Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tudom hogy mit jelentsen a...

Tudom hogy mit jelentsen a tetoválásom, de nem tudom hogyan nézzen ki, valami ötlet?

Figyelt kérdés
Már régóta szeretnék egy tetoválást, de fogalmam sem volt hogy milyet. A napokban jöttem rá, hogy egy olyan tetoválást szeretnék, ami azt sugallja hogy minden ember egyenlő. Hogy nem számít a kor, a nem, a szín, a nemi indentitás vagy a vallás. Mindenkinek egyforma jogai vannak, és mindenki ugyanúgy megérdemli az életet. Utána néztem, és az egyenlőség jele két vízszintes, egymással párhuzamos vonal, nekem az egy kicsit semmitmondó. És sehol sem találok olyat, ami nagyjából az egészet egybefoglalja amit leírtam, főként csak a szivárványt, ami a nemű indentitásra utal. De nekem az kevés.

2018. okt. 25. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg egy kb. ilyen: °=∆

(Most az ott egy kör akar lenni.)

Szóval olyan jelek, szimbólumok amik ránézésre nyilvánvalóan különböznek, egyenlőségjel két végére rakni.

2018. okt. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lux morulus ***** válasza:
41%

Nem akartam válaszolni, de...annak ellenére, hogy teljesen fölösleges lesz a válaszom, - ebben szinte biztos vagyok,nés abban is,nhogy megsértődsz rajta- csak hozzáfüzök, "bántási faktor " nélkül pár dolgot.



"A napokban jöttem rá, hogy egy olyan tetoválást szeretnék, ami azt sugallja hogy minden ember egyenlő."


Idealista vagy. Egyenlőség, csak a matematikában létezik. Az emberek sosem egyenlőek. El lehet fogadni a mésikat- teljesen- de egyenlő sosem lesz.



"Hogy nem számít a kor, a nem, a szín, a nemi indentitás vagy a vallás. Mindenkinek egyforma jogai vannak,"


Szép idealista dolog. Tényleg nem lenne rossz. A baj ott kezdődik, higy ez nem azokon múlik akik így gondolják, hanemnazokon akik hatalmat akarnak.( Ez elég hosszú)


"és mindenki ugyanúgy megérdemli az életet."


Ez egészen egíszerűen, nem igaz.



"Utána néztem, és az egyenlőség jele két vízszintes, egymással párhuzamos vonal,"


Most nem mondod komolyan, hogy ennek utána néztél!? Ha igen akkor megvan a válasz arra, hogymmiért is akarod eztba tetkót.


"nekem az egy kicsit semmitmondó."


Azt fejezi ki, amire kitalálták. Tökéletesennelvégzi a feladatát. A tökéletes, csaknegy semmitmondő személyiségnek semmitmondó.

Gondolom, te nem tartod magad semmitmondónak, ugye?


" És sehol sem találok olyat, ami nagyjából az egészet egybefoglalja amit leírtam,"


A tetoválások -az igazi jelentéssel bírók- saját magadnak kell, hogy jelentéssel bírjanak. Ez nem hírdető oszlop.


"főként csak a szivárványt, ami a nemű indentitásra utal."


A szivárvány - mint jelkép a homoszexualitásra- egy félrevezető szimbólum. Magánügy, hogy kinek mi a szexuállis beállítódása, amíg nem nyomja a pofámba.


" De nekem az kevés."


Nekem meg sok.


Nem baj, ha nem értesz egyet...megszoktam.

2018. okt. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Lux morulus ***** válasza:
23%
Bocsánat a katsztrofális, írásmódért. Nagyon gyorsan pötyögtem a telón.
2018. okt. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen agyalj még, mert hamar megbánhatod. Sajnos van abban igazság, amit az előző írt, mondom ezt szintén idealista, békeszerető emberként. Reménykedek, de attól még realista is vagyok, és a világ nem ilyen szép. Bár ilyen volna! De ha Te tényleg szeretnéd, azt biztosan tudni fogod majd. Egyébként, ha engem kérdezel, akkor valami nagyon színeset tudnék elképzelni. Kalitkából kirepülő fehér galamb, jelképezheti a szabadságot, békét. Bármilyen naturális, természetkép is lehet ilyen. Hulló és nyíló virágok, mint az élet kőrforgása. Évszakok, egybeolvasztva. Mind más, és mégis kiegészíti egymást, nincs egyik a másik nélkül.Ezek mellé jöhet álomfogó is, mint álmodozó, bizakodó ( tucatminta, de ha jelentéssel varratod fel és beleolvasztod egy szép kompozícióba, igenis ütős lehet ) De ez csak ötlet, Neked kell tudnod, Érezned (!) hogy mi az, ami számodra az egyenlőséget, békét, harmóniát jelenti. Nem feltétlen szimbólumokba kell gondolkodni meg feliratba. Hiszen annyi szép, színes képet varrathatunk magunkra! Egyébként, ha mást nem, mondd majd el egy tetoválónak hogy nagyjából miben gondolkodsz és ő megtervezi neked! :) 19/l
2018. okt. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ezen tényleg felnevettem. :)

"az egyenlőség jele két vízszintes, egymással párhuzamos vonal" - úgyis mint, mondjuk... tudod... az egyenlőségjel? :)


Az alapvető elképzelésed nem rossz, ha idealista vagy, passzolhat hozzád, de első sorban találd ki, hogy milyen stílusú tetoválást szeretnél. Minimalista, egyszerű? Akkor jöhet a kör-egyenlő-háromszög és társai, amit az első javasolt. Ábrát, szimbólumot szeretnél, vagy képet? Milyen stílusban? Realista, watercolor, millió féle van.


Én pl. imádom a természetet, ha én akarnék magamnak hasonló jelentésű tetoválást, akkor tuti állatokat keresnék, vízben, földön, levegőben élőt, és úgy rajzoltatnám meg, hogy a testük vonala illeszkedjen egymáshoz - különállók de egységesek, egyik sem több a másiknál. De ez én vagyok.

Ha vallásra akarod kihegyezni, és nem érdekel, ki mit szól, akkor vallási szimbólumokkal kezdhetsz valami hasonlót.

Ha jelképpel akarod kifejezni, akkor jöhet a galamb, a nyitott tenyér és társai, de ezek is lehetnek realisztikusak, stilizáltak, vagy csak körvonalak...

Ha emberalakot akarsz, akkor lehet olyan realisztikus kép, ahol több minden rejtőzik egymásban, mint ezek az érzéki csalódásos képek, hogy mit veszel észre először.

Vagy ha szivárvány, akkor szivárványos naplemente, háttal álló ölelkező stilizált emberalakok, lehet érzékeltetni, hogy magas, alacsony, öreg, fiatal, minden van ott.


Millió verzió van, de nagyon meghatároz a méret és a stílus, először ez legyen meg.

2018. okt. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!