legyen. Persze, így fájósabb is, de relatív megoldás. A másik megoldás, hogy nem annyira mélyre tetoválod a fehéret, a melanin fölé. Ehhez persze nagyon jól kell beállítani a gépet, mert ha túl felületi és nem megy mélyre, akkor hámlással ki is jön, ha pedig túl mély, akkor máris belemászol a melaninos rétegbe, ami megint szürkét hoz ki. A festék sem baj, ha nem annyira folyós ennél.

Megoldás lehet még, hogy 3 kupak, egyikbe fele fehér majd felhígítod a 2-ba 3/4-ig az utolsóba csak fehér. 3x mész át rajta, elsőnek mélyebbre, utána kevésbé, kezdve az első kupakkal.

Persze a végeredmény nagyon bőrfüggő. Nem mindegy, hány sor sejt van a különféle bőrrétegekben, sem az, hogy milyen a bőr fizikailag. De lehet, hogy magával a festékkel van a baj, és akkor azt kéne cserélni másmilyenre.

2018. aug. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha fém csőrrel dolgozol, okozhatja az is a szürkülést. Esetleg teljesen új vízzel mosd ki. Én úgy szoktam színváltásnàl, ha elszínezheti az előző, hogy a kimosás után mártok az új színnel, összejáratom, megint kimosom, és akkor mar az a szín marad a csőrben/tűben.

Amúgy ha pl fehér vonalas mintát csinálsz, mosd le a feltett indigót úgy, hogy mar te is alig lásd, mert az is elszínezheti a mintát.


Facebookon amúgy van egy remek tattoo chat csoport, ahol fel tudsz tenni ilyen kérdéseket, és tapasztalt emberek válaszolnak rá.

2018. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!