Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Hany eves kortol lehet szuloib...

Hany eves kortol lehet szuloibeleegyezes nelkul tetovalast csinaltatni?

Figyelt kérdés

2019. máj. 10. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan, 18 ev felett, szuloi beleegyezessel pedig 16 eves kortol.
2019. máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ahjj😖
2019. máj. 10. 15:17
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
18 fölött. Oka van, mellesleg aki igazán akarja azt a tetkót, az kivárja.
2019. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Törvényileg 18 év a minimum, de vannak kiskapuk, illetve nem mindegy a szülői beleegyezés sem.

Kezdjük azzal, hogy alapvetően, amennyiben a szüleid élnek, illetve házasok (anyakövi házasok, nem kell vallási legyen, de csak a vallási nem elég!), úgy a hivatalos gondviselő az APA. Ne kérdezd miért, jogilag így találták ki. Tehát az apa az, aki dönthet erről, így oda elvileg nem elég egy anyai hozzájáruló nyilatkozat. Amennyiben nem házasok, vagy csak vallási házasok, úgy viszont a hivatalos gondviselő az ANYA. Tehát itt meg nem elég, ha az apa beleegyezik. Természetesen a tetováló szalon nem fogja leellenőrzni, hogy házasok-e, vagy elváltak, illetve azt sem, hogy ha elváltak, akkor kié a hivatalos gyámság gyakorlás joga. Személyit kérnek mindenkitől. Azon anyja neve ott van, illetve leánykori név is (születési név), illetve még legfeljebb feltehetnek egy-két kérdést, majd egy kb 1 A4-es oldalnyi nyomtatványt kell elolvasni és aláírni.

Kiskapuk.

Első kiskapu az, ha jogilag felnőtté válsz még 18 éves korod előtt, mégpedig úgy, ha bírói úton nagykorúsítattási kérelmedet elfogadják. Ez történhet házasság útján, egyénileg, árvaság útján egyaránt. Amennyiben árva vagy, vagy a szüleid ismeretlenek, illetve nevelőszülők nevelnek, úgy az engedélyt a hivatalos gyámodnak kell aláírnia (állami nevelésnél a nevelőnőnek nem elég, ott intézetvezetői engedély kell hozzá).

Másik kiskapu, ha keresel olyan tetoválót, aki elvállal, bár ez már törvénybe ütközik, de sajnos mai napig vannak ilyenek. A szülők utána már csak perelni tudnak és téged is kötelezhetnek arra, hogy leszedjék rólad, ami meg kellemetlenebb, mint maga a tetoválás.

Harmadik kiskapu az, ha vagy hamis személyivel csináltatod meg, vagy egy nagyon hasonló ember személyiével. Ez sem legális, de ez is előfordult már, nem egyszer. Ilyenkor a szülők nem tudnak perelni a tetoválók felé, de téged kötelezhetnek a leszedetésre, illetve, ha kiderül, ebből komoly jogi ügy is lehet.

Az alsó határ viszont nincs megszabva! A szalonok nagy része ezért 16 évre teszi, mert addigra a test nagyrésze már kifeljett és elméletben a tudat is. De ettől még vannak szalonok, ahol 14 éves a határ a szülői nyilatkozatos tetováláshoz, és biztos akad olyan is széles e világban, ahol nincs megkötés.

Kivétel is van ezek alól, mégpedig az orvosesztétikai tetoválás. Ott a kor nem fix, de ugyan úgy kell a szülői beleegyező nyilatkozat.


Nagyon sokan kivártuk már a 18-at és hidd el, jobb is vele várni. Nagyon sokat változik a véleményed pár év alatt akkor és nagyon sok embert ismerek, aki 17-20 évesen tetováltatott de már nagyon bánják. Persze nagyon sok olyat is ismerek, akik imádják és azóta párnak majdnem tokától bokáig már ki vannak varrva.

Szóval légy türelmes, megéri ;)

2019. máj. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 $$$$$ ***** válasza:
100%
Hat de mennyinek gondoltad ? Szerintem eleg egyértelmü hogy 18. Mindent 18 tol lehet hivatalosan :inni ,dohányozni stb... A tetkót is mivel 18 tol vagy nagykorú. De egyébként ha nem bírod kivárni ,hogy 18 legyel akkor győzd meg a szüleidet. Én is azt tettem. 16-17 éves voltam az amikor keszult a tetkóm és tudtam hogy nem fogjak akarni és mivel már 13 évesen is akartam már onnantol elkezdtem célozgatni rá meg mondogatni XD . És végül alá is írták. Most jelenleg meg csak ez az egy van így 2 év elteltével. De imádom. Bár most nyáron tervezek csináltatni még 3-at ...
2019. máj. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8%
Inkább trepanáltasd a koponyádat, ősi magyar szokás szerint. Annál menőbb nincs is.
2019. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!