Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Szoptathatok így? Volt már...

Szoptathatok így? Volt már valaki így? Csak tapasztalt embereket kérdezek!

Figyelt kérdés
Tetováltattam tegnap teli alkarost és van egy 10 hós lányom. Szoptathatom így? Később láttam kismama csoportban hogy nem ajánlott és a tetováló sem szólt, hogy nem szabad pedig szalonban csináltattam :( aki szoptatás mellett csináltatott lett baja a kicsinek? Vagy hogy oldjam meg? Ítélkezést nem kérek, tanácsra van szükségem!

2018. szept. 7. 15:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Mellesleg nem a problémámat írtam le mert ez nem egy panaszkodós oldal ;) a kérdés megválaszolásán kívűl semmi de semmi közöd nincs az én magánéletemhez! Mindenki magából indul ki... úgyhogy menj és oldd meg a szánalmas kis életedet javaslom!
2018. szept. 7. 16:00
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Reméljük nem ettől változott a gyereked biológiai neme. :D

https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__tetovalas__..

Szegény kölköt jól megverte a sors a kretén anyjával . :(

2018. szept. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

iszonyat felelotlen vagy. a tetovalo meg csak a penzforrast latta benned, johogy nem szolt!


azon tul, hogy a festek bekerul a veraramba, jo esellyel meg valami fertozest is elkaphattal. en befejeznem a szoptatast, es tapoznek.


te nagyon marha.


udv: egy 2 eves kisfiu (tetovalt) anyukaja, aki csak 9 honapig szopizott

2018. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Máskor előre kérdezz, ne utólag.

A tetováláskor a véráramba jut egy csomó festékpigment, ami bár szabad szemmel nem látható, de idő kell neki, hogy a természetes úton, tehát vesén át, májon keresztül valahogy a természetbe visszakerüljön. Ez a friss tetoválás esetén kb. 3-6 hónap. Ezen idő alatt nem ajánlott szoptatni. Volt erről is kutatás, és bár nem mondhatni, hogy minden esetben bajt okoz, de megnövekszik a különféle elváltozások, vagy betegségek kockázata (nem csak a baba kiskorában, hanem akár később is az életében). Önmagában a tetoválás a tetováltnak immunerősítőként hathat, szóval ez nem neked rossz, hanem egy nagyon kicsi, viszonylag fejletlen szervezet számára. A másik, amiért nem ajánlatos az az, hogy betegen sem érdemes szoptatni. A tejtermelésed nem fog leállni egyről a kettőre, viszont a tetováltatásnál ki van téve a szervezet a külvilág mikroorganizmusainak hatására is. Tehát könnyebb elkapni valamit. Persze, erre lehet mondani, hogy de nem vagy beteg, meg más sem betegszik meg. Nos, nem arról van szó, hanem arról, hogy tünetmentes hordozó leszel. A szervezeted a tetoválás miatt, mint nagy felületi "bibi" megnöveli a különféle fehérvértestek mennyiségét, amik által te beteg nem leszel, de a véredben ott lehetnek a mikrobák (bacik, vírusok, gombák), amik a tejképzés közben az anyatejbe juthatnak. A gyereknek ugyan nem árt egy-egy betegség, de nem direkt módon.

Véradásnál is ez egy fontos kritérium, hogy tetováltatás vagy új testékszer berakatás után 6 hónapig nem adhatsz vért másnak. Plazmát sem. Utána már igen.

Ha van még félrerakva tejed, akkor felváltva azt és megfelelő tápszert adj a kicsinek, ha nincs és nem is tudsz orvosi úton beszerezni, akkor megfelelő tápszert, tehát a sajátod már ne.

Remélem korrekt voltam.

U.i.: A gyerektervezésekor is érdemes leállni az ilyen dolgokkal, pláne a terhesség alatt. Amúgy én is tetovált vagyok és rajongok értük, de vannak időszakok, amikor nem szabad.

2018. szept. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

A festékanyag nem megy át a tejbe. A seb begyulladhat amitől kevesebb lesz a tejed, szoptatni viszont lehet betegen is. A tejjel nem megfertőzöd a gyereket hanem véded, az anyatejben immunanyagok vannak.


[link]


Szóval annyira azért nem veszélyes, pláne ha rendes szalonban, tiszta körülmények között készült.

Viszont nem véletlenül nem ajánlott menstruálás alatt sem tetoválni, mert kidobhatja a bőröd.


A továbbiakban szerintem inkább a Facebook szoptatási tanácsadás csoportjában érdeklődj, ott több hozzáértő van.

/eü. dolgozó/

2018. szept. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Valoszinuleg nyugodtan megszoptathatod, nem lesz baja. Az esetleges gyulladasok, fertozesek miatt nem szoktunk szoptato anyat tetovalni.

Amugy en alapbol azt feltetelezem, hogy nem szoptatnak/terhesek a csajok, akik jonnek tetovaltatni. Az egeszsegugyi nyilatkozaton ugyan rajta van, es mindig megnezem kezdes elott, hogy hogyan toltottek ki. Ha valaki nagyon kicsi gyerekkel jon erdeklodni, attol meg szoktam kerdezni, hogy szoptat-e. En ugy gondolom, hogy ez egy olyan allapot, mint a terhesseg, ha ilyen allna fent, kb ezzel kezdenek, ha dokihoz megyek vagy hasonlo beavatkozasra keszulok. Nem a tetovalo hibaja hogy nem kerdezett ra.

2018. szept. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Amíg szoptatsz, tilos a tetoválás, mivel a festék belekerül a véráramba is, ezzel együtt az anyatejbe, plusz helyi gyulladás is létrejön a tetovál helyén. Egy normális tetováló szóba se áll veled ha mondod hogy szoptatsz. ha nem mondtad, akkor nem őt kell hibáztatni, hanem magadat. Hozzám is bepróbálkozott nem egy és nem is kettő terhes illetve szoptatós "anyuka". A tetoválás nem létszükség, magyarul bírd már ki a gyereked érdekében!
2018. szept. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Szerintem ne figyelj a negatív hozzászólásokra. Én úgy gondolom; hogy minnél hamarabb menj el egy szakértőhöz, addigmeg ha nem mered szoptatni a kicsit tápszerrel etesd. De mindenképp fordulj egy hozzáértőhöz.
2018. szept. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!